Souhrn podzimu 2017

• 18.1.2018

AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 (30.7.2017); 1:1

Diváků: 16 724

sparta_podzim2017_choreoDo nové sezóny jsme již poněkolikáté vstoupili na horké půdě mohutně posilujícího klubu z pražské Letné, nicméně lepší úvod si jen málokdo mohl představit. Na Letnou jsme se vydali společným pochodem, čítající zhruba 400 členný dav, a v sektoru se nás nakonec sešlo solidních 888 klokanů. Fandilo se celý den velmi obstojně, k čemuž přispívala i hra našich borců. Vyrovnávací gól Michala Šmída v závěrečných minutách vyvolal mohutnou a neutuchající euforii. Na tribunách jsme se prezentovali vyrobenými zelenobílými šálami v duchu oldschool chorálu „Zelenobílí – to se mi líbí“.

Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná (5.8.2017); 2:1

Diváků: 4 192

karvina_podzim2017_choreoJako první soupeř se v Ďolíčku představila Karviná, mnoho z nás tedy doufalo v navázání na loňské jaro a další tříbodový zisk. Vše se naplnilo a po téměř dominantním výkonu našich borců jsme se mohli radovat z  prvního vítězství v sezóně. Na tribunách bylo samozřejmě také živo – se začátkem zápasu jsme se prezentovali choreem v podobě původního loga AFK Bohemians, které doplnil nápis „Již 90 let s Klokanem“ a dýmy v barvách zelené a žluté. Vše bylo odkazem na 90. výročí návratu našich fotbalistů z Austrálie. Hostí zavítalo jen zanedbatelné množství. Navrátivšího Martina Berkovce jsme z respektu ušetřili tradičního „posery“.

SK Benešov – Bohemians Praha 1905 (8.8.2017); 1:5

Diváků: 2 100

benesov_podzim2017_dekovackaTento pohárový výjezd byl pro pamětníky návratem do minulosti, který se navíc povedl na výbornou. Klokani potvrdili roli favorita a jednoznačně zvítězili 1:5. I bez bubnů se nám podařilo support udržet kvalitní, nikoliv však nepřetržitý. Zápas byl na jednu bránu, mořili jsme se vedrem a na tribunách jsme neměli protivníka, takže jsme si místy oddechli. Vypíchnout musíme zejména první nesmělé pokusy o chorál „A my jsme Bohemians“, opakovačku či půlené chorály, u nichž se předháněly dvě části kotle. Pochvalu zaslouží všech 450 klokanů, jež do Benešova vyrazili, a Žeňa Kabajev za hattrick v síti soupeře!

FC Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1905 (12.8.2017); 0:0

Diváků: 3 480

brno_podzim2017_kotelNevýrazný fotbalový zážitek s nevýrazným výsledkem 0:0. Rozptýlením tak bylo jen milé setkání s Ivanem Trojanem na pumpě při cestě do Brna a bohužel neproměněná penalta Jana Kuchty. V našem kotli se nás sešlo 119, domácí fans v podmínce na support ze strachu zcela rezignovali.

Bohemians Praha – SK Slavia Praha (19. 8. 2017); 0:0

Diváků: 4 812

slavia_podzim2017_choreoHned druhý domácí zápas nám nabídl další pražské derby, tentokráte s naším vršovickým rivalem. V úvodu zápasu jsme vytáhli první choreo, jímž jsme motivovali hráče k výhře v duchu mediální „kauzy“ bohemáckých špekáčků.  Celá prezentace byla doplněna o velké množství pyrotechniky. Na začátek druhé půle jsme si připravili rozsáhlou Argentinu, která dopadla na jedničku. Fandění bylo celý zápas na skvělé úrovni, nepochybně k tomu přispěla i výborná hra klokanů na hřišti. Po závěrečném hvizdu Jsme ještě odpálili několik zelených rací a zažili bouřlivou děkovačku.

FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 (25.8.2017); 2:0

Diváků: 5 127

dukla_venku_jaro2017_2Páteční utkání, k němuž jsme se sešli až po práci / škole, což mělo celou řadu negativních důsledků jako například absenci bubnů či dlouhé fronty na vstupenky. Přestože jsme obsadili drtivou většinu stadionu na Julisce zelenobílými barvami, support byl z naší strany slabý, k čemuž přispěl i bídný výkon týmu a následná prohra 2:0.

Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko (9.9.2017); 1:0

Diváků: 4 041

slovacko_d2017_choreoPovedené utkání na hřišti i v hledišti. I přes nízkou návštěvnost se fandilo velmi dobře a pěkný dojem udělalo i oslavné choreo k pěti letům Sektoru doplněné o pět odpálených rací. Zápas zakončila bouřlivá děkovačka, do níž se výrazně zapojila i hlavní tribuna. Třicítka fanoušků hostí se nijak neprojevila.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 (17.9.2017); 0:0

Diváků: 4 139

teplice_v2017_salyDomácí výhra nad Slováckem nás zvala na utkání do nedalekých Teplic, kde se nás nakonec sešlo okolo 150 kousků. I když chyběli pravidelní bubeníci, vzali jsme bubny s sebou. Chopili se jich dva fanoušci a rozhodně neudělali ostudu. Nevynechali jsme ani tradiční „Teplíste“ do rytmů domácího fanklubu. Support byl z naší strany velice dobrý, obzvláště v druhé půli, když jsme hráli na bránu u kotle. Naši hoši nakonec ubojovali bezgólovou remízu, a tak se odjíždělo v dobré náladě.

