Do Karviné po vlastní ose, možné vlakové spojení v článku!

  • 5.3.2019

Do Karviné jsme plánovali vyrazit vlakem a užít si tak na jaře první společnou cestu na fotbal po kolejích. Bohužel při hledání spojů jsme zjistili, že ani jeden z nich není pro vyhlášení vlakového výjezdu vyhovující a zejména cesta zpět je více než problematická. Z tohoto důvodu jsme odstoupili od záměru vlakového výjezdu a stejně jako do Zlína se i do Karviné bude každý klokan muset dopravit po vlastní ose. I přes to, kdyby někdo chtěl vyrazit vlakem (případně neměl jinou možnost), tak jedna varianta existuje. Je však potřeba zmínit, že je organizačně, časově a především finančně náročná!

Jedná se o spoj RJ 1005 RegioJet, který vyjíždí z Hlavního nádraží v 9:47. Na ostravském „hlaváku“ je potřeba přestoupit na osobák ČD 2939, který do cílové stanice Karviná hl.n. dorazí přibližně v 13:56 (hodinu před fotbalem). K tomuto spojení je nutno říci, že lístky do RJ fungují jako letecké společnost tzn. „Čím později koupím, tím je jízdenka dražší“. Může se tak stát a podle našich informací je to více než pravděpodobné, že při nákupu vstupenek (každý si musí koupit zpáteční lístek Praha-Ostrava-Praha do RJ, tak i zpáteční lístek ČD Ostrava-Karviná-Ostrava) v den zápasu může jednoho fanouška vyjít celodenní cestování na 600 Kč, ne-li více. Je tedy vhodné jednat co nejrychleji, aby byla cesta co možná nejlevnější. Zpáteční spoj vyjíždí z Karviné v 17:58, do Prahy vlak dorazí v 22:13.

Zároveň stále platí to, co bylo řečeno před prvním zápasem na Spartě. Výjezdem jara je společný vlakový výjezd do Plzně! Jakmile bude v týdnu zveřejněno datum konání zápasu, obratem o tom budeme informovat všechny klokany!

Na viděnou v sektoru v Karviné!

AŤ ŽIJE BOHEMKA!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.