Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko 2:1

  • 24.7.2018

The league is back in town! Dvacátého druhého července vyběhli klokani (ve zcela nových, a nutno dodat krásných, dresech) k prvnímu ligovému utkání Fortuna ligy. Soupeřem jim bylo 1. FC Slovácko, s nímž máme dlouhodobě spíše horší bilanci, navíc se jednalo o první kolo, které nám v posledních letech také spíše nevychází. I proto byla první půle zápasu jak z říše snů. Ta druhá se však vůbec nevydařila a vrátila tak všechny fanoušky (a snad i hráče) zpátky na zem. Tři body však zůstaly u Botiče a to je to, co se počítá!

slovacko_podzim2018_hlavni

K prvnímu střetnutí sezóny 2018/2019 jsme se sešli s dostatečným předstihem. Prioritou letní pauzy byl zejména zbrusu nový a řádně stabilní stupínek pro speakra a bubeníky, a tak se nedostávalo času na zajištění běžného chodu ultras aktivit. Nejvíce práce nám dělala příprava trafačky, nových suvenýrů a také prvního letošního chorea. Vše se však podařilo doladit a z našeho pohledu tak první letošní utkání proběhlo hladce. Provoz Sektorshopu běžel jako po drátkách, zájem o suvenýry, a především novinky, byl ohromný a nám tak nezbývá než všem dorazivším velice poděkovat. Stupínek, doplnění ultras vybavení na sezónu a objednávka nových suvenýrů nás finančně vyčerpaly. Díky vašim nákupům a štědrým příspěvkům se však opět postavíme na nohy a během sezóny opět přichystáme i něco „navíc“. Co? To si zatím necháme jako překvapení. :)

slovacko_podzim2018_choreo

I samotné, pohyblivé choreo se vydařilo. Po příchodu hráčů na hrací plochu, vyznamenání Tomáše Fryštáka jakožto nejlepšího hráče loňské sezóny a uctění památky Jiřího Žďárského jsme vytáhli tři modrobílé ovce, jež byly za zvuku „výstřelů“ sestřeleny udatným klokanem. Vše doplněno o zelené dýmy a nápis „Vystřelte nám tři body“. Celou záležitost si vůbec poprvé kompletně připravila a zrealizovala nejmladší generace Sektoru 1905, což starší ročníky velmi těší. Jsme rádi, že do našich ultras žil přitekla nová zelenobílá krev a doufáme, že bude i nadále stejně aktivní a kreativní!

slovacko_podzim2018_kotel

Naši borci se zřejmě choreografií inspirovali, jelikož na hosty hned z úvodu vlítli a během první půle sestřelili hned dvě ovečky, tedy vstřelili dvě branky. Gólový účet týmu otevřel nádhernou střelou z voleje kapitán Pepa Jindřišek, druhou pak z penalty přidal faulovaný Mašek. Na tribunách tak o pauze panovalo všeobecné nadšení. Druhý poločas byl však ledovou sprchou pro všechny přítomné. Klokani přešli z kopané na odkopávanou, nechali hosty hrát svoji hru, což málem dopadlo tragicky. Slovácko naštěstí skórovalo jen jednou (také z penalty) a Bohemka si tak nakonec připsala tři body. Přesto se jednalo o jasné varování v duchu Csaplárova výroku, že není nic horšího než vedení 2:0 po poločase. Historie se však bude ptát jen po bodovém zisku a ten zůstal kompletně v Ďolíčku. I proto hráčům v závěru děkujeme, jmenovitě pak panu kapitánovi Pepovi a trenéru Haškovi. Děkovačku doplnilo i několik červených rací a výzva k vítězství v Příbrami, na jejíž mužstvo i stadion máme spíše špatné vzpomínky.

slovacko_podzim2018_dekovackaslovacko_podzim2018_fanatik

Po divácké stránce jsme si nevedli vůbec špatně. Celková návštěva činila 4812 fanoušků, přičemž domácí sektory byly vyprodány. Dobrá práce! Uprostřed prázdnin jsme čekali mírně nižší číslo, avšak zelenobílý národ ukázal, jak moc se těší na nový ročník! Utkání přihlížely i známé bohemácké celebrity jako Ivan Trojan či Tonda Panenka. V hledišti však byli také exklokani Milan Havel či Benjamin Tetteh a nechyběl ani příslib naší útočné řady – Bahrajnec Abdull Yusuf Helal.

Kotel jel v první půli na maximum, obzvlášť Gól, klokan gól! a opakovačka měly skutečně grády. Nevadily tak ani drobné nedostatky v organizaci supportu jako nevhodná blána u bubnu, jež musela být vyměněna za pochodu, či zranění speakra, jež se v rámci rozvášněných emocí pořezal o pásky držící nový banner na stupínku. Zavazujeme se, že tyto drobnosti do příště vyladíme a jsme vděčni za veskrze pozitivní ohlasy směrem k novinkám v kotli. Jsme pevně přesvědčení, že větší kontakt s fanatiky v kotli a zároveň mezi support leadrem a bubeníky povede k mnohem lepšímu dopingu a ve výsledku snad i lepším výsledkům naše mužstva. Druhá půle pak byla bohužel (stejně jako na hřišti) pravým opakem té předcházející. Snažili jsme se nadále fandit, ale výkon to byl oproti prvnímu poločasu výrazně slabší! Velkou roli dozajista sehrálo již popsané dění na hřišti a především snížení cca 15 minut před koncem, kdy už si každý klokan přál hlavně závěrečný hvizd. Do konce zápasu tak převládaly spíše hecující a povzbuzující pokřiky na hráče na místo vytrvalého supportu v podobě zpívání chorálů. Na tom musíme společně zamakat, věrní Bohemáci NIKDY nepolevují! Hostů dorazilo 54, což je zřejmě to nejpodstatnější, co se směrem k nim dá říct.

slovacko_podzim2018_ruceslovacko_podzim2018_fanatismus

Stejně neaktivní protivník na tribunách nás čeká i v příštím kole v Příbrami. Staronový účastník první ligy by nám neměl být soupeřem na hřišti a už vůbec ne v hledišti. Nesmíme však nic podcenit, na place bojovat v obou poločasech a na tribunách zaplnit co nejvíce míst. K Litavce vypravujeme Sektorbus, do kterého se od včerejšího večera začali hlásit klokani prostřednictvím našeho FB (v současné chvíli jediná možnost, email dočasně mimo provoz) a v tuto chvíli má již přes 30 klokanů své místo v buse jisté. Kdo tedy má zájem vyjet Sektorbusem do Příbrami, nechť jedná co možná nejrychleji, cena za osobu je stanovena na 160 Kč. Kromě toho se plánuje i spanilá jízda na Příbram, do které se věříme zapojí všechny klokaní posádky jedoucí jinými motorovými prostředky po silnici. Vytvoříme tak jednu velkou zelenobílou kolonu a na místo konání dorazíme společně! Sledujte tedy pozorně bohemácký oficiál a sektorácké stránky. Podrobnější informace včetně místa, kde dojde k setkání celé kolony, budou brzy zveřejněny a stejně tak časový harmonogram pro účastníky jízdy naším busem.

Naposledy nás ve Starkově bylo slabých 355. Tentokrát však vyrážíme na první výjezd sezóny a v dlouhodobém hledisku i zpátky na vrchol. Proto nás musí být KURVA mnohem víc!

My jsme s ní všude! Všichni do Příbrami!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.