FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 2:1

 • 3.10.2017

V Plzni se v neděli schylovalo k senzaci – neporažený manšaft Viktorky totiž prohrával po půli s Bohemkou 0-1. Nakonec se však naplno projevila největší letní posila domácích a favorit zápas otočil. Řeč ovšem není o ex-klokanovi Milanu Havlovi, který vsítil vítězný gól, ale o rozhodčích, do nichž Plzeň zřejmě přes léto nasypala víc, než PSG do Neymara. Ostuda!

Místo sobotního oběda se schází padesát šest věrných Bohemáků na Hlavním nádraží s jasným cílem – Plzeň. Cesta probíhá rychle a ve značném pohodlí, jelikož nám jsou vyhrazeny rovnou tři vagóny. Policejní doprovod je navíc až neuvěřitelně vstřícný a lidský – hoši, a zejména jejich šéf, byli buď sami Bohemáci a nebo zkrátka výjimky potvrzující ono známe pravidlo, že All Cops Are Bastards! Po příjezdu do cíle lehce naivně míříme na Spilku. Zde opět funguje pouze stánek s pivem na dvoře a interiér je komplet zarezervovaný. Holt se tak rozcházíme po okolí, abychom své peníze utratili jinde. Ve Štruncových sadech se poté scházíme postupně zhruba hodinku před výkopem. Lístek za 170, kontroly na facku (klasické plzeňské dýchačky), nealko pivo – zkrátka velmi vstřícné přivítání hostů.

Velmi „pozitivní“ byl i vstup do utkání. Domácí se na klokany rychle vrhli, v čemž jim velmi aktivně napomáhal i hlavní sudí. Jednostranně pískané fauly, ofsajdy či auty byly do nebe volající. Větší skandál jsem osobně ještě nikdy neviděl. Stačilo, aby si hráč Viktorky sedl na zem a byla z toho standardka, ač se v okolí nenacházel žádný z hostujících hráčů. Stejně tak procházely veškeré prohřešky domácích, včetně všech faulů Krmenčíka, jenž zřejmě v neděli nastoupil k zápasu v házené, nikoliv kopané. I přes veškerou zvůli vyšší berbromoci však první branku vstřelili naši borci, konkrétně Dominik Mašek. Místním fanouškům v tu chvíli zřejmě přimrzly zadky k sedačkám, k nimž byli tiše přikováni od začátku utkání. Hřebík do rakve mohl zatlouct hned dvě minuty na to Benjamin Tetteh, balón přes nohu však neumístil přesně, což se později ukázalo jako osudné. Zelenobílí Davidové se totiž nakonec museli podvolit plzeňskému Goliáši, nikoliv však v modročerveném dresu, nýbrž v dresu žlutém. Nastolený trend posuzování hry pokračoval i po přestávce, do vápna Tomáše Fryštáka tak létala jedna standardka za druhou a Krmenčík tak nakonec vyrovnal. I přesto jsme však doufali v jeden bod, který nám nakonec ukradl zelenobílý odchovanec Milan Havel. Nutno ovšem dodat, že se svým gestem zachoval, asi jako jediný ve Štruncových sadech ten den, férově. Milanovi samozřejmě úspěch přejeme a omlouváme se za několik málo jedinců, jež si neodpustili ono nelichotivé přízvisko při vyhlašování jeho jména. Milan nezapomněl na své kořeny a zato mu patří respekt. Snad se mu bude dlouhodobě dařit a angažmá mu nabídne jiný, charakternější tým!

plzen_podzim2017_dostyhavlis

V kotli hostí se nás sešlo 209 z celkových 10 712. Poměrně nízké číslo, rozhodně nic, na co bychom měli být hrdí. Vzhledem k vhodnému termínu nás zkrátka mělo dorazit více. I přesto a přes veškeré komplikace, jakými byl např. nefunkční megafon, jsme však ostudu neudělali. Fandilo se solidně a v našem koutě jsme si rozhodně vytvořili domácí atmosféru. Od plného kotle (a vlastně celého plzeňského statku) bychom čekali více. Dočkali jsme se ovšem jen slabého supportu a dvou dýmů po Havlově brance. Ta domácí trochu rozproudila, jinak to však byla klasická haberovská reklama na ticho.

plzen_podzim2017_saly

Přítomné vlajky Bohemians: Sektor 1905, Buchta Genk, U.R.E, Greenhorns, Chomutov, Srdce pro Bohemku, Fanatics from Lety a Gang of Greens.

Po utkání děkujeme hráčům za srdnatý boj a vydáváme se domů. Místní muži zákona nás ještě krátce drží v parku před stadionem, ale pak už se každý rozchází ke svým dopravním prostředkům. Naše skupinka míří na nádraží, kde se ještě lehce občerstvuje a v poklidu odjíždí domů, do Prahy.

plzen_podzim2017_ritchie

Nyní nás čeká víkend pauza a po ní do Ďolíčku zavítá ostravský Baník. Tento zápas si nemůže nikdo nechat ujít. Na tribunách se budeme chtít určitě předvést a na hřišti se bude hrát o důležité tři body. O skvělý zážitek tak nebude nouze. Nezapomeňte však, že se hraje už v pátek ve 20:15 – tedy ideální příležitost po zápase s čistým svědomím slavit tři body až do hluboké noci!

Bohemka do toho! Berbr je čůrák!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 4

 • Jarda píše:
  4.10.2017 v 10:36

  Držel jsem pochopitelně pěsti, jako každý fanda našich klokanů. Tomu, že by náš současný team mohl porazit současnou Plzeň, nemohl však věřit nikdo normální. Nemáme na druholigovou Vlašim a chceme body od naší ligové špičky? Horší bude až si 3 body z Ďolíčku odveze Baník! To pak opět jako každý rok, nastane klepání se o ligovou účast. Obávám se, že“trenér“ Hašek stáhne Bohemku do II.ligy, kam patří i on se svým synem!

  Odpovědět

  • Blekotáš hovna píše:
   4.10.2017 v 19:31

   Pohár jsme jebali každej rok, stačí loňskej „úspěch“ v podobě čtvrtfinále a hned je každej chytrej a čeká Zlínskou pohádku. S Vlašimí to byla blamáž, no třeba pár let zpátky vypadnutí s Meteorem, to byla Ostuda. Vlašim hraje už několikátej rok po sobě horní půlku tabulky FNL, na to, že pomalu každej půlrok staví novej tým je to obdivuhodný. Naopak, pokud opravdu fandíš Bohemce, už nějakej ten pátek víš že platí, že s týmama ze spodku tabulky (papírově porazitelní) se trápíme a ty „papírově silnější“ potrápíme a bodujeme. Jediný negativum je, že nedáváme góly, ale to taky zdaleka neni problém jen týhle sezony. Kdy naposled jsme třeba měli schopnýho forwarda co dal aspoň 10 kousků za sezonu? A fotbal pod Haškem není špatnej, snažíme se hrát kombinačně po křídlech. Mladej Hašan má možná výkyvy ve výkonech, pořád je to už ale náš hráč a nevidim důvod, proč by neměl hrát. V současnosti má lepší formu než třeba Mašek.

   Odpovědět

   • dred píše:
    7.10.2017 v 18:38

    ten teteh taky kdyby vydržel tempo 90+ min tak je Bohemka v horní půli tabulky. Baník dáme, musíme, pátek večer bude vyhrocenej, poženem chachary zpátky do dolů :) a naše zelený koně do útoku!!!

    Odpovědět

 • dred píše:
  3.10.2017 v 20:16

  fšichni na baník pyčo :) teda jestli máte permicu cypové :)))

  Odpovědět