Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 1:1

 • 6.11.2017

Po týdnu opět do Ďolíčku na Bohemku a po týdnu opět jeden bod po výsledku 1:1. Dalo by se říct stejný zážitek, přesto tomu tak nebylo. Utkání proti Sigmě bylo ve všech ohledech mnohem povedenější, než zápas se Zlínem, a to jak na hřišti, tak v hledišti. I přes chladné počasí tak museli všichni klokani opouštět brány stadionu s teplem na duši!

Oproti minulému kolu se ultras tým tentokrát schází už značnou dobu před výkopem, aby dokončil přípravy k utkání. Zbytek stadionu (celkově 3798 diváků) se pak naopak plní až na poslední chvíli, k čemuž zřejmě přispělo i chladné počasí. Jeho obětí se mimochodem stal i stánek s pivem v prostorách u trafačky. Všechny sympatizanty však můžeme ujistit, že stánek se s teplými měsíci, a tudíž i větší spotřebou zlatavého moku, na ultras náměstíčko opět navrátí! Nadále pak platí, že jsou v těchto místech vítání všichni, kdo mají chuť si jen tak sednout, nakoupit si v trafačce či se s aktivními osobně pobavit na libovolné téma.

olomouc_podzim2017_choreo

S odbitím šesté hodiny padl úvodní hvizd a nad hlavy kotelníků se rozvinula plachta s lebkou a pařáty z rací, jež zároveň samotné choreo doplňovaly po obou stranách. Pěkná práce! Díky všem autorům a zároveň všem fanouškům za spolupráci! Úvod zápasu se tedy povedl a ve stejném trendu se jelo i nadále. Klokani aktivně ohrožovali svatyni brankáře Buchty, což kotel ocenil nadprůměrným a vytrvalým supportem, který neopadl ani poté, kdy se hosté ujali vedení 0:1, ani poté, kdy v nastaveném čase první půle zahodil Žeňa Kabajev penaltu. „Vyposerovávání“ gólmana hostí; Gól, klokan, gól; Jdem na fotbal či několik klasických pokřiků patřily mezi top ten den!

olomouc_podzim2017_fanousci

Ve slušném tempu na hřišti i na tribunách se pokračovalo i po pauze, za což nakonec byli všichni věrní klokani odměněni nádhernou šajtlí Martina Haška jr. Od této chvíle se k celozápasovému supportu kotle přidává konečně pořádně i hlavní, a tak celý Ďolíček posledních cca 25 minut hučí tak, jak by měl správně hučet celý zápas! Naši borci bohužel nevyužívají bouřlivé atmosféry ke vstřelení vítězné branky a nechali tak Hanáky si odvézt z Prahy bod za remízu 1:1. Škoda! I přesto si však naši hráči zasloužili velké poděkování, ke kterému se jim však (trochu překvapivě) příliš nechtělo. Výkon byl hlavně v druhé půli velmi sympatický a vzhledem k současným absencím a postavení soupeře v tabulce možná i trochu nečekaný! Nad efektivitou proměňování penalt by se však trenér i hráči měli výrazně zamyslet. Neproměnit 3 poslední pokutové kopy v lize a 2x v řadě na ně vypadnout z poháru, je jedním slovem tragédie! Poděkovat je opět potřeba i všem fanouškům za ohromný zájem o nové šály „Vršovičtí patrioti“ a další sektorácké suvenýry.

olomouc_podzim2017_dekovacka

Co se týče fanoušků hostí, těch dorazilo necelých šedesát, snažili se fandit, ale do celkové atmosféry se výrazněji nezapsali.

Po zápase vyrážíme zapít bod, pivko si však nedokážeme vychutnat v klidu, jelikož se po Vršovicích opět pohybuje několik podezřelých aut a skupinek, „hrdinsky“ hledajících osamocené klokany a jejich zelenobílé suvenýry. Nenecháváme si to líbit a dáváme našim vlezlým sousedům jasně najevo, že si v okolí Ďolíčku nemohou dělat, co chtějí. Tentokrát se jim sice podařilo zbaběle uprchnout, příště však už takové štěstí mít nemusí! Soudržný klokaní národ je totiž mnohem silnějším soupeřem, než osamocený jedinec!

Za 2 týdny jedeme válčit o body do hlavního města českého automobilového průmyslu. Oproti předchozím sezónám však do Boleslavi míříme jako tým s více ligovými body a bylo by tudíž na místě, abychom tam po několika letech opět vyhráli. Máme na to! A s masou fanoušků v zádech to naši borci určitě zvládnou. Proto je nezbytné, abychom se řádně zmobilizovali a do Bolky (mimo jiné i v rámci nácviku na výjezd podzimu do Karviné) vyrazili v co největším počtu.

Bohemka šampion!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 4

 • Dragan píše:
  11.11.2017 v 17:13

  Zápas povedený ve všech směrech (kromě výsledku).

  Odpovědět

 • dred píše:
  6.11.2017 v 21:49

  pentle neumíme dlouhodobě …to je na 1. ligu hrůza. Ale ta šajtle byla MISTROVSKÁ!!!

  Odpovědět

  • Vladimír píše:
   8.11.2017 v 0:43

   Šajtle Martina, jak se později přiznal nebyla chtěná, Hašan se totiž ve strachu, že mu míč odskočí a již na něj nedosáhne ukopl !!! :-)))

   Odpovědět

   • dred píše:
    8.11.2017 v 21:36

    kouzlo nechtěného ..to ho posune, což je super

    Odpovědět