Vyjádření k aktuální situaci!

 • 17.2.2019

Bývá pravidlem, že po prohraném zápase emoce postupem času opadají a s chladnou hlavou se dá hodnotit jeho průběh a výsledek. Ne však v tomto případě. Stačilo si přečíst vyjádření trenéra Haška v médiích a emoce opět vzrušeně vzplály.

Pokud trenér veřejně prohlásí, že ze včerejšího zápasu úplně zklamaný není a že ho výsledek ani moc nepřekvapil, tak něco není v pořádku. Jsme si jistí, že na rozdíl od trenéra všech cca 4300 fanoušků Bohemians odcházelo ze stadionu velice zklamaných (mírně řečeno) a drtivá většina z nich i velmi nemile překvapena. Asi nikdo nečekal ofenzivní festival, ale rozhodně jsme nepočítali s takto bezkrevným projevem a s již pátým zápasem v řadě bez vstřeleného gólu. Pokud bychom přece jenom měli vyzdvihnout alespoň jedno konkrétní jméno, tak za obětavost, snahu a nasazení si zaslouží David Bartek naše poděkování. Byť s některými chybami, ale na druhé straně s nespočtem vyhraných soubojů, průniků po lajně a nebezpečnou střelou v závěru utkání, udělal David opravdu maximum pro úspěch. U některých spoluhráčů bohužel takové nasazení na hranici sebeobětování pro tým vidět nebylo, to ať si ale každý jeden hráč přebere po svém, na koho to pasuje a na koho ne.

Přesto bychom se v roli trenéra nikdy nesnížili k tomu, abychom veřejně v novinách hanili hráče a znevažovali jméno Bohemians. Ano, i my umíme hráče pořádně zkritizovat, když máme pocit, že nenechali na hřišti vše, ale přesto je chodíme a jezdíme všude po republice podporovat a vždy věříme či alespoň doufáme v úspěch. Když se to nepovede, jsme zklamaní, občas si zanadáváme, ale další víkend jsme opět na značkách. My ale ty hráče nevybíráme, my neurčujeme sestavu, taktiku, střídání. Za to je zodpovědný trenér a z jeho posledních vyjádření v médiích máme pocit, že vinu hledá alibisticky všude okolo, jen ne u sebe. Trenérova odpověď na otázku v rozhovoru pro isport proč nestřílíme góly: „Je v tom nekvalita, občas se hráči nedohodnout. Na druhou stranu, kdyby nechybovali, nehráli by v Bohemce“, by se dala v této logice otočit na „kdyby Martin Hašek byl dobrý trenér a nedělal by chyby, tak netrénuje v Bohemce, ale úplně někde jinde“…

V kontextu toho, že velkou část hráčů si vybral právě on sám a přivedl je do týmu, nám to přijde vůči nim velmi neseriózní. Jak se po takovéto mediální sprše asi mohou cítit, jak se mají naladit do následujících záchranářských bojů, jak nastaví hlavu na důležitý zápas v poháru. Jak máme my nahecovat fanoušky, aby měli chuť jít na další zápasy, když ani samotný trenér není překvapen z prohry s marnou Olomoucí? Naprosto to odporuje tomu, o čem jsme se bavili s vedením DFB (zprostředkovaně i klubu) na předsezónní schůzce. Takto opravdu nevypadá správná komunikace představitelů klubu směrem k fanouškům. Očekáváme tedy reakci od managementu klubu a jsme velmi zvědaví, jak se k tomu postaví. Minimálně nějaké vysvětlení, proč kouč Hašek do médií prohlásí ke všem zklamaným fanouškům Bohemians, že on zklamaný vlastně ani není, si zasloužíme.

