SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 1:0

  • 27.9.2018

Souboj lídra tabulky s tradičním Vršovickým klubem – takové bylo letošní vršovické derby. Klokani nastoupili ve značně okleštěné sestavě, bojovali srdnatě, světlé momenty však nedokázali přetavit v gól a body tak zůstaly v Edenu. Na rozdíl od hráčů však Sektor 1905 předčil v připravenosti na derby Tribunu Sever, a tak se z celkového pohledu jednalo spíše o remízu…

Na utkání se sešívaným rivalem jsme se chystali se značným předstihem, přesto jsme však své ambice krotili, jelikož je poslední roky poměrně těžké s týmem z Edenu v oblasti prezentací cokoliv dojednat. Rozhodli jsme se svolat i pochod, jehož počty se v posledních letech ustálily na nevysokém, avšak stabilním čísle. Efekt je vždy dobrý a pocit společného supportu taktéž. Přesto je pro nás výsledný počet pochodujících (300-400 klokanů) zklamáním, o to víc, když pochodu samotnému předcházelo intenzivní týdenní hecování všemi možnými způsoby. Stále ale cca polovina bohemáků dá raději přednost individuálnímu přesunu na stadion než společné cestě, což se jeví jako zcela nepochopitelné. V zápase jako je vršovické derby máme zelenobílou jednotu demonstrovat od začátku do konce a to minimálně dvakrát tolik, než jindy!

slavia_podzim2018_startslavia_podzim2018_pochod

Před cestou do východních Vršovic se scházíme na náměstíčku v Ďolíčku, občerstvujeme se a hecujeme. Samotný pochod pak probíhá za klasického policejního doprovodu, avšak bez větších problémů. Tradičně se zastavujeme pod mostem u obchodního centra, abychom pozdravili místní. Z davu uniká i trochu zeleného dýmu. Následně už míříme k sektoru, kde probíhají vcelku bezproblémové kontroly. Jediným temným momentem je zabavování zapalovačů, z nichž vzniká poměrně slušná sbírka. Kdo ovšem chtěl, prošel i s kouskem zkapalněného ohně v kapse…

slavia_podzim2018_snozaslavia_podzim2018_ontour

Stadion vypadá z počátku prořídle, avšak později se velmi slušně zaplňuje. O vrchol vršovického fotbalu mělo v neděli večer zájem 15 272 diváků, přičemž náš kotel přispěl 723 fanatiky. Další desítky/stovky klokanů pak seděly na okolních tribunách (proč nejdete fandit do kotle?!). Předvedli jsme tak z naší strany o cca sto fans vyšší účast v kotli na Slavii než v loňské sezóně, spokojeni však nejsme ani náhodou. Zápas ve Vršovicích je pro nás domácím zápasem, ať už hrajeme kdekoliv a lístek stojí cokoliv, proto by měl být náš sektor beznadějně vyprodaný!

slavia_podzim2018_kotel

K všeobecné nevoli nám zveřejněné sestava nedělá moc radost – bez útočníků se těžko dávají góly a bez gólů nejsou body. Hra je však z počátku překvapivě vyrovnaná, Hašek junior (mladší než nejstarší, ale starší než nejmladší :)) dokonce nádherně trefuje břevno, nakonec je to ovšem Zmrhal, kdo skóruje a Slavia, kdo vítězí. Škoda, kromě cca 20 minutového tlaku v druhé části první půle jsme s domácími hráli vyrovnanou partii.

slavia_podzim2018_choreo

Na tribunách se nám dařilo lépe. Mělo nás být více, mohli jsme určitě fandit lépe, přesto jsme drželi dobrý standard a na rozdíl od domácích se předvedli i vizuálně – konkrétně plachtou se zlatým klokanem, doplněnou o zelenobílou kartoniádu, několik ohňů a rací. Tribuna Sever sice několikrát slušně zazněla, byla ovšem zcela neviditelná. Samozvaný „nejlepší domácí kotel“ v lize by si přeci měl poradit se dvěma velkými zápasy v jednom týdnu.

slavia_podzim2018_pyro

V závěru utkání přichází solidní Mordor, na hřiště i kryté tribuny se snáší provazy vody, a tak je děkovačka kratší a chladnější, než by si ve skutečnosti zasloužila být. Sektor hostí pak zůstává dlouho pořadateli zavřený, ačkoliv to není třeba. Řeka, jež se vytvořila na silnici za stadionem, totiž důkladně brzdí každého, kdo si nechce namočit boty nebo jít bos. Ačkoliv se počasí mírní, všichni spěchají rychle do sucha, do tepla a ideálně na pivko, čímž celé vršovické derby končí.

slavia_podzim2018_banner

Tento týden nás čeká domácí střetnutí s Karvinou, a to už na svatého Václava, tedy v pátek. Počasí se nám výrazně ochladilo, tak se vykašlete na prodloužený víkend na chatě a dorazte do Ďolíčku, kde bude určitě pořádné horko. Už je na čase zase dohnat naše kluky k vítězství, a proto by neměl žádný správný klokan v pátek od 17:00 v Ďolíčku chybět!

PORAZIT KARVINOU!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.