MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 0:3

  • 12.3.2019

Výjezd do daleké Karviné ve Slezsku připadl na příznivý sobotní termín s výkopem od brzkých 15 hodin. Přesto v tento den nejsou vlakové spoje časově úplně ideální, a tak většina zelenobílých fanatiků volí cestu auty.

V týdnu před zápasem sondujeme mezi sebou zájem a zprvu to nevypadá nijak závratně. Postupně se však hecujeme a již během sobotního rána vyjíždí hned několik posádek. Zúžení na D1 hned za Prahou přináší časové komplikace, které jsou však od nějakého 30. kilometru pryč a průjezdnost dálnice je překvapivě dobrá. Jediným nežádoucím atributem je tak žízeň, stavění na chcaní a silný vítr.

Na posledním pit-stopu ve směru Karviná jsme v kontaktu hned s několika auty, které z Prahy vyjely později a máme oproti nim náskok. K našemu překvapení se dozvídáme, že jedna z posádek namísto po D1 vyrazila po dálnici na Hradec a v daný moment se nachází kdesi v okolí Náchoda. Co na to říct? Holt se nevyplácí slepě věřit navigaci ve stavu alkoholového opojení. Pokračujeme dál, abychom dorazili s dostatečným předstihem ke stadionu a bez problémů zaparkovali. Přesně to se nám také daří a necelou půlhodinu před výkopem jsme již v sektoru. Nutno dodat, že security zbytečně zdržuje vstup na tribunu, kdy k prohlídkám u turniketů pouští vždy jen 2 osoby. Zažíváme tak trochu deja vu z posledního vzájemného mače na tomto stadionu, kdy se polovina klokanů dostala do sektoru až okolo 20. minuty. Tentokrát však nic podobného vzhledem k menšímu počtu nehrozí. Většina směřuje ještě před startem utkání ke stánku s občerstvením, který má zřejmě z „bezpečnostních důvodů“ téměř staženou roletu a místo pod ní je sotva na podání kelímku, natož na kloudnou komunikaci s obsluhou. Lokální desítka od Radegastu je skvělá, to se však nedá říci o klobáse, kterou hodnotíme na stupnici od jedné do deseti slaboučkou trojkou, hlavně z důvodu chuti a bahnité konzistence. Dalším minusem je hustá síť okolo našeho sektoru, přes kterou je na hřiště vidět opravdu špatně. Naštěstí nám naši borci na hřišti dávají plno jiných důvodů k radosti.

Ještě se nestíháme ani pořádně rozkoukat a v probíhající 3. minutě uklízí Vaníčkův centr z levé strany hlavou k tyči Berkyho branky Matěj Koubek. To vlévá všem přítomným klokanům energii do žil a od počátku tak na tribunách dominujeme (do ochozů si našlo cestu celkově 2336 diváků). Okolo 15. minuty přijíždí první posádka opozdilců s bubnem a support tak ještě graduje. Nejsilnější je opakovačka, která se nese celým stadionem s pořádnou ozvěnou, nechybí ani novinka v podobě chorálu „Klub co navždy v srdci mám“ nebo tradiční „Gól klokan gól“. Sudí v první půli otáčí drtivou většinu osobních soubojů proti nám. Přesto Klokani dál bojují a v 35. minutě přidávají druhou branku z kopačky Martina Dostála. V tu chvíli se v sektoru objevuje i ztracená posádka, o které jsme měli naposledy zprávy kdesi od Náchoda s jedním pasažérem, kterého velmi dlouhá cesta očividně unavila po všech možných stránkách. Naštěstí to od našich hráčů není vše a po exkluzivní souhře přidává gól v nastavení prvního poločasu Lukáš Hůlka. O poločase vládne nadšení, nechybí ani domácí pálenka – poděkování a pozdravy míří speciálně do Slavičína!

Druhý poločas si už klokani pohlídají, domácí jdou navíc do deseti po červené kartě Kriváka v 57. minutě. Support byl na ten počet opravdu nadstandardní. Díky každému, kdo vyjel a podpořil Bohemians! Celkem 66 příznivců vršovických si tak může užít závěrečnou děkovačku a slavit zisk důležitých tří bodů. Za zmínku stojí i návštěva čtyř příznivců Bohemians z Maďarska, kteří se dokonce prezentovali malou zástavou. Domácích se v „kotli“ sešlo něco okolo 30 hlav a jejich support byl znát jen v prvním poločase. Ve druhém úplně odešli a jen místy se zmohli na vyhánění domácího kouče pokřikem „Hrnčiar ven“.

Cesta zpět tak probíhá ve skvělé náladě. Nic na ní nemění ani fakt, že jedno z našich aut vypovídá u Devíti křížů službu a tři členové naší ekipy jsou tak nuceni protáhnout si výjezd o několik hodin čekáním na odtah a následnou pomalejší cestou do Prahy. I tak musíme hodnotit výjezd do Slezska kladně. Díky všem výjezďákům i hráčům za bojovný výkon. Teď jen vše potvrdit výhrou doma s Opavou. Čekání na domácí tři body MUSÍ skončit!

V neděli všichni do Ďolíčku!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.