Souhrn jara 2018

  • 21.7.2018

Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno (17.2.2018); 1:0

Diváků: 3 855

brno_jaro2018_mavacky

Po zimní pauze přijela do Ďolíčku brněnská Zbrojovka a my měli jasný cíl – zvítězit! Tomuto souboji přihlíželo v našem svatostánku 3 855 diváků, z toho 120 hostů, kteří si všichni mohli prohlédnout novou sektoráckou zástavu a spoustu nových zelenobílých vlajek. V druhém poločase přišla na řadu penalta, jíž se bravurně ujal Dominik Mašek a vybojoval tak klokanům 3 body! Navázali jsme tak na úspěšnou podzimní část ligy.

SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 (25.2.2018); 1:0

Diváků: 9 648

slavia_jaro2018_coreo

Mrazivé vršovické derby, k němuž jsme vyrazili pěšky z Ďolíčku. Celý pochod i následná prezentace se nesly v duchu hesla „Banda od Botiče“, které stálo na banneru i celosektorovém choreu. Nechyběla ani pyrotechnická vložka, a to jak při pochodu samotném, tak pro dokreslení již zmíněné prezentace. V sektoru se nás sešel velmi bídný počet 658 klokanů, na dopingu to však nebylo znát. I přes ohromnou zimu se fandilo výborně. Výhru na hřišti si bohužel připsali domácí. Škodův gól byl sice odvolán po videkonzultaci, zelenobílou liknavost v první půli však těsně před pauzou potrestal z dálky Hušbauer. Tribuna Sever se prezentovala v úvodu zápasu nápisem „Naše Vršovice“.

Bohemians Praha 1905 – FK Dukla Praha (2.3.2018); 2:0

Diváků: 1905

dukla_jaro2018_choreo

Menší pražské derby zprvu provázely nejasnosti, zda utkání vůbec proběhne, jelikož se teploty dlouhou dobu pohybovaly hluboko pod bodem mrazu. Tento scénář se nakonec nevyplnil a zápas se tak řádně odehrál. Bohužel se ale počasí, páteční termín a televizní vysílání zapsaly negativně na nelichotivě nízké návštěvě Ďolíčku. S nástupem hráčů přišlo ocenění pro Barťase, který měl na kontě 200 ligových startů! Pro Davida jsme si připravili prezentaci v podobě výroční bankovky s jeho podobiznou podpořenou o slušnou porci pyrotechniky. Po fotbalové stránce se nám proti Dukle zadařilo, což se pozitivně odrazilo i na supportu. Hostů dorazilo přibližně 20 kousků.

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 (10.3.2018); 1:0

Diváků: 4 019

slovacko_jaro2018_kotel

Do Uherského Hradiště nás vyjelo celkových 95, což byl velmi slušný počet ve srovnání s předchozími ročníky. Část fans dokonce vyrazila už v pátek a spojila návštěvu Moravy s návštěvou vinného sklípku. Fandilo se slušně, na hřišti však probíhala tradiční slovácká holomajzna a klokani tak opět odjeli ze stadionu Miroslava Valenty bez bodu. Čest těm, kteří vážili cestu!

Bohemians Praha 1905 – FK Teplice (18.3.2018); 2:0

Diváků: 3 255

teplice_jaro2018_choreo

V neděli podvečer jsme se za mrazivého počasí sešli v Ďolíčku s nejistými pocity. Teplice jsou náš neoblíbený soupeř a počasí fotbalu také příliš nepřálo. Po půli sice 0:0, v té druhé však nejprve skóroval Barťas a následně Teplice zmrazil svým prvním gólem Lukáš Hůlka. Vše tedy dopadlo výborně. Kotel v úvodu vytáhl choreo pro našeho kapitána Pepu a poblahopřál mu tak ke dvěma stovkám odehraných utkání v nejhezčím dresu na světě. I když se nás nedostavilo nijak závratné číslo, doping byl poměrně slušný. Hostů dojelo cca 60 a nebyli téměř slyšet.

