Bohemians Praha 1905 – FK Teplice 2:3

  • 5.11.2018

Po propadáku v Mladé Boleslavi přišla šance na reparát doma s Teplicemi. Úvod utkání, i přes nelegitimní branku hostí, vypadal dobře. Zbytek zápasu se však odehrál po „mladoboleslavsku“ a Bohemka nakonec přišla o všechny body. Bída!

Čtvrtý domácí zápas v pátek po sobě už asi nikoho nepřekvapil. Stává se nám z toho taková nemilá, nechtěná tradice. Příště už ovšem konečně o víkendu, konkrétně v sobotu s Příbramí, tak snad započne opět tradice nová, mnohými preferovaná, tedy víkendová!

Tento pátek byl navíc oproti těm předchozím speciální. Spolu se zbytkem republiky jsme i my slavili dušičky, tedy svátek všech zesnulých. Kam jinam by v takovýto den měly před domácí utkáním zamířit naše kroky než na Vršovický hřbitov, kde je pochována významná vršovická osobnost, mecenáš a zakladatel Ďolíčku – Zdeněk Danner. Současný majitel strádající hrobky bohužel o místo nejeví zájem, tudíž jsme aspoň my očistili náhrobní desku, zapálili svíčky a zelenobílým věncem uctili památku toho, jenž nechal zbudovat nezpochybnitelný symbol Bohemky, Vršovic i českého fotbalu. Odpočívejte v pokoji, pane Dannere. My na vás nezapomeneme! Totéž jsme učinili také u další neméně velké bohemácké osobnosti, Lukáše Přibyla, a to pro změnu na Vinohradském hřbitově, kde je Příba pochován. Ani na tebe nikdy nezapomeneme, Lukáši!

teplice_podzim2018_vzpominka

Vzpomínku na všechny zesnulé klokany ztělesnila i malá plachta v úvodu utkání. Větší choreo jsme tentokrát neměli, jelikož se náš tým zcela vyčerpal detailní prací nad prvorepublikovou prezentací před výjezdem do Boleslavi, důkladným úklidem v Sektor zóně kolem trafačky, balíčkováním populárních nálepek, a v neposlední řadě i organizací drobných aktivit včetně již zmíněných návštěv obou hřbitovů. Od příštího domácího zápasu poběží vše opět tak, jak jste zvyklí, včetně výběrů drobných příspěvků na chod ultras aktivit. Máme v plánu další prezentace a symbolické akce, bez pomoci zelenobílého tábora však příliš nezmůžeme. Podpořit Sektor1905 můžete i nákupem v trafačce, kde je v tuto chvíli k mání celá řada novinek. Ať už přispějete do kelímku nebo se stavíte v trafačce a něco drobného zakoupíte, mockrát vám za to děkujeme!

teplice_podzim2018_kotel

Prvních třicet minut hry bylo skutečným opakem výkonu z Bolky. Klokani úporně dobíjeli bránu soupeře. Barťas, Hašan či Dosty si vytvořili několik velmi pěkných šancí, bohužel však bez úspěchu. Hosté naopak našim hochům udělili lekci z produktivity a hned z první šance dali gól – nutno dodat, že zcela nelegitimní z důvodu postavení hráče v ofsajdové pozici před Romanem Valešem. Domácí však branka neznervóznila a v nadcházejících šesti minutách dvěma góly otočil stav náš bahrajnský princ (po pátku možná už i král!) Yusuf. Paráda, krásné góly a emotivní oslavy spolu s fanoušky byly balzámem na duši po mladoboleslavském fiasku. Fanoušci dožadující se hattricku však už říkali hop, aniž by přeskočili. V druhé půli se rozpršelo, Bohemka fatálně propadala a po dvou inkasovaných brankách nakonec celé utkání ztratila. Hrůza, krmit takto své nejbližší soupeře se nám ještě může hodně vymstít! Ještě jednou zde gratulujeme Yusufovi, je vidět, že má motivaci, chce se zlepšovat a dávat góly. A to nejen pro sebe, ale i pro fanoušky, jak uvedl v několika pozápasových rozhovorech. Po Mladé Boleslavi, kdy sám dorazil ke kotli a pohovořil s fans, opět ukázal svůj charakter! Tento přístup by měl být vzorem malým českým fotbalistům i mnohým dospělým primadonám.

teplice_podzim2018_konec

Vývoj v hledišti odrážel průběh hry. První půle super, logicky se projevila i euforie z rychlého zvratu. Gól klokan gól, hecovačka či Jdem na fotbal opravdu duněly Vršovicemi. Největší razanci pak samozřejmě měly oslavy obou gólů. S propadem hráčů však padl i výkon fans a děkovačka byla pak jen kyselou třešničkou na zkyslém dortu, včetně odpálených zelených rací. Těžko se děkuje, když není za co… Našich soupeřů na tribuně dorazilo ze severu na pátek solidních šedesát jedna a rozhodně neudělali ostudu. Aktivně fandili, bavili se fotbalem se vším všudy, včetně nemalého množství pyra. Velmi překvapivý a v příslušné fanouškovské „kategorii“ zřejmě nejlepší letošní výkon v Ďolíčku ze strany hostujících fans. Vzhledem k vítězství jejich mužstva to musel být podařený výjezd.

Ohlášeno bylo celkem 4382 diváků. Oproti Plzni, kdy byl počet rozhodně podhodnocený, se však tentokrát zdála nahlášená návštěvnost spíše nafoukle. Zvláštní praxe. Význam nechápeme.

Atmosféra po utkání byla asi tak na hovno jako počasí. Proto ani okolní hospody příliš neožily a ve Vršovicích byl brzy klid. Kdo však nesmí být v klidu jsme my! Ve středu jedeme na pohár do Příbrami a chceme postoupit. Lepší příležitost, jak si fanoušky získat zpět na svoji stranu, není! Ponížit Starku a projít do čtvrtfinále – bez toho se domů nevracet!

CHCEME POSTUP! 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • Bohemak píše:
    5.11.2018 v 18:28

    Chtělo by to něco začít dělat s tím kotlem, k čemu nám je obří kotel, kde nefandí ani polovina lidí… Nebo alespoň ať ti, co nefandí tak si vlezou na okraje a nestojí uprostřed. Je to škoda.

    Odpovědět