Bohemians Praha 1905 – Dukla Praha 2:0

  • 7.3.2018

Po vršovickém derby, v němž klokani sahali ve druhém poločase minimálně po bodu, nás čekal další duel s klubem z Prahy. Tentokrát jsme doma přivítali Duklu, která zatím na jaře získala pouhý bod.

Několik dní před utkáním se v médiích objevily spekulace, že odehrání utkání „je ohroženo“. Důvodem byly obavy o stav hrací plochy, kdy hlavním argumentem byly především panující teploty, které se pohybovaly hluboko pod bodem mrazu. Těm navíc „nahrával“ i pozdní výkop utkání, který byl plánován na 20:15. Kontrola z FAČRu však v předvečer zápasu rozhodla, že terén je regulérní i ve večerních hodinách a derby se tak hrát bude.

dukla_jaro2018_navsteva

Páteční termín, třeskutá zima, televizní vysílání – všechny tyto skutečnosti se bohužel výrazně podepsaly na výsledné návštěvě. Necelé dvě tisícovky přítomných diváků (symbolicky hlášených 1905 fanoušků) je na ligový zápas jednoduše řečeno mizérie a zároveň jde o nelichotivý divácký rekord na ligu v Ďolíčku. Přesto patří respekt a uznání všem, kteří v mrazivém počasí dorazili, protože to stálo za to! I přes prořídlé ochozy se v součtu fandilo solidně a vzhledem k okolnostem určitě o mnoho lépe než na minulém domácím zápase se Zbrojovkou.

dukla_jaro2018_bartas

S nástupem hráčů přichází ocenění pro Barťase (dres s jeho jménem a číslovkou 200), který v minulém kole v Edenu odehrál 200. ligový zápas. Ani my jsme nezaháleli a velkému srdcaři s klokanem na hrudi jsme k tomuto jubileu připravili choreo v podobě výroční bankovky s jeho podobiznou, podsvícenou slušnou porcí pyrotechniky. Nutno dodat, že tato prezentace byla už nějakou dobu připravena, jen se čekalo na příhodný okamžik, až Barťas nastoupí a dovrší své významné jubileum. Naneštěstí se tak stalo při zápase s SKS, na který byly v plánu jiné prezentace.

dukla_jaro2018_choreo

V zásadě pomalejší rozjezd supportu přiživil nejen vstřelený gól, ale i předváděná hra našich borců. Duklu prakticky k ničemu nepustili, výborně kombinovali…snad jen ta finální fáze by mohla být lepší. Fandění se postupně zvedalo a dařilo se hecovat přítomné i do delších chorálů a držet je v kvalitním tempu. „Gól-klokan-gól“ a „Jdem na fotbal“ z druhého poločasu snesly vpravdě přísná měřítka. Stejně jako v pohárových zápasech v posledních letech je vidět, že i když je návštěva nízká, přijdou opravdoví srdcaři a fanatici, kteří se přijdou fanděním bavit a do supportu dávají maximum! I odpovídačka „Zelená-Bílá“ s prořídlou hlavní tribunou měla slušné parametry, stejně jako celostadionové „Křičíme z plných plic“ z konce zápasu. Hostů dorazilo do Ďolíčku přibližně 20 věrných. Občas něco zakřičeli, výraznější stopu na utkání však nezanechali.

dukla_jaro2018_kotel

V závěru ještě pojišťuje tři body svým prvním ligovým gólem v našem dresu (po skvostné kombinaci dua Reiter – Dostál) Benjamin Tetteh a uzavírá tak skóre dnešního utkání. My jen doufáme, že to tímto gólem nekončí a přidá co nejdříve i další branky! Závěrečná děkovačka se nese jak jinak než v pozitivním duchu, kdy při tradiční opakovačce odpalujeme pyro a završujeme tím své další domácí představení na tribunách.

dukla_jaro2018_dekovacka

Následující víkend zajíždí zelenobílí na hřiště Slovácka do Uherského Hradiště. Utkání se odehraje v příznivý termín (sobota 15:00). Tentokráte neorganizujeme žádný společný výjezd, každý fanatik se bude muset na místo dopravit po vlastní ose. Pro ty, kteří se chystají vyjet a nemají možnost vlastní dopravy, máme doporučení, a to sice přímý vlakový spoj s názvem „Slovácký expres“. Ten vyráží z Hlavního nádraží do Uherského Hradiště buď v 8:58 (vlak Rx 887, na místě okolo 12:30), nebo v 10:58 (Rx 889, v cíli okolo 14:30). Stadion Miroslava Valenty v UH je vzdálen z nádraží pouhý kilometr a lístek do našeho sektoru (D5) stojí 150 Kč. Ideální termín, skvělé výkony našich borců a příznivá předpověď (teploty okolo +10 °C) – co může chtít fanatik od Botiče víc! Vidíme se v sektoru!

BOHEMIANS ON TOUR!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • dred píše:
    7.3.2018 v 21:26

    ten počet …už po druhý za poslední dobu.. no OK, mě to rozhodně neuráží, ale kde je pravda asi víme všichni. Ale proč ne :)
    Borci naší …klasika, míč jezdí po lajně před bránou a ne a ne a ne. Nakonec Bendží záchrana, protože vyhrát jen tou pentlí by bylo málo. Jo a Majkl super, ten kluk jde nahoru, paráda!!!

    Odpovědět