FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 0:2

  • 27.2.2019

Na jeden z nejvzdálenějších výjezdů jsme vyráželi s pocitem „všechno nebo nic“. Další nula by byla jedním z posledních hřebíků do rakve. Vítězství by naopak kompenzovalo trestuhodnou ztrátu z minulého týdne, dodalo týmu sebevědomí a fanouškům tolik nutnou (ač krátkodobou) úlevu. Jsme moc rádi, že jsme se do Zlína netáhli zbytečně a naplnil se ten lepší scénář.

Do Gottwaldova jsme se rozhodli vyrazit auty – zejména na nátlak fanoušků MMA, jež chtěli stihnout aspoň část sobotního galavečera UFC. :) Dvě posádky se setkávají na dálnici za Prahou a společně pokračují bez větších problémů až do Zlína. Krátká kolona a nezbytný pit stop nás však stejně trochu zbrzdily. Svoji vinu nese i Ondra Hejma, který se nás na benzině snaží přesvědčit, že zlínská kombinace žluté(ho psa) a modré (dobré) je ta nejlepší. To se však šeredně plete. Sobota je dnem zelenobílé!

Do sektoru hostí na Letné dorážíme kolem desáté minuty utkání. Akorát včas, abychom se rozkoukali a následně už s Danem Krchem slavili první gól v síti soupeře. Dan zaslouží pochvalu za výbornou předvídavost, volbu místa a ukázkovou oslavu s fanoušky. Bylo evidentní, že si zaslouženou euforii hráči skutečně a upřímně užívali. Snad se teď rozstřílí, když opět okusili ten opojný pocit!

I v druhé půli není herní projev nejhorší. Domácí se sice ujímají více iniciativy, v závěru je z naší strany hra už velmi nervózní, vše však řeší Kamil Vacek svým únikem a druhou brankou pro klokany. Bohemka tímto gólem v nastaveném čase stvrdila své vítězství a po dlouhé době vybojovala tři body – důležité tři body! Pochvalu zaslouží Tomáš Fryšták, jenž svůj tým několikrát významně podržel. V tuto chvíli tedy panuje radost, uspokojeni však zcela nejsme a stále očekáváme, že se bude bodovat častěji! Takže nohy na zem a makat! Makat!

Náš počet byl ve Zlíně, vzhledem k dosavadním výkonům, poměrně potěšující, konkrétně 85 fanatiků. Vedle toho jsme i vcelku dobře fandili. Chytl se i nový chorál „Klub, co navždy v srdci mám“, který musíme ještě pořádně nacvičit a vyšperkovat. Krátce po nás s ním přišli i sešívky, tak jim musíme v neděli ukázat, s jakou silou ho umíme my! Pobavila i hejtovačka prodejného trenéra se závěrečným „ty kurvo, vrať koloběžku!“. Zklamáním naopak byli fans domácích. Jak počet, tak výkon Ševců stály za starou bačkoru od Bati. Závěrečné pískání na vlastní hráče a předčasné odchody domů jen završily modrožlutý zmar.

V neděli už to však taková sranda nebude. Do Ďolíčku přijede Slavie s našlapaným kádrem a fanoušky, kteří se na nás budou chtít vytáhnout. Porážku na hřišti, ani v hledišti však NESMÍME dopustit. Proto se všichni zkoncentrujte, skupte poslední vstupenky a dorazte na derby! Bude to těžký, ale klokani se nikdy dopředu nevzdávají!

Pro vítězství, jdem do boje!

DERBY JE NAŠE!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.