Bohemians Praha 1905 – FC Slovan Liberec 0:0

 • 21.12.2018

O třetím adventním víkendu nás čekal poslední zápas letošního roku. Do Ďolíčku dorazil liberecký Slovan, před ním však ještě Ježíšek, jelikož se na náměstíčku konaly tradiční Vánoce s Klokanem. Přes veškerou slavnostní náladu však nelze jinak, než celé odpoledne hodnotit jako fiasko. Bohužel. Po kolikáté už letos?

liberec_podzim2018_vanocesklokanem

Již zmíněné „tradiční“ Vánoce s Klokanem měly k tradičním ročníkům z předešlých let opravdu daleko a připomínaly spíše komerční akce hodné nákupních center. Playstationy, trapná klaunská představení, stolní fotbálek a házení na plechovky? Kde jsou roky, kdy na náměstíčku panovala skutečná vánoční atmosféra, lidé se sešli jak u velkého rodinného stolu, dali si něco sladkého se zelenobílým zdobením a na závěr si společně vychutnali pohled na světelnou show, kterou pro ně připravila mladá generace kotelníků. Letos? Absence jakékoliv organizace, chaos, již výše zmíněné komerční pojetí, totální nezájem lidí a na závěr? Ohňostroj, jaký svět neviděl… To by se za Příby nestalo. Ten by měl vše naplánované, organizoval celou akci PRO FANOUŠKY a nerušil ohňostroj jen proto, aby ušetřil pár korun… Ty časy jsou ovšem pryč. Už nejsme rodinný klub. Už jsme jen rodinný business…

liberec_podzim2018_prezentace

Ačkoliv byl Sektor1905 z celkové organizace Vánoc vypuštěn (resp. osloven za pět dvanáct, snad aby hasil cizí lenost a neschopnost), k utkání si připravil vlastní prezentaci. Několik obouruček s jasnými vzkazy hráčům doplněné drobným zahřátím v časech mrazivých byly v našem kotli novinkou, která se ovšem velmi vydařila. Bohužel však sdělení jako: „trefte bránu“, „kurva, hoši, gól“ nebo „hrajte fotbal“ k ničemu nevedly. Na bránu jsme vystřelili snad dvakrát, gól nedali a remizovali tak doma s Libercem 0:0. Skutečně nádherné představení… Po takovémto domácím podzimu se nelze divit, že si cestu na předzápasovou akci našlo úplné minimum lidí, na utkání jako takové pak ubohých 3041 diváků (nejméně v sezóně).

liberec_podzim2018_a1

Kotel se naštěstí zahanbit nenechal. V první půli se fandilo velmi dobře, hromová opakovačka (i v takto nízkém počtu) předčila jakoukoliv jinou předchozí. Super! Druhá půle pak nabyla úplně jiných rozměrů poté, co speaker zavelel k přesunu na A1. Fanoušky ostřelovaný brankář hostí Nguyen si v tu chvíli musel pustit do kalhot. K nelibosti několika málo sedících se celý sektor velmi rychle zaplnil stojícími a hlavně fandícími fanatiky, kteří hnali naše kluky kupředu. Bohužel marně. Účel to však splnilo. Hráči v zelenobílé měli v závěru menší tlak a support „z pravé strany“ byl prý znát i na lavičce. Nejdůležitější však bylo, že si to všichni přítomní užili. Co jiného nám také zbývá než se zabavit sami… Po závěrečném hvizdu sudího obešli hráči rychle tribuny a zastavili se až u A1, kde si vyslechli spíše hecovací „děkovačku“. Následně zmizeli v kabinách. Stejně jako všichni fans zmizeli rychle domů nebo do vršovických podniků. Ohňostroj se, jak uvádíme výše, nekonal. Údajně proto, že se nevyhrálo. My v tom však vidíme jasnou snahu ušetřit i ten poslední pěťák.

liberec_podzim2018_pyro

Není to snadné psaní. V tuto chvíli by mělo přijít hodnocení uplynulých devatenácti kol, což je snad ještě větší oříšek. Panují pocity velké deziluze. Ne snad z výsledků. Každý, kdo zažil nekonečně sestupy a pády, ví, že může být mnohem hůř. Mnohem větším zklamáním je však celková filozofie, kterou současné vedení klubu nastavilo. Na Bohemce byl fanoušek svatý, vše se dělalo pro lidi a když se poté nedostavovaly výsledky, fanoušci to nějak kousli. Nyní jsou však naštvaní, protože i tato poslední devíza zelenobílého klubu mizí. Svatý je zisk a fanoušek je dojnou krávou. Chybí profesionalita, počet zaměstnanců klubů spočítáte na prstech obou rukou a počet těch, jež doopravdy myslí na blaho fanoušků, dokonce na prstu jednom jediném. Je otázka, kdy se na tohle i Kouky vysere a my zůstaneme bez jakéhokoliv zastání.

