FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:2

• 20.4.2019

Předposlední ligový výjezd před začátkem nadstavbové části zavedl klokany na sever, kde čelili Teplicím. Vzhledem k letošním výsledkům Bohemky na hřištích soupeřů jsou výjezdy mnohem příjemnější než domácí zápasy, tudíž jsme vyjížděli opět s vírou v body a natěšeností k tomu.

Páteční termín přinesl menší komplikace – někdo vyráží vlakem, někdo auty. Práce a páteční dopravní špička mají za následek, že dojíždíme tak tak na zápas, někteří dokonce přijíždí až v průběhu prvního poločasu. Překvapila místní securitka, která je pro tentokrát bezproblémová. Seriál spálených šancí našich borců však začíná již zkraje klání, kdy v první pětiminutovce peláší Ruda Reiter hned dvakrát sám v úniku na gólmana domácích, bohužel ani v jednom případě vstřelená branka nepřichází. Další šance odvrací domácí obrana, resp. gólman Grigar, takže o půli svítí na ukazateli skóre bezbranková plichta.

I přes převahu našich hráčů je support mdlý a nestálý, při rohu/standardce se zvedne několikavteřinová bouře a po ní jako když utne. Aktivně fandí pouze spodní část přítomných, vrchní řady až na pár výjimek absolutní nezájem. Velká škoda vzhledem k číselnému potenciálu (155 zelenobílých v sektoru hostí), protože i v mnohem menších počtech jsme schopní udělat lepší doping (viz Karviná nebo Zlín v kolech minulých). Přesto patří respekt všem, kteří při pátku, TV přenosu a toho podvečera na severu panující zimě vyjeli podpořit svůj klub! Všechna čest!

Ve druhém poločase konečně přichází góly do domácí sítě a s tím se zvedá i náš support. Ubojovaný gól Dostyho v 56.minutě můžou naši borci několikrát pojistit, v největší šanci selhává Tonda Vaníček po přihrávce Koubka. Hned nato přichází z následného útoku domácích chyba Fryštyho a srovnání skóre z kopačky bývalého hráče Bohemians Kuchty. Naštěstí v samém závěru strhává skóre vítěznou brankou po ukázkové týmové kombinaci našich borců střídající Kuba Nečas a vezeme tak všechny body do Vršovic!

Celková návštěva na utkání činila 2 367 diváků, což je opravdu bída na prvoligový fotbal. Dlouhodobě jsou Teplice snad až „anti-fotbalové“ město, vzhledem k pravidelným slabým návštěvám na jejich domácích utkáních. Je fakt, že osmnáctitisícový stánek je na bezmála padesátitisícové město asi zbytečně velký, přesto by si tak pěkného stadionu měli domácí více vážit a hojněji ho navštěvovat, než činí. Domácí fanklub podporoval po celý zápas opravdu sporadicky, lépe na tom byl v rohu stadionu sídlící „Sektor 15,“ který však aktivně fandil jen v prvním poločase, kdy byli místy slyšet. Ve druhém jakoby se akusticky vytratili a byli pouze vidět.

Po zápase přichází zasloužená děkovačka – nechybí vytleskání střelců i pumpovačka s hráči, zazpíváme i Ládínosovi, který je po celý zápas s námi v sektoru hostí. Nechybí podpoření Fryštyho, který má s těmi výběhy problémy, nicméně tým zvítězil, získali jsme 3 body, a to je to nejpodstatnější. Cesta do Prahy tak probíhá ve skvělé náladě.

Zítra nás čeká poslední domácí zápas v základní části s Jabloncem. I přes velikonoční svátky si udělejte čas a dorazte do Ďolíčku. Nejenže je potřeba podpořit naše klokany v boji o další body, naposledy jsme ve vršovickém svatostánku v rámci ligy vyhráli v prvním domácím zápase 22. července loňského roku se Slováckem, proto je tuto hrozitánskou sérii potřeba konečně rázně ukončit a zvítězit. Zároveň ale také jde i o semifinále poháru, které se odehraje uprostřed nadcházejícího týdne (středa 24.4. od 17:00) ve Vítkovicích s Baníkem a na nějž se budou zítra prodávat v Ďolíčku výjezdové balíčky. Vstupenka na toto utkání společně se zpáteční vlakovou jízdenkou bude k dostání za 550 Kč ve Fanshopu i v trafačce (Sektorshop) a kdo chce mít jistotu místa ve vlaku, neměl by ani na minutu váhat s nákupem a co nejdříve si pro svůj balíček přijít!

Žádný bohemák fanatik si nesmí nechat následující události ujít a musí podpořit Bohemians v těchto klíčových zápasech!

PROTO V NEDĚLI VŠICHNI DO ĎOLÍČKU A VE STŘEDU VŠICHNI DO OSTRAVY!