Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1905 0:0

• 15.8.2017

Dlouhodobě nepříliš oblíbená výjezdová destinace čekala na klokany ve 3. ligovém kole letošního ročníku. Vzhledem k formě domácích hráčů a poměrně dobré hře našich borců v prvních dvou ligových kolech se dal čekat nějaký bodový zisk pro zelenobílé barvy. Přesto je konečný výsledek 0:0 spíše zklamáním.

Více okolností má za následek to, že vypouštíme organizaci vlaku a za dopravní prostředek tentokrát volíme auta. Vyrážíme s dostatečným předstihem a cesta po D1 ubíhá až nečekaně rychle, a tak si můžeme dovolit hned několik zastávek na občerstvení a doplnění výjezdových zásob. Při jedné z nich probíráme některé z minulých návštěv Brna, když tu se najednou vynoří zpoza auta zaparkovaného vedle toho našeho sám Ivan Trojan! Dáváme se do řeči. Několik minut rozmlouváme o Bohemce, o uplynulých zápasech i o výkonech hráčů. Ivan si při rozmluvě s námi stíhá v klidu vypít kávu a posléze se loučíme – přejeme Ivanovi a celé jeho rodině šťastnou cestu na dovolenou, Ivan nám hezký brněnský zážitek a navíc přidává dovětek: „Přivezte nějaké body, kluci!“, načež startuje svůj automobil, aby stihl alespoň stream ze zápasu. Cesta dál pokračuje tradičně – za kvalitního hudebního doprovodu se pomalu ale jistě dostáváme do výjezdové nálady. K sektoru hostí dojíždíme s hodinovým předstihem. Okolní podniky však mají zavřeno, takže místo čepovaného piva a pozdního oběda míříme rovnou na stadion.

Klokanů se nakonec při sobotním odpoledni sešlo v Brně 119 kousků, což je na pomezí našich „výkonů“ z posledních dvou sezon (2015/2016 – 102 kousků, 2016/2017 – 135 kousků). Před zápasem probíhá minuta ticha za Rudolfa Baťu – uznávaného hokejového rozhodčího a fotbalového funkcionáře.

brno_podzim2017_rudolfbata

V prvním poločase ještě fandění jakž takž šlo, po změně stran ale jeho kvalita strmě klesá. Za vyzdvihnutí stojí snad jen vzájemné hecování s brněnskými – na naše „Brno, Brno, buzerantů plno“ odpovídají domácí „tak jsme teplý no a co,“ načež jim dáváme najevo, že přece „Pražský ku*vy to jsme my“. Za zmínku stojí i člen místní security, který nás po dobu zápasu hned několikrát natáčí. Odpovědí mu je „zahoď kameru, ty ku*vo zahoď kameru.“ Naši hráči na hřišti v úvodu dominují a odměnou za snahu je faul na Kabaeva ve vápně. K penaltě se však po chaotické domluvě v podobě „přetahování se o balon, kdo to kopne“ staví Kuchta, který ji kope prachbídně a brněnský gólman Melichárek ji lehce chytá, načež domácí hlasatel zběsile vyřvává do mikrofonu v komorní atmosféře na Srbské jeho jméno. Domácí (fanklub Zbrojováci) na tento zápas neutvořili žádný aktivní kotel kvůli „podmínce,“ která by v případě nějakého průšvihu znamenala zavření stadionu na příští domácí zápas, shodou okolností se Spartou. Zvláštní rozhodnutí nepodpořit svůj klub, ale koneckonců je to jejich věc. Z let minulých všichni dobře víme, že v tom sami mají guláš a kdoví, kolik těch kotlů vlastně mají. :) Celková návštěva oficiálně činila 3 480 diváků, což se zdálo být možná trochu nadhodnocené.

brno_podzim2017_kotel

Od neproměněné penalty jde strmě dolů i výkon klokanů na hřišti, zejména pak ve druhém poločase jsme pod tlakem Zbrojovky a ve výsledku můžeme být za konečnou bezbrankovou plichtu rádi. Záblesk přichází na konci prvního poločasu, kdy máme sérii několika rohů, ale vzhledem k jejich tragickému zahrávání se naši borci nedostávají ani do pořádného zakončení. Po zápase následuje tradiční děkovačka a vyvolání Fryštyho, který i tentokrát předvedl solidní výkon.

Přítomné vlajky: Srdce pro Bohemku, Buchta Genk, Fanatics from Lety, Sektor 1905, Kenguru Team, U. R. E., Greenhorns

Cesta zpět do Prahy se nesla ve znamení smíšených pocitů. Bod z venku je obecně bezpochyby dobrý výsledek, avšak vzhledem k neproměněné penaltě to mohlo být ještě lepší. Dalším „strašákem“ je určitě výkon našich hráčů ze druhého poločasu – i tak bídné Brno nás dostalo pod tlak a div že v druhé půli nevstřelilo i vítězný gól. Oproti zápasům na Spartě a doma s Karvinou diametrální rozdíl!

Teď nás však čeká domácí vrchol podzimní části ligy. Do Ďolíčku dorazí mistrovská Slavie a jako vždy slibuje utkání velkou bitvu na hřišti a bouřlivou kulisu v hledišti. Lístky na zápas jsou stále k dispozici ve FS v Ďolíčku (do našeho kotle i přes Ticketportal), nicméně pouze pro registrované fanoušky Bohemians (permanentkáře, členy Družstva fanoušků Bohemians a členy fanklubu Zelenobílá republika).

Klokani, zajistěte si lístky co nejdříve v průběhu tohoto týdne. Chceme Ďolíček plný bohemáků, tak ať se žádný zbytečně nedostane do rukou sešívek. V den zápasu se lístky prodávat nebudou!