Ač nespokojení s touto situací, musíme stát dál za Bohemkou jako takovou. Nic se nemění, i na jaře budeme fandit, připravovat chorea a jezdit za svým klubem všude, kam ho ligové a doufejme i pohárové cesty zavedou. Pokud si však někdo myslí, že budeme ke stávajícím poměrům mlčet, tak se plete. Naopak. Bohemku milujeme, a proto budeme hlasitější a kritičtější než kdy dřív!

Na šťastné a veselé to letos bohužel nevypadá. Přesto všem klokanům přejeme krásné svátky a mnoho dobrého do nového roku. Nevěšme hlavu. Managementy klubů se mění, trenéři se střídají, hráči přicházejí a odcházejí – značka, historie a fanoušci zůstávají. Letos, příští rok, i v letech dalších!

Ať žije Bohemka naše!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 8

 • Tomáš píše:
  22.12.2018 v 15:01

  …hezky nasraně popsáno. Je fakt, nejhezčí moment celého dne byl přesun části kotle na A1 a klidně to dělejte častěji (jestli budem takhle hrát, tak tam místa bude dost), už dlouho jsme si takhle nezafandili (A2). Většinou je tam jak na pohřbu a fandime tam pouze 4 a málem abysme se omlouvali, že rušíme… hezké svátky a přejme si lepší fotbal a podmínky – BOFOR!

  Odpovědět

 • PrasatkoPepina píše:
  21.12.2018 v 16:33

  Tady si můžete sami vyhledat jak vypadali Vánoce s klokanem minulé roky…. Smutný
  https://www.bohemians.cz/historie/tag/300/vanoce-s-klokanem

  Odpovědět

 • dred píše:
  21.12.2018 v 14:28

  tak nic, sorry, všechny fotky jsou na supp…

  Odpovědět

 • dred píše:
  21.12.2018 v 14:13

  1-2-3, majitel je píča! ten přechod na a1 jste měli lípo zkomunikovat, dost lidí to pobralo tak, že bojkotujem naše posvátné béčko a nešli. To byla škoda .. i když ted zpetně litujou, ale to už je jedno… nicméně tifo na béčku v druhý půli dokonale zajistili youngsters, a to na vysoký (spontální :) úrovni, využili toho, že je tam volno a mávali všim co popadli, jak o život – o další generace klokanů se teda fakt nebojim :) (chcete někam postnout fotky?) a nebyly by fotky těch obouruček? Dík všem, Sektoru nejvíc, Darkovi vůbec! PF 19, B1905 4EVER

  Odpovědět

 • Klokan1905 píše:
  21.12.2018 v 13:12

  Ze na Bohemce si fanousku nevazi tak jak drive a ze jsme jen dojne ,,kravy“ rikam uz tak 3 roky… X let v lize a koncept a posunuti dopredu nulovej! Jen stale same prezivani…
  Vedeni na urovni odpadu…
  Vsem preji hezke svatky !!!

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  21.12.2018 v 12:11

  Vtipe vylez. Jdi radsi dal brecet na VeDecko, to ti jde. Petrovi respekt za to, jak se snazi Bohemku pozvednout jako jeden z mala na profi uroven, a to nejen svymi kvalitnimi moderatorskymi schopnostmi

  Odpovědět

 • baca píše:
  21.12.2018 v 12:05

  v cem kouky mysli na blaho fanousku?tim ze vyrvava jako v edenu?

  Odpovědět

  • PrasatkoPepina píše:
   21.12.2018 v 12:20

   Třeba tím, že jako jediný chtěl aby vánoce s klokanem nějak vypadali? Že jako jediný myslel v té době na fanoušky? Oba Darkové mají fans v piči, smutná realita.

   To, že si si zakřičíš jméno hráče co dal gol je problem? Jen si porovnej, jak je to na slavii nebo na spartě, kdyby jsi to někdy viděl tam, tak nepíšeš, že to je na Bohemce stejný…

   Odpovědět