1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 1:1

  • 5.5.2019

Smršť tří utkání během sedmi dnů zakončil poslední zápas základní části v Uherském Hradišti. Nakonec i vzhledem k do posledního okamžiku žijící šanci na prostřední skupinu se z tohoto mače vyklubalo nesmírně napínavé dění!

Několik výjezďáků míří směr jižní Morava již v pátečních podvečerních hodinách a ladí formu na sobotní zápas ve velmi kvalitní společnosti vína až do brzkých ranních hodin. V den utkání pak tato skupina stíhá kromě vystřízlivění i několik kulturních výletů, při nichž prozkoumává historické budovy, místní faunu, ba dokonce si osahá i středověké bojové náčiní! Blížící se výkop utkání je ale neúprosný, a tak i tato ekipa nakonec míří co nejdřív ke stadionu.

Sektor hostí se pozvolna plní a počet v něm přítomných vršovických fanatiků se vyšplhal na konečné číslo 78 hlav. Pochvala a respekt všem, kteří vyjeli v posledním kole klokany podpořit! Pochvalu si zaslouží i náš doping – fandíme po celý zápas, místy opravdu bouřlivě. A to nejenom úderné krátké pokřiky, vzhledem k počtu se nám velmi solidně daří udržet i delší zpěvné chorály. Snažíme se dotlačit hráče za vítězstvím, zejména pak ke konci zápasu, kdy přibývají šance zelenobílých, navíc s vědomím, že případné vítězství (vzhledem k průběhu ostatních zápasů) nás posouvá do prostřední skupiny.

Elán do žil nám samozřejmě vlévá brzký gól Barťase, čímž se David stává nejlepším prvoligovým střelcem našeho klubu v éře samostatné české ligy. Velká gratulace Barťasovi, jsme převelice rádi, že se takový počin podařil právě jednomu z největších srdcařů! Zbytek první půle jsou však lepší domácí hráči, až na pár slibných protiútoků jsou klokani v defenzivě, což jde na vrub zejména častým ztrátám balónu a nepřesnostem ve středu pole. Ve druhém poločase se hra našich borců lepší, nicméně vítězný gól nepřichází. Velká škoda, vzhledem k plichtě Teplic s Příbramí. Příležitostí bylo dost, tento zápas nám však vstupenku do prostřední skupiny rozhodně nevzal. Vzaly nám ji nezvládnuté domácí zápasy (bilance 2-8-5)!

Domácí se prezentují solidním supportem i optickou prezentací (nápis + obouručky + menší plachta). Aktivně jich fandí okolo 300 za protější brankou. Jejich repertoár je však značně neoriginální, plno melodií známých primárně od jiných táborů, včetně gól-klokan-gól. Ve druhém poločase předvádí v 7 lidech i jakýsi pseudonáběh na náš sektor, při kterém se „přibližují“ na několik desítek metrů, aby následně hned po reakci sekuritky vzali nohy na ramena. Vskutku by nás zajímalo, co by domácí skupinka „7 statečných“ přes plot udělala, kdyby sekuritka zůstala na svém místě. :) Na závěr nechybí z jejich strany pyro v podobě asi 10 světlic.

Cesta domů tak probíhá v poraženecké náladě. Byli jsme opravdu blízko od záchrany sezony, stačil jediný gól. Na druhou stranu, vzhledem k letošní výsledkové domácí bilanci nás nemohla spodní skupina minout. Nadstavba ve skupině o záchranu je tady a s ní dalších 5 zápasů o důležité body.

Náš klub z Vršovic my nikdy neopustíme!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.