Do Vítkovic nakonec po kolejích!

 • 11.4.2018

Ještě než byl znám termín našeho zápasu s Baníkem, chtěli jsme tento souboj pojmout jako výjezd jara, na který bychom se vydali tradičně všichni společně vlakem. Po zveřejnění datumu a času výkopu však nastalo rozčarování, neboť jsme zjistili, že zpět nám jede pouze jeden spoj a není ani jistota, že ho stihneme. To se změnilo v momentě, kdy se utkání z iniciativy vedení našeho klubu posunulo na 16:30, a tak se poslední zpáteční spoj stíhá bez problémů. Nicméně i tak nebylo možné vyhlásit největší výjezd druhé části ligy, neboť oním vlakem je Pendolino, které žádné vagóny navíc za soupravou neposkytne a navíc je potřeba si dopředu zajistit místenky. Dalším problémem, který jsme řešili, byla cena. Vzhledem ke špatným informacím, které jsme obdrželi, vycházela skupinová jízdenka pro 10 osob na 7000,-, což je zkrátka 700 Kč na fanouška a je to takřka 2x dražší, než cestovat autem. Bylo rozhodnuto, vyrážíme po silnici.

Vše se však změnilo začátkem tohoto týdne, kdy jsme opět intenzivně komunikovali s ČD, kde jsme ze tří zdrojů dostali potvrzeno, že zvýhodněná víkendová SONE jízdenka se vztahuje rovněž i na cestování Pendolinem, tudíž nebylo co řešit – do Vítkovic na Baník vyjíždíme vlakem!

Jedno vážné úskalí však zůstalo, a to již výše zmíněná nutnost zajistit si dopředu místenky do vlaku. Teď dávejte velký pozor klokani. Tam i zpět cestujeme Pendolinem, tudíž je potřeba si zajistit místenky na oba dva spoje a to co nejdříve! S blížícím se dnem odjezdu se zvyšuje riziko obsazenosti Pendolina a navíc stoupá i cena místenky. Aktuálně je solidních 35 Kč na osobu, v sobotu to může být však až 100 Kč, tedy jednejte rychle! Abychom byli všichni klokani u sebe, vyhlašujeme vagón číslo 6 (tam i zpět) jako ten, který obsadí zelenobílá posádka. Právě sem si kupujte místenky na oba spoje. Bude-li vagón č.6 již plně obsazen, kupujte místenky do „sedmičky“.

Celková cena zpáteční jízdenky bude SONE (2 dospělí + 3 děti) za 679 Kč => 340 korun na dospělou osobu + aktuálně 70 Kč za 2 místenky (vagón číslo 6!!!). Dohromady tedy 410 korun českých za zelenobílého fanatika!

Místenky lze zakoupit na následujícím odkazu: https://www.cd.cz/spojeni-a-jizdenka/. Je třeba vyhledat daný spoj a kliknout na „Chci jen místenku“, jízdenku SONE si pak koupíme přímo na hlaváku.

Cesta tam:

cesta tam

Cesta zpět:

cesta zpet

Vlak SC 507 Pendolino směr Ostrava-Svinov vyjíždí z Hlavního nádraží v 11:42, na místo bychom měli dorazit okolo půl třetí odpoledne! Sraz všech klokanů bude tedy v sobotu ve vestibulu „Hlaváku“ v 11:00 tradičně před Billou v blízkosti pokladen! Zpáteční spoj nám jede hodinu po zápase a to v 19:17 (SC 240 Pendolino Košičan), domů dorazíme něco po desáté hodině večerní! Z nádraží na stadion a zpět nás téměř jistě povezou busy, jako tomu je vždy při zápasech v Moravskoslezském kraji.

Baník - Bohemians, Svinov

Do Vítkovic se vracíme po dvou letech a rozhodně nás tam nečeká lehká práce. Baník je sice stále poslední, nicméně se v posledních kolech rozjel k mohutnému finiši a každým zápasem bojuje doslova o přežití. Navíc se může spolehnout na mimořádnou podporu svých příznivců, kteří vyhlásili při příležitosti sobotního zápasu pochod z Vítkovického nádraží, tudíž ani na tribunách nás rozhodně nečeká procházka růžovou zahradou. O to víc se však musíme vyhecovat a vyjet do Vítkovic v pořádném počtu. Zatím se nám nedaří bodovat venku, musí se to však už zlomit! Naši kluci předvádí výborný fotbal a zaslouží si naši maximální podporu.

A i kdyby nepředváděli, tak my bychom tam stejně byli, protože my jsme s ní všude!

BOHEMIANS ON TOUR! SEKTOR1905 ON TOUR!

Baník - Bohemians, choreo

Info ve zkratce:

Sraz – Hlavní nádraží – 11:00 – u Billy v blízkosti pokladen!

Cena – 340 Kč + 70 Kč za 2 místenky nutné tam i zpět => 410 Kč!

Odjezd směr Ostrava – SC 507 Pendolino – 11:42

Odjezd směr Praha – SC 240 Pendolino Košičan – 19:17

Cena vstupenky – 150 Kč

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 3

 • Naďa píše:
  12.4.2018 v 11:07

  Ahoj sektoráci,
  prosím, sháním jednoho, co by si se mnou koupil jízdenku. Kdyby něco tak 732485550, nebo fb: Naděžda Zajko. Díky, a snad se mo podaří někoho sehnat, abych mohla jet!
  BOHEMKA DO TOHO!!!

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  11.4.2018 v 12:35

  Jasný, vždycky je kupujeme až tam ;)

  Odpovědět

 • KlokanSlezsko píše:
  11.4.2018 v 12:29

  Bude umozneno koupit vstupenky do sektoru hosti na miste?

  Odpovědět