Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava 3:1

 • 23.11.2015

Po reprezentační přestávce, která obnášela i fanatické florbalové intermezzo, přijel do Vršovic Baník. Ostravští na tom byli výsledkově ještě hůře než my, takže se dal očekávat tuhý boj o důležité záchranářské body. To se nakonec potvrdilo, tak si pojďme sobotní podvečer zrekapitulovat.

Již od samotného poledne postupně míříme do vršovických putyk, abychom se naladili na správnou vlnu. S blížícím se utkáním se okolí Ďolíčku zalidňuje, a to nejen zelenobílými barvami. PČR je přítomna v nadstandardním počtu, vše se však obchází bez excesů a tak můžeme hodinu před výkopem zaujmout svá tradiční místa pod hodinami a hecovat se na samotný zápas. Nutno dodat, že šacování trvá možná trochu déle než obvykle, tudíž před pátou hodinou se tvoří před branami našeho svatostánku docela slušné fronty. Dost lidí se tak dostává do ochozů s mírným zpožděním.

Začátek zápasu doprovází choreo z dílny ultras s nápisem ANI CIHLA ANI BETON…DNES JEDEM NA PLNÝ VÝKON, doplněným obrázkem fanatika v zelenobílém. Parádní práce!

12243429_796029013855832_8707843859020758347_n

Náš support je ze začátku možná trochu slabší, vývoj utkání však vlévá impuls do žil nejednoho fanatika, takže ono fandění postupně roste. Zejména Gól-klokan-gól je na vysoké úrovni a rozhodně snese přísnější měřítko. Poté však přichází nervozita na hřišti a ta se přelévá i do hlediště. Po vedoucím gólu Acosty přebírají iniciativu ostravští a do konce poločasu jsou lepším týmem. Naštěstí naše obrana v první půli neinkasuje. Ve druhém poločase atmosféra graduje, zejména potom po výstavní technické brance Schicka. Po třetím gólu se většina přítomných supportem baví a daří se třeba slušně rozpoutat bouři ve stylu „Každej víkend na Bohemku“. Nic na výborné náladě nemění ani fakt, že Baník snižuje a v 90. minutě dokonce útočí na kontaktní gól. Naštěstí vše končí závěrečný hvizd sudího a tak mohou vypuknout oslavy. Po zápase ještě slaví „Kotel v kotli“ výhru a nový chorál z florbalu „Pojďme Bohemians“ na melodii Moonlight shadow zní Ďolíčkem ještě dobrých pár minut.

12278799_887216578030723_7053209150806712621_n

Chachaři dorazili ve velmi dobrém počtu – kromě sektoru hostí (250 hlav) je přítomna i zhruba stopadesátka ostravských na A1. V prvním poločase předvádí Baníkovci dobrý doping. Nutno však říci, že jejich repertoár postrádá zpěvné chorály. O to větší sílu však mají jejich úderné pokřiky, zejména potom odpovídačky sektoru hostí s A1. U A1 je znát i vliv střechy hlavní tribuny, která určitě dělá své. Naopak podle pohledu z hlavní nepůsobí chachaři v sektoru hostí jednotně a jsou „rozskupinkování“, což na jejich supportu trochu ubírá. Po 2. gólu ostravští odpadávají a ve druhé půli předvádí na jejich poměry při vší úctě podprůměrný výkon. V sektoru hostí se prezentují dvěma velkými zástavami – jednou baníkovskou (ChzB), druhou katowickou. Na A1 vyvěšují dvě menší zástavy. Během zápasu se prezentují jedním transparentem, kterým vyjadřují svůj názor na aktuální dění.

DSC_6398

Celková návštěva 4952 diváků byla pro záchranářský boj více než důstojná. V celkovém součtu doprovázela utkání nadstandardní kulisa. Nejednoho příznivce dobré atmosféry určitě trochu zamrzí, že zrovna kluby s takovou fanouškovskou základnou bojují o udržení v lize. Až do tohoto utkání byli vždy hosté téměř okamžitě vypuštěni ze svého sektoru a byl jim umožněn volný pohyb. Tentokráte však Baníkovci dostali dozor a eskortu jak pro prezidenta. I přes to se v okolí Ďolíčku dají najít skupinky ostravských, dle našeho infa však k závažnějším konfliktům nedochází a tak stojí za zmínku akorát oslavy v tradičních vršovických podnicích, kterou nám zpestří skupinka fotbalových příznivců z Amsterodamu a také jedna „milá“ afektovaná dáma. Vše se nakonec uklidňuje a po dnu plném emocí míříme za dalšími nočními aktivitami.

Jak jsme před utkáním informovali, dorazila k nám nová várka sektoráckých kulichů. Musíme však konstatovat, že váš zájem je natolik velký, že máme v tuto chvíli k dispozici pouze několik posledních kusů. S tak velkou odezvou jsme ani ve snu nepočítali a zamýšlíme se nad tím, že tato várka přeci jen nebude poslední a ještě si necháme kulichy vyrobit, abychom přes zimu uspokojili pokud možno všechny klokany. :) Děkujeme za Váš zájem, opravdu nás moc těší! Pár kusů zbylo ještě ve FS v Ďolíčku, zbylé kusy povezeme do Mladé Boleslavi. Plánujeme první možný „kulichový výjezd“ v této sezóně, tak si každý vezměte svého kulicha, ať v sektoru hostí a přilehlém okolí vytvoříme z našich hlav pořádnou zelenobílou záplavu!