Bohemians Praha 1905 – FC Sellier & Bellot Vlašim  (19.9.2017); 2:2 (3:4 pen.)

Diváků: 1 703

vlasim_podzim2017_kotelPohárové drama, dva góly v prodloužení a již tradiční selhání v penaltové rozstřelu. Tentokrát navíc proti druholigovému týmu… Na stadion dorazilo možná až překvapivě dost lidí (1703) a fandilo se také solidně. Překvapila i stovka vlašimských vlajkonošů, jež svému klubu a městu určitě ostudu neudělala.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec (23.9.2017); 0:1

Diváků: 4 238

jablonec_podzim2017_sektor1905Přes špatný výkon na hrací ploše jsme předvedli velmi dobrý support na tribunách. Hořkou pachuť v ústech zanechala šikana domácích fans od domácí securitky i tlačenka rozhodčích vůči Peltovým hochům. Po vizuální stránce jsme se tentokrát nijak neprezentovali stejně jako Jablonečtí, kterých do Prahy přijelo okolo čtyřiceti

FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 (1.10.2017); 2:1

Diváků: 10 712

plzen_podzim2017_saly

Po blamáži s Vlašimí a Jabloncem se ve Štruncových sadech schylovalo k senzaci – klokani vedli, dlouho drželi vyrovnaný stav, nakonec však pod tlakem vyšší berbromoci podlehli po brance exklokana Havla. Domácí zřejmě nevěřili svým vlastním očím, díky čemuž si 209 klokanů dělalo skoro až domácí atmosféru. Domácí fans po vítězné brance odpálili dva dýmy.

Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava (13.10.2017); 2:1

Diváků: 3 872

ostrava_podzim2017_kotelŘíjnový pátek třináctého – to byl souboj s ostravským Baníkem. Na tento zápas probíhaly velké přípravy, a tak jsme se ve finále mohli prezentovat třemi produkcemi, což byl absolutní podzimní vrchol z naší strany. První na řadu přišla choreografie „Dnes tu body nevyfáráte“, doplněná o dvě hornické věže, rozlámané hornické náčiní a černé dýmy. Druhou produkcí jsme reagovali na dění kolem našeho kotle, kdy jsme choreem „Pořádek si uděláme sami“ vycházejícím z filmu „Friday the 13th“ dali jasně najevo, kdo že hraje prim v sektoru pod hodinami. Poslední prezentací bylo obrovské množství zelenobílých blýskavých vlaječek, které, doplněny o slušné množství stroboskopů a trefný nápis „Vlajky vlají, srdce buší! Pro Bohemku!“, doslova rozzářily celý Ďolíček. Klokani nakonec zvládli góly Kabajeva a Reitera zápas otočit, a tak jsme se mohli radovat z vítězství v poměru 2:1. Ten den zamrzel jen fakt, že do našeho chrámu zavítalo pouhých 3872 fanoušků.

FC Vysočina Jihlava – Bohemians Praha 1905 (20.10.2017); 2:4

Diváků: 3 360

jihlava_podzim2017_pyroPo domácí výhře s Baníkem přišel další plný bodový zisk, tentokráte z jihlavské půdy. Díky brzkému pátečnímu termínu (18:00) byla doprava v Praze velmi hustá a na D1 jakbysmet. I tak si většina klokanů směřujících toho dne na Vysočinu užila zelenobílý koncert, v němž byl hlavním frontmanem Žeňa Kabajev. „Kalach“ si připsal hned trojici zářezů, navíc v druhém nejrychlejším čase v historii samostatné české ligy (13 minut). Supportem se všichni přítomní bavili na maximum po celou dobu klání. V sektoru hostí se nás sešlo 213. Na závěr odpáleny dýmy a race. Po utkání zadržen jeden klokan za údajné odpálení pyrotechniky, po pár minutách byl ovšem propuštěn. Na rozloučenou došlo ještě k menší strkanici s čerty.

Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín (28.10.2017); 1:1

Diváků: 4 004

zlin_podzim2017_uvodkaPotvrzení jednoznačné výhry z Vysočiny se bohužel nekonalo a klokani doma se Zlínem pouze remizovali. První ligový gól si připsal náš odchovanec Tonda Vaníček. Support byl na průměrné úrovni, výtečná byla opakovačka v prvním poločase. Naše ultras parta si tentokráte udělala volno. Hostí dorazilo 49 kousků a prezentovali se transparentem upomínajícím 99. výročí vzniku samostatného Československa, jinak ale díky své roztříštěnosti v sektoru nic extra nepředvedli.

Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc (4.11.2017); 1:1

Diváků: 3 798

olomouc_podzim2017_choreoVe 13.kole přijela do Ďolíčku olomoucká Sigma, za kterou vyjelo necelých 60 příznivců. S úvodním hvizdem bylo vytaženo domácí choreo vyobrazující lebku s dvěma racemi, které byly v kotli následně i odpáleny. Náš support byl během zápasu perfektní a nic na tom nezměnilo ani to, že klokani nedokázali v první půli proměnit řadu šancí a naopak jednu branku obdrželi. Druhý poločas se nesl ve veselejším duchu a to především z důvodu vyrovnání na 1:1. Učinil tak Martin Hašek ml., čímž vyburcoval nejen celý kotel, ale i hlavní tribunu k pořádnému a hlasitému fandění. Zápas sice skončil remízou, ale v hledišti jsme jednoznačně vyhráli!

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 (19.11.2017); 1:2

Diváků: 3 020

boleslav_podzim2017_fanatismusI letošní výjezd do Boleslavi byl ve znamení automobilové dopravy a jedné velké party. Přítel alkohol tekl proudem před cestou, po cestě i v místní hospodě v blízkosti stadionu, a tak jsme dorazili do našeho sektoru vydatně naladěni a spustili pořádný support, kterým jsme domácím fans nedali absolutně šanci. Náš sektor jsme zaplnili takřka do posledního místa (246 klokanů), nicméně v blízkosti kotle a celkově na stadionu byly další desítky klokanů. Reálně tedy mohl náš celkový počet atakovat hranici 400 klokanů. Skvělé číslo s ohledem na naše výsledky v několika předešlých sezónách v Boleslavi. Skvěle dopadl i zápas, kdy jsme i přes vymyšlenou penaltu neopustili útočné choutky a prvním gólem Nečase v našem dresu nakonec vyválčili vítězství 2:1. Následná děkovačka a radost z průběžného šestého místa v tabulce byla už jen pomyslnou třešničkou na dortu výborného výjezdového dne.

Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec (24.11.2017); 0:0

Diváků: 4 189

liberec_podzim2017_choreoKlokani od porážky v Plzni již pět kol neprohráli a ne jinak tomu bylo i proti Slovanu Liberec. Úvodní choreo určovalo přání fanatiků pod hodinami, kudy se má ubírat budoucího směřování klubu. S hosty z Podještědí sehrála Bohemka naprosto rovnou partii, možná byla i o něco lepší, a ze zápasu si odnesla bod za bezbrankovou remízu. Hráčům a trenérům jsme po zápase poděkovali za předvedený výkon i povedenou polovinu sezóny a za doprovodu většího množství rací je burcovali k vítězství v Karviné, na což naši borci odpověděli nápisem „Všichni do Karviné“. Hostí z Liberce dorazilo cca 70, místy fandili, avšak vnitřní pnutí mezi modrobílými fans bylo patrné i na dálku.

MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 (2.12.2017); 1:0

Diváků: 2 752

karvina_podzim2017_sektor1905Výjezdem podzimu byla stejně jako v loňském roce vyhlášena Karviná, proto jsme s napětím očekávali, zda se nám opět podaří na nejdelší výjezd roku vyhecovat stejně nebo i více bohemáků než v sezóně předchozí. Propagace výjezdu byla mohutná a prodej lístků šel vcelku dobře. To potvrdila i účast zelenobílých fanatiků v den zápasu na Hlavním nádraží, kde se nás sešlo na 150 ks včetně 4 přátel ze švédského Hammarby, kteří ani v tomto roce neváhali a vyjeli nás podpořit na náš výjezd podzimu. Daleká cesta probíhala v tradičním duchu (víno, ženy, zpěv) a my tak mohli fanatizovat již na nádraží v Karviné, který se zapíše do historie tím, že jsme zde poprvé oficiálně rozjeli nový chorál „A MY JSME BOHEMIANS“, který se chytl mimořádně dobře a několikrát zněl i karvinským stadionem. Po daleké cestě z nádraží, kterou jsme si okořenili nějakou tou pyrotechnikou, společnou fotkou a hospodskou pauzou na půli cesty, jsme dorazili 15 minut před zápasem k místní aréně, kde začali první problémy s dementní security. Jinými dopravními prostředky, dorazily do Karviné další tři desítky klokanů, a tak se nás nakonec sešlo 178 fanatiků. Mírné zklamání z počtu vynahradilo složení kotle, jelikož všichni přítomní chtěli opravdu fandit. Hráčům jsme přichystali domácí prostředí, ti však v hornickém městě nepředvedli vůbec nic. Výsledkem toho byla porážka 0:1. I tak šlo o perfektní výjezd, na který budeme jistě dlouho vzpomínat včetně náročné cesty zpět, která se protáhla asi na 7 hodin.

A pro milovníky statistik opět přehled našich domácích i výjezdových počtů:

souhrn_podzim17_d

souhrn_podzim17_v

Nakonec jsme si pro vás připravili anketu, kde se můžete vyjádřit, který zápas jste si nejvíce užili.

Který VENKOVNÍ zápas jste si nejvíce užili?

Který DOMÁCÍ zápas jste si nejvíce užili?