V předsezónním preview jsme psali, že jen a pouze dobré výsledky mohou rozehnat skepsi a že na ně nebudeme čekat donekonečna. Stejně tak jsme předeslali, že konečná všeobecná spokojenost s přestupy by se neměla přehánět, že přišli nerozehraní či zranění hráči a že v tuto chvíli nenahradí ty, kteří odešli. Uběhly 2 zápasy, nedali jsme ani jeden gól, máme 0 bodů a spadli jsme téměř na dno tabulky. V tuto chvíli by nás tak čekala nervy drásající baráž o ligu s nejistým výsledkem. Pokud tedy trenér de facto veřejně shazuje svoje hráče a druhým dechem dodává skvělé mezilidské vztahy s vedením klubu a že necítí tlak, tak my mu ten tlak klidně dopřejeme. Víme, jaké nás čekají zápasy, nebude to snadné, ale poztráceli jsme v této sezóně už bodů hodně a častokrát dost zbytečně, tak je musíme získat i tam, kde to od nás nikdo nečeká. Z následujících tří zápasů musíme bezpodmínečně 2 vyhrát. Pokud se to nepovede, měli by vrcholní představitelé klubu velmi vážně uvažovat o tom, co změnit a jak tým připravit na holý boj o záchranu.

Závěrem nám dovolte pár vzkazů, protože víme, že se to k dotyčným nějakým způsobem dostane.

Pro hráče: Makejte, bojujte na hranici sebeobětování, nebojujete jen za sebe, svoje smlouvy, ale i za nás, za fanoušky, za jméno Bohemians a dres s klokanem na prsou. To kurva něco znamená, ne?

Pro trenéra: Nikdy jsme vás do této doby takto veřejně nekritizovali, teď cítíme, že je to na místě. Vaše mediální vystupování se neslučuje s naší představou, jak by se měli představitelé klubu vyjadřovat o klubu Bohemians a nevysílá to dobré signály směrem k fanouškům, potažmo dalším zainteresovaným stranám. Raději předem zvažte, co je a co není dobré veřejně říkat, co to může způsobit, a to i kdybyste měl 100x pravdu.

Pro vedení: Komunikujte! Dobře komunikujte. Strčit hlavu do písku a doufat, že další zápas náladu otočí, nestačí. To je málo. Ano, 3 body ze Zlína mohou být na aktuální náladu spásou, ale v konečném důsledku při pohledu na tabulku stačit nebudou. Bude potřeba dělat správná a třeba i rázná rozhodnutí, ve správný čas. To si, doufáme, uvědomujete.

Pro fanoušky: Pro nás se nic nemění, vždy a všude podporovat náš klub, stát za ním v dobách dobrých i zlých a v těch zlých fandit o to víc. Čeká nás teď výjezd do Zlína a zejména pak derby s SKS, musíme se předvést v co nejlepším světle!

Pro věčné optimisty: Budeme jen a jen rádi, pokud nám toto vyjádření omlátíte o hlavu na konci sezóny, kdy budeme hrát prostřední skupinu a v poháru dojdeme minimálně do finále. Tento článek opravdu nepíšeme pro to, abychom mohli na konci prohlásit otřepané: „my to říkali“. Píšeme to hlavně jako zamyšlení k aktuální situaci, která je kritická a kdo to nevidí, tak si lže sám do kapsy. My uděláme maximum v oblasti, kterou můžeme nějak ovlivnit a to samé očekáváme od těch, kteří mohou ovlivnit to ostatní – hráče, trenéry, DFB a vedení klubu. Cíl je v tuto chvíli jasný. Bezpečně zachránit ligu a dostat se co nejdál v poháru. Věříme, že to takto vnímají všichni výše jmenovaní a stejně jako my udělají maximum!

SEKTOR1905

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 13

 • barbarossa píše:
  21.2.2019 v 15:25

  Přesně popsaná situace…….díky hoši…

  Odpovědět

 • Martin píše:
  21.2.2019 v 13:36

  Odpovědět

  • CUB píše:
   21.2.2019 v 17:48

   Kvalitní názor.

   Odpovědět

 • doublefish píše:
  21.2.2019 v 13:11

  Velmi dobře formulováno, bravo.

  Odpovědět

 • Hans von Werschowitz píše:
  20.2.2019 v 21:56

  Látal Hoftych……. možná by to pomohlo……

  Odpovědět

 • PetrL píše:
  18.2.2019 v 19:14

  Já naopak stojím za trenérem, odvádí tady dobrou práci a to, že je velká marodka je fakt a tím i kvalita trpí. Že hráči chybují je taky pravda, chybují všichni a to i trenér a dokáže to i přiznat, předpokládám, že to myslel tak, že kdyby nechybovaly můžou hrát třeba za Real a pod., prostě jen mluví pravdu a na tom není nic špatného, důležité je co klukům říká v kabině.

