FK Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 0:1

  • 9.8.2018

Tak se to konečně podařilo a klokani po velmi dlouhé době odvezli z venkovního hřiště všechny tři body. Ačkoliv předváděná hra nebyla z nejhezčích, vítězství je to, co se počítá! Stejně jako velmi kvalitní support a slušná návštěva nejen v sektoru hostí, ale i na celém stadionu, k čemuž pochopitelně přispěli hlavně vyznavači zelenobílých barev.

dukla_podzim2018_juliska

Kvůli pondělnímu termínu se tentokrát schází fanoušci spíše individuálně, tak, jak to každému vyhovuje po práci a jiných povinnostech. Někteří z pracovních důvodů bohužel nemůžou vůbec – to má být ten slavný recept, jak do ochozů nalákat lidi? I přesto je tentokrát sektor hostí na Julisce zaplněn velmi dobře a nechybí ani bubny, což dává předzvěst kvalitnímu supportu. Celá řada chorálů jede dlouho, opakovačka zní přes celé Dejvice, skvěle se zapojují ruce, nechybí mnohé odpovídačky s hlavní tribunou, ani klasické protižoldácké pokřiky. Speaker je stejně jako naši bubeníci neúnavný, a tak především jejich přičiněním předvádíme jeden z našich nejlepších supportů na Julisce vůbec. Ohlášená návštěva činila 5262 diváků, přičemž v kotli se nás nacházelo okolo 400 fanatiků. Po aktivních fans domácích ani vidu, ani slechu…

dukla_podzim2018_kotel

Na hřišti se na druhou stranu kvalita moc nekoná. Bohemka hraje bezzubě, domácí ještě hůř. Celkem příznačné je tak vyústění celého utkání vítězstvím klokanů 0:1 po vlastní brance Dukly. V druhé půli se velmi dobře ukázala naše bahrajnská posila Yusuf, jež je tak dobrým příslibem do budoucna. Ještě tak nabrat trochu té kondičky. Po závěrečném hvizdu děkujeme hráčům, jmenovitě pak právě Yusufovi a brankáři Valešovi, jenž vychytal své první čisté ligové konto v našem dresu a vyrážíme domů. Radost ze tří bodů tak přebíjí trochu pošramocený dojem z průběhu hry.

dukla_podzim2018_trener

V příštím kole nás čeká doma (opět v nefotbalový pondělní termín) ostravský Baník, a proto je potřeba tříbodovou radost přetavit do plných tribun. V prvním kole se Ďolíček zaplnil výborně a v tomto trendu musíme pokračovat! Chceme zpátky na vrchol, a to jak na hřišti, tak v hledišti. Fanoušci Baníku se určitě pondělkem nenechají odradit a o motivaci tak nebude nouze.

Všichni do Ďolíčku!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.