FK Teplice – Bohemians Praha 1905 0:0

  • 17.9.2017

Domácí výhra na Slováckem určitě potěšila a uklidnila nejen hráče, ale i nás fanatiky, a tak jsme mohli jít společně do následujících zápasů s relativním klidem. V dalším kole zajížděli klokani do Teplic, kde jsme si vlastně střihli repete z konce minulé sezony, jen ten výsledek byl o trochu příjemnější.

Na Hlaváku přehršel švestek, mimo jiné i proto, že ve stejný čas (jako my v Teplicích) hraje na Dukle ostravský Baník. Avizovaný vlak do Teplic v 15:28 má menší zpoždění, takže nakonec odjíždíme prakticky ve stejnou chvíli, kdy vlak s chachary přijíždí. Ve vlaku přítomných 50 klokanů s luxusním vyhrazeným prostorem v podobě 2 vagonů nám pomalu potvrzuje naše obavy z nižšího počtu, na druhou stranu dost lidí vyráží po vlastní ose (hlavně auta) i vzhledem k pátečnímu termínu, takže se výsledným počtem v sektoru necháváme překvapit a doufáme, že bude co nejvyšší. Náš doprovod protentokrát překvapivě vynechává jakékoliv excesy, takže cesta je pohodová.Naše auto-část doráží ke stadionu dřív než ta vlaková, D8 je až na několikakilometrové zúžení vyvolávající vzpomínky na D1 průjezdná relativně bez problému a tak se dá výjezd do necelých 100 kilometrů vzdálených Teplic zařadit mezi ty „pohodlnější.“

Kupujeme lupeny a procházíme na stadion. Kontroly jsou relativně v pohodě, žádné zbytečné hroty. Už v tu chvíli je v sektoru necelá stovka zelenobílých, vlakoví doráží posléze, a tak se nás nakonec schází v sektoru hostí cca 150 kousků. Tentokrát jsme bez optické prezentace, nicméně se to snažíme obstojně vynahradit supportem. I přes absenci stálých bubenic/bubeníků se paliček ujmou střídavě dva fanatici z našich řad, nutno dodat, že obstojně. Samotný začátek je z naší strany dobrý. Přichází tradiční „Teplýjste“ do rytmů bubnu místního „funclubu,“ své si vyslechne i neustále na zemi ležící domácí Fillo. Bohužel postupem času fandění trochu upadá. Vše mění druhý poločas, kdy klokani hrají na svatyni blíže k našemu sektoru. Kvalitně bouříme při rozích zelenobílých. Ke konci se daří držet i delší chorály (horto, jdem na fotbal, gol-klokan-gol), bohužel bez kýženého gólu v síti domácích. Nejblíže k němu měl bezpochyby Reiter po centru Nečase, jeho hlavu z bezprostřední blízkosti však vytáhl Grigar mimo tři tyče. Klokani si vytvořili místy tlak, bohužel bez pořádného zakončení. Podržel i výborně chytající Fryšty. Výkon sudího, který mimo jiné pustil i pochybný zákrok jednoho z domácích hráčů na Tetteha v pokutovém území, byl komický. Ve finále vezeme z Teplic bod za bezbrankovou plichtu, což se dí považovat za úspěch. Jen to chce neztrácet body v domácích utkáních!

teplice_v2017_saly

Děkovačka byla opět skvělá. Snad našim borcům vydrží nasazení s bojovností a zlepší produktivitu vpředu a některé nepřesnosti v kombinaci –nevynucených ztrát balonu je místy opravdu dost. Překvapivě neprobíhá ani žádné držení v sektoru a bezprostředně po děkovačce se můžeme rozejít k autům/na nádraží. Celková návštěva činila 4139 diváků. Domácí fandili jak „fanklubem“, tak i „kotlem“ v rohu stadionu. Kromě tradičního „Teplice“ a pár vybubnovávaček beze slov se z hlediska supportu ničím závratným nepředvedli. Sektor 15 v rohu ověsil svůj sektor velkou zástavou a snažil se fandit. Slyšet k nám však nebyl, jejich snaha o support byla patrná povětšinou jen opticky.

teplice_v2017_dik

Výjezd do Teplic za námi, ale nabitý týden nedovolí opravdovému klokanovi orazit! Za týden nás čeká doma Peltův Jablonec (sobota 23.9., 17:00), v týdnu pohárové utkání s Vlašimí (takžtéž doma, úterý 19.9. od 18:00), ale ze všeho nejdřív florbalový openair na Švanici již tuto neděli! Pojďme dopřát Štvanici zážitek, který se jí nepoštěstí při žádném tenisovém utkání – pojďme ukázat, co je to fandění a podpora svého klubu! Info ke srazu zde. Všichni na Štvanici – pojďme Bohemians.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.