  Doufám, že nedojde k výměně trenéra, pak by jsme mohli dopadnout jako hokejové Pardubice, které před výměnou nehrali dobře, ale po výměně, to je samý výpask a hračí neví co hrát a Bohemce pokud se nikdo neuzdraví musí jen dřít a věřit i ve štěsí, které se nás docela dost dlouho nedrží.

  Odpovědět

  • Venca píše:
   19.2.2019 v 11:06

   Pokud dobře čtu, po výměně trenéra v článku nikdo nevolá. ;)

   Odpovědět

 • boticak píše:
  18.2.2019 v 9:29

  Trenér je upřímný a to i k sobě. Dříve prohlásil, že chtěl s trenéřinou skončit, nebyl o něj zájem. Kdyby měl lepší nabídku, nebyl by v Bohemce. U hráčů je to stejné. Kdo v poslední době tady hraje? Mladí, rozehrávající se po zranění a průměrní ligoví hráči kterých je plno v každém týmu. Kdo je lepší jde pryč. Důvod je hlavně ve vedení a ve finanční situaci. To ale nic nemění na faktu, že trenér musí vážit slova a citlivě se vyjadřovat. Jak bylo napsáno v prohlášení “ i kdyby měl 100x pravdu“. Bohužel pro nás všechny on jí má. Jsem optimista a stále věřím a těším se na další zápasy posledních 15 let. Paradoxně nejlepší co jsem jako fanoušek zažil bylo mimo titulu a 80. let ta atmosféra v ČFL, kdy nikdo na nic nenedával a byli jsme šťastní, že Bohemka je na hřišti. Ale v současnosti jsem také hodně zklamaný a teď po Olomouci asi nejvíc, byl jsem na zápas moc natěšený a tohle jsem nečekal.

  Odpovědět

 • Lazy píše:
  18.2.2019 v 8:18

  Skvěle napsáno, pod tohle se klidně podepíšu.
  Žiju v domnění, že kvalitní trenér by se měl snažit vzít vinu spíše na sebe a nevytvářet zbytečnej tlak na hráče a snižovat jim sebevědomí. Bohužel „Jak ste rudý, tak ste blbý“ evidentně neni jen prázdná fráze. Ještě ke všemu se polivina našeho týmu patrně cítí víc rudá, než zelenobílá.

  Odpovědět

 • Zdenek Cepa píše:
  17.2.2019 v 17:59

  Dobre jste to napsali.Bohemka do toho

  Odpovědět

 • Vladan fans klub Zruc nad sazavou píše:
  17.2.2019 v 17:41

  S tímto článkem nemohu než souhlasit. Jsem bohemak srdcem i duši ale výkon proti Olomouci zaslouží jedničku pouze David . Byl bych moc rad aby jsem se v noci neprobouzel a nepřemýšlel o tom zmaru co predvadime.

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  17.2.2019 v 16:33

  Přesně napsáno. S tím snad ani nejde nesouhlasit. Nerad bych se dočkal hromového Hašek ven, protože měl moje sympatie, ale tím jak se v poslední době vyjadřuje o ně přišel a pokud se neudělají alespoň 4 body z následujících dvou zápasů, tak by si snad ani nic jiného nezasloužil.

  Odpovědět

 • Jaroslava Horní píše:
  17.2.2019 v 16:25

  Jak tohle vůbec může trenér říct ?místo aby se snazil vymyslet nejakou taktiku.zmeny v poli atd..promluvit s hráči.o nich napíše.ze kdyby nedělali chyby.nebyli by v Bohemce?uráží hráče.urazi Bohemku.a v neposlední řadě nepřímo i fanoušky.Sakra Bohemka je pojem. má hodně skalních a obětavych fanoušku.kteri by za klub dali duši.tak ať přemýšlí.nez neco vypusti z pusy.to se mi vůbec.ale vůbec nelíbí.jak se asi pak má hrát mužstvu.kdyz o nich trenér tahle smysli a verejne mluví.tyhle jeho jalové kecy ničemu nepomohou a mele je už od loňska.

  Odpovědět