Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 1:3

 • 9.5.2017

Po ostudném výkonu v Liberci jsme se na utkání se sešívanými skutečně těšili. Tušili jsme sice, že to po fotbalové stránce nemusí dopadnout, ale zároveň jsme po dvou týdnech příprav věděli, že na tribunách ostudu neuděláme. A to se při derby počítá minimálně stejně jako výsledek! Nakonec vše dopadlo dle předpokladů…

K vyprodanému zápasu jara se scházíme už kolem poledne, abychom se posilnili a rozdali poslední organizační úkoly. Následně se přesouváme na stadion, kde se každý ujímá své role a pokojný pracovní režim narušuje až policejní prohlídka (místy až typická vězeňská šťára) na stadionu.

slavia_doma2017_konfety

slavia_doma2017_dymy

S blížícím se výkopem se už naše pozornost upíná pouze k ultra aktivitám. Na úvod je připravena veliká „Argentina“ a je tak potřeba rozdistribuovat stovky papírových pásek a desítky konfet. Děkujeme všem klokanům v sektoru B1 za ochotu přidat ruku k dílu. Jen by to příště ještě chtělo lépe poslouchat speakra, který zdůrazňoval, že se celá akce odpočítá, k čemuž ovšem nedošlo, jelikož se nějaký nedočkavec neudržel a spustil tak onu argentinskou vlnu. Naštěstí vše vizuálně vyznělo velmi pěkně, a tak není třeba příliš hudrovat. Poté, co se veškeré pásky usadily na síti a konfety se snesly k zemi, odpalujeme ještě na střídačku zelenobílé dýmy a dáváme se do vydatného supportu. Fandí se velmi dobře, k čemuž samozřejmě přispívá napjatá atmosféra i rychlý vyrovnávací gól Markoviče z penalty po likvidačním faulu Frydrycha na Jiráska.

slavia_doma2017_choreo

slavia_doma2017_pyroshow

Do druhé půle se tak jde za vyrovnaného stavu. Na tribuně jsme však hostům z Letné, teda pardon z Edenu, opět odskočili, ačkoliv ne o tolik, o kolik bychom si přáli. Bezmála 50 metrů dlouhá plachta složená z velkého loga sektoru a několika reprodukcí legendárních fotografií bohemáckých aktivit totiž byla na provázky příliš těžká, ty v jedné části praskly a choreo se tak částečně prohnulo a nebylo roztažené na sto procent. Přesto však zanechalo velký efekt umocněný ještě následnou pyroshow, při níž na oltář velkého Klokana padlo hned několik mořských světlic a ohňů. Opět všechna čest všem, kdo do této choreografie investovali svůj čas a úsilí! Support byl v druhé půli bohužel o něco slabší. Naši borci odpadli, inkasovali a nervozita tak vzrostla. Nakonec jsme prohráli, přesto jsme však hráče odměnili děkovačkou a závěrečnou (již třetí) pyrotechnickou vložkou složenou z několika ohňů. Opět nádhera! Z naší strany opravdu zápas se vším všudy a ještě troškou navíc!

slavia_doma2017_ohne1

slavia_doma2017_ohne2

Tribuna Sever naopak celkem zklamala. Po nápaditých prezentacích z minulých let se letos sešívání nezmohli na nic víc než pár ojedinělých červených světlic. Již tradičně se skupina sešívaných usadila i na hlavní tribuně v sektoru A1. Celkový počet fanoušků sešívaných určitě překročil 500 kusů – 250 ve vyhrazených prostorách pro vlajkonoše hostí, zhruba 200 na A1 a desítky další v ostatních sektorech na hlavní tribuně. Nutno říct, že druhé zmíněné číslo je naše vlastní ostuda a neschopnost. Vyprodat derby by měla být samozřejmost. Jako Sektor 1905 zcela podporujeme rozhodnutí DFB zabránit obdobné situaci kdykoliv v budoucnu, hlásíme se k vlastní zodpovědnosti a jsme ochotní pomoci při distribuci vstupenek mezi fanoušky, jež jsou zelenobílých sedaček skutečně hodni! Ďolíček patří klokanům! Nad zajištěním situace na tribuně, ale i u vstupů na stadion, by se navíc mělo zamyslet i vedení klubu. Stadion by neměl být průchoďákem pro kohokoliv (navíc bez lístku) a security by měla sloužit primárně svým zaměstnavatelům, nikoliv kámošům bůh ví odkud.

Po utkání a zmíněné rozlučce se stadion rychle vyprazdňuje. V ulicích pochopitelně vládne policie, i přesto je však nezvyklý klid. Další podvečerní zápas nás čeká hned v příštím kole, kdy Bohemka zamíří do Teplic. I přes pozdní termín je reálná vlaková varianta, o níž se určitě brzy rozepíšeme zvlášť. Naše hlasivky a naše podpora budou vskutku důležité! Nesmíme dopustit, aby se o našem bytí a nebytí rozhodovalo na cizích stadionech. Na Stínadlech to nebude jednoduché, my však můžeme jenom překvapit. Tak proč by to nemohlo dopadnout zrovna na severu Čech.

Vždycky jsme s váma! Ale chceme vítězství!

slavia_doma2017_kompilace

P.s.: velké díky vším, kdo nám přispěli na zveřejněný choreo účet (19051932/5500) nebo nás podpořili koupí suvenýrů, mimo jiné i nové šály Sektor 1905 (viz Naše produkty). Pevně věříme, že vás utkání proti Slávii ujistilo v tom, že takový příspěvek není ztrátou peněz. Díky!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 3

 • Dragan píše:
  10.5.2017 v 20:25

  Škoda té nehody s choreem, byla by to opravdu super prezentace.

  Odpovědět

 • Yngsrs píše:
  9.5.2017 v 19:54

  Muzete se tam treba zabarikadovat, za dva roky az se vratite do ligy si to zopakujem

  Odpovědět

 • antispartan píše:
  9.5.2017 v 16:01

  TOP prezentace!

  Odpovědět