1.SC Znojmo – Bohemians Praha 1905

• 25.3.2013

Pro tentokrát nás ve psaní reportu  zastoupil fanoušek PLR, za což mu děkujeme. Zde si můžete přečíst report z jeho pohledu.

Do malebného města nad Dyjí, kde naše Bohemka měla hrát v neděli od 15:00, vyrážíme už v sobotu s řádným předstihem a volíme možnost přespání na hotelu. Sobotní večer trávíme jak jinak než v místních sklípcích a hospůdkách. Neděle je opět ve znamení návštěv dalších restauračních zařízení, zabloudíme i na Znojemský hrad :)

Zpočátku týdne hrozilo, že se utkání může odložit, ale vytrvalá zima upravila terén do zmrzlé, a tedy hratelné formy. Přímo na stadionu se nachází velká hospoda, kde naše čtveřice usedá.  Víc jak hodinu před zápasem se začíná plnit klokany. Po příjezdu „Barflies busu“ s ultras už je celá hospoda zelenobílá, nálada je víc než dobrá, jeden chorál střídá druhý, vše je podpořeno místním pivem Hostan.

Těsně před zápasem jdeme do našeho sektoru (lístek za 60 Kč), který je slušně ověšen klokaními vlajkami. V našem kotli se nás nakonec schází cca 90. Zpočátku se fandí velice dobře, nálada je i přes ďábelskou zimu skvělá. Vše se mění ve 27. minutě, kdy dostáváme první gól a Znojmo se ujímá vedení. Střelcem je matador Marek Heinz.  Ještě před koncem poločasu se zraní Radek Sňozík (tržná rána na hlavě), je střídán a posléze dokonce přijíždí sanita. Naštěstí to snad bude bez dlouhodobějších následků. RADKU DRŽ SE!

Ve druhém poločase pokračuje naše mizérie. Někteří naši hráči vypadají, že se bojí míče a působí až komicky, přesto se stále fandí ve snaze dohnat hráče alespoň k remíze. Vše utne 58. minuta a druhý gól Znojma. Naděje na vyrovnání při tomto výkonu je tatam, frustrace některých z nás je obrovská. Ozývá se i pískot.

Po konečném hvizdu projevují hráči morálku a přicházejí poděkovat kotli za support. Honza Růžička spolu s Pepou Jindřiškem ještě přichází ke kotli vyjasnit si určité věci k naší předváděné hře, kluci výtky berou a slibují nápravu už v neděli proti Opavě. Hráčí odchází do sprch a my se pomalu hrneme ze stadionu.

Zápas nevyšel, výjezd si přesto mnoho z nás krásně užilo i přes nepřízeň počasí. Speaker  Kolík hecoval celý zápas kotel. A Znojmo ukázalo, že se s ním musí počítat. O víkendu hrajeme s Opavou. Takže: VŠICHNI DO VRŠOVIC!