Tři zápasy – sedm bodů! To je bilance fotbalových klokanů z posledních zápasů. My jen doufáme, že se tato šňůra dobrých výsledků natáhne co nejvíce. Pojeďme dohnat hráče za dalšími body v Boleslavi a zároveň si zafanatizovat, jak se sluší a patří na příznivce Bohemians. Vzhledem k pozdnímu výkopu jsme byli nuceni zrušit plánovaný vlakový výjezd (na ten si budeme muset počkat do února při výjezdu na Sigmu). Pro klokany tak zbývají dvě možnosti – auta a bus, pořádaný Michalem Holasem. Kdo má zájem vyrazit s ostatními fanoušky busem, ať pošle přihlášku e-mailem na zajezdy@fc-bohemians.cz (do e-mailu uvést jména přihlašovaných osob a telefonní kontakt na přihlašujícího!). Případně se lze přihlásit ještě pomocí SMS na mobil 736 131 631. Hlásit se lze pouze do 26.11, kdy musí být bus buď potvrzen nebo zrušen! Aktuálně přihlášeno: 35 osob. Ať už busem či auty… JEDEME VŠICHNI!!!

BOHEMKA DO TOHO!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 11

 • barbarossa píše:
  25.11.2015 v 16:19

  Johnny: :)))))

  Odpovědět

 • Johnny puška píše:
  24.11.2015 v 16:09

  Tuším, že nedávno někomu vlajka i shořela:-D

  Odpovědět

 • Normál píše:
  23.11.2015 v 22:58

  Vlajky se občas stávají kořistí, zákonitě o ně tudíž někdo přijde. Pojďme se ale soustředit na sobotu! Do Bolky na poslední výjezd v kalendářním roce to musí stát za to, snad tomu náš počet bude odpovídat. Kluci teď výsledkově zabrali, měli bychom je odměnit kvalitním supportem v poslední fotbalové jazdě před zimní pauzou! :)

  Odpovědět

 • koci píše:
  23.11.2015 v 22:16

  holas- jak uz tu psal antispartan naco se tu nekdo bude zminovat o naky vlajce ukredene na minulem zapasu doma kdyz je dotycnej blbej a chodi z vlajkou viditelne po vrsovicich kdyz tu hraje banik musi o ni asi zakonite prijit kdyz ho banik videl tod vse co ti k tomu napisu co se tyce suportu tak mame lepsi zapsy takze takovej ten standart nas odvedenej ale to nemuze stacit proste se zapojuje a snazi porad nejvic jen sektor a par lidi kolem nej ostatni bud cumej nebo nechapu proc tam teda do kotle lezou kdyz drzej hubu?od kolika bych cekal trosku vic si ziskat autoritu klidne ty lidi poslat do prdele kdyz nefandej nebat se jim neco rict kdyz ma ten megafon nebudu sem psat jakou autoritu ma treba staruch v polsku na legii to jsme nekde jinde ale klbouk dolu jaky slovo mel strasak na slavii v tomdle i kdyz ho v oblibe nemam 3 nutny body mame a ted hura si uzit posledni vyjezd do bolky

  Odpovědět

 • antispartan píše:
  23.11.2015 v 21:09

  a proc se o tom zase znova zminovat?? byla ukoristena v minule sezone, psalo se o tom jak tady tak vsude na fb, proc to porad rozpitvavat? jestli chces senzace jdi na blesk

  Odpovědět

 • Michal Holas píše:
  23.11.2015 v 21:00

  Škoda, že se nezmiňujete o bohemácké vlajce ukořistěné někdy chachary a vyvěšené vzhůru nohama přes vlajku CHULIGANI Z BAZALŮ … :-(

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  23.11.2015 v 20:51

  dred: Nejhůř se fandí, když se vede 1:0. To je stará známá a léty ověřená pravda. Hráči znervózní, my taky a je to v prdeli… Paradoxně největší fanatismus bývá při stavu jasně v náš neprospěch. Jsem rád, že bodově jsme se trochu zvedli a pojedu do MB víc v klidu. Jo a kulich je samozřejmost! Jazda! .)

  Odpovědět

 • dred píše:
  23.11.2015 v 20:36

  Botičskej: ale před půlkou si nás několikrát FCB slušně povodili po trávníku.. a taky v tu dobu support řádně kles a Kolík byl z toho trochu v šoku jak jsme byli ticho ..jenže ta naše hra v jednu chvíli byla fakt šílená, sotva jsme ukořistili míč, už jsme jim ho dobrovolně vrátili neschopnou nahrávkou. No za sralťana Schicka tisíč díků, ten gól do vingle, to bylo jak ve Španělsku :)

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  23.11.2015 v 19:25

  Byl jsem tentokrát na tribuně, protože mi nebylo zrovna dvakrát dobře, ale zápas jsem vidět zkrátka musel, takže jsem měl i docela dobrej přehled o atmosféře atd. A musim teda říct, že to byl nejhorší Baník jak na hřišti tak v hledišti, co jsem kdy na živo mohl vidět. Všechna čest jejich počtu. V situaci, jaký jsou, je 400 výborný číslo. Ale tak slabej support a to především v 2.půli jsem od nich v Ďolíčku ještě neviděl. Všichni do Bolky a tam fanatismus na maximum. S tim, že tam dostanem příděl, tak nějak počítam, ale na to sere pes. My jsme s ní všude !

  Odpovědět

 • Dragan píše:
  23.11.2015 v 18:50

  Body super, support taky slušnej, choreo odpovídající zápasu. Konečně se Schick předvedl, už jsem se bál, že pálí jen za 21. Co víc si přát…

  Odpovědět

 • dred píše:
  23.11.2015 v 18:50

  Baník bude v první chybět ..ale sobota to byla luxusní!

  Odpovědět