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 (31.3.2018); 2:1

Diváků: 3 512

jablonec_jaro2018_kotel

Severní vítr byl krutý… Na sever jsme vyrazili tradičně Sektorbusem. Cesta proběhla v uvolněné atmosféře a ani buzerace od domácí security se tentokrát nekonala. Support v úvodu zápasu rozjel nikdo jiný než Vláďa Hric, který se na chvíli ujal megafonu a dostal všechny přítomné do varu. Pak už jsme byli k nezastavení. I přes nepříznivý vývoj jsme měli Na Střelnici jednoznačně domácí prostředí. Po utkání jsme poděkovali hráčům za výkon (jeden z nejlepších ve venkovních zápasech) a zamířili zpět do Prahy.

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň (8.4.2018); 5:2

Diváků: 5 000 (vyprodáno)

plzen_jaro2018_choreo

Utkání, které se nepochybně zapíše do novodobé historie Bohemky. Klokani zcela suverénně převálcovali vedoucí tým soutěže a porazili Viktorku 5:2. I na tribunách se však děly věci. Před zápasem byla definitivně stvrzena nájemní smlouva na Ďolíček od Magistrátu, což kotel ocenil velkou zelenou „Argentinou“ doplněnou o několik zelenobílých dýmů. V druhé půli pak kotel rozvinul plachtu s podobiznou zakladatele stadionu Zdeňka Dannera a nápisem „Dannerův stadion – navěky pýchou Vršovic“ a po závěrečném hvizdu nechyběly ani oslavné ohně. Celé parádě přihlížely vyprodané tribuny, včetně dvě stě padesáti hostí a další delegace ze švédského Hammarby IF.

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 (14.4.2018); 2:0

Diváků: 8 664

banik_jaro2018_choreo

Výjezd na Baník – velké téma, při kterém se do poslední chvíle nevědělo, jakým dopravním prostředkem ho absolvujeme. Nakonec po různých peripetiích zvítězila vlaková varianta a z cesty do Ostravy se tak stal historicky první klokaní výjezd Pendolinem. Zelenobílá jízda proběhla po posledním velmi úspěšném zápase s Plzní ve vynikající náladě, ke které přispěl i nadstandardní a pro nás velmi nezvyklý komfort vlakové soupravy. Na Svinov dorazilo cca 70 zelenobílých fanatiků, které doplnilo ještě dalších 40 fanoušků z automobilových a jiných posádek. Snažili jsme se fandit, ale domácí přesila byla až příliš silná a ani náš tým nám svým bídným výkonem na trávníku příliš nepomohl. Nezbylo tedy, než před Chachary smeknout – jasná výhra FCB na hřišti i v hledišti. Jediné, co nás mohlo těšit, byl fakt, že jedinou vizuální prezentací na stadionu v ten den byla právě naše produkce, a to ve znění: „Dolů Dukla a Jihlava, nahoru Baník a Opava, bez fanoušků není zábava“. Za tento nápis se nám dostalo potlesku od zaplněných domácích tribun.

Bohemians Praha 1905 – FC Vysočina Jihlava (21.4.2018); 1:1

Diváků: 4837

jihlava_jaro2018_choreo

Po famózním domácím zápase s Plzní a mírném zklamání z Ostravy jsme se tentokrát těšili na další domácí zápas proti Jihlavě. Na začátku utkání jsme se prezentovali plachtou se Sektor erbem a nápisem „Pyromani z Ďolíčku“ doplněnou o několik žlutých hirošim a solidní počet červených rací. Support byl na velmi dobré úrovní, což hráči v druhé polovině odměnili gólem do sítě Jihlavy. Bohužel se hostům podařilo odpovědět a zápas tak skončil nerozhodně. Hostujících fanoušků dorazilo překvapivých 110 kusů a v druhém poločase se prezentovali modrožlutými balónky.

FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 (29.4.2018); 1:1

Diváků: 3852

zlin_jaro2018_uvodka

Pro cestu do Zlína nebyl organizován společný výjezd a fanoušci tak vyrazili po vlastní ose. Většina klokanů zvolila cestu autem. V sektoru hostí se sešlo celkem 85 klokanů. I přes absenci bubnů a megafonu se fandilo velmi slušně a vytrvale celý zápas. Nepřekážel tomu ani fakt, že jsme hned v druhé minutě zápasu obdrželi branku a těsně před pauzou málem ještě jednu, která však nebyla uznána. V druhém poločase bylo k vidění několik příležitostí k vyrovnání. Všechny pokusy však byly neúspěšné. Už to vypadalo, že z venku nepřivezeme opět ani jeden bod, když v 90. minutě zpracoval míč Martin Hašek ml. a vyrovnal na konečných 1:1. První jarní bod z venku!

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 (5.5.2018); 1:1

Diváků: 5 206

olomouc_jaro2018_sektor1905

Třetí moravský výjezd v řadě, na který nás vyrazilo velmi slušných 184, přičemž zhruba stovka zvolila jako dopravní prostředek vlak. Přes úmorné vedro jsme pod taktovkou Kolíka fandili výborně a dotlačili naše borce k bodu. Oba góly vstřelili domácí, jednou však do své vlastní branky. Fanoušci Sigmy se na domácí půdě nijak nepředvedli.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav (13.5.2018); 1:3

Diváků: 4 787

boleslav_jaro2018_kolaz

Toto utkání, ač se nejednalo o nijak atraktivního soupeře, jsme si v Sektoru vybrali jako ten, při kterém dostaneme co nejvíce fanoušků do ochozů, ukážeme, co všechno v nás je, a nastolíme cestu ZPÁTKY NA VRCHOL. Při zpětném ohlédnutí se jsme tento cíl splnili na jedničku. Plakáty v ulicích zvali k utkání mnoho dní dopředu stejně jako promo video s hráči, trenéry a support leaderem. Ďolíček byl prakticky plný a celostadionové choreo se povedlo na výbornou. Support byl perfektní a v závěru utkání nechybělo ani velké množství pyra. Vše kazil pouze bídný výkon našeho týmu a zbytečná prohra 1:3. Pozápasový koncert tak bohužel neměl takové grády, jaké by mohl mít. Z Boleslavi dorazilo okolo třiceti fans.

FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 (19.5.2018); 1:0

Diváků: 3 813

liberec_sektor1905

Na poslední výjezd sezóny do Liberce jsme tradičně vyrazili Sektorbusem a cíl byl jasný – poprvé od vzniku samostatné české ligy přivést z Podještědí 3 body. Pro ně si přijelo k Nise solidních 134 klokanů, kteří po celý zápas fanaticky hnali naše borce za vítězstvím a vytvořili jim domácí kulisu. Naše koně tlačili modrobílé k jejich brance, avšak žádný gól z toho nebyl. Následně převzal otěže Slovan, a výsledkem byla klasická liberecká beznaděj, jež skončila 1:0 pro domácí. Ani náš 16. pokus zvítězit v Liberci tedy nebyl úspěšný. Po zápase jsme si pozvali hráče k plotu a vydatně je hecovali směrem k poslednímu ligovému kolu, ve kterém nás čekalo derby s pražskou Spartou.

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha (26.5.2018); 0:0

Diváků: 4 970

sparta_jaro2018_peklo

Závěrečná plichta s ACS už pro Bohemku nic neřešila, rivaly z Letné však odsunula na páté místo tabulky. Klokani si vedli dobře jak na hřišti, tak v hledišti, kde jsme nápis „Trocha dýmu na podporu týmu“ doplnili mocným kouřem z desítek dýmovnic a světlic. I po akustické stránce jsme si vedli velmi dobře a rozloučili se tak důstojně s povedenou sezónou. Hosté vyprodali svůj sektor, prezentovali se balónky a několika málo dýmy ve sparťanské trikoloře, nic víc ovšem nepředvedli.

 

 

 

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.