FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0

  • 30.10.2018

Jeden z nejhorších výkonů na hřišti, jehož jsme se v této sezóně dočkali. Celé utkání bylo o to víc frustrující, že se po fanouškovské stránce velmi povedlo. I výjezd jako celek patřil mezi ty lepší. Fotbalové představení našich hráčů však veškerá pozitiva zakrývá černým, smutečním suknem.

Výjezd do Boleslavi je dlouhodobě výjezdem automobilovým (symbolicky) a ani letos se autobusový nebo jiný zájezd nekonal. Mnohé skupiny ho využívají k soukromé párty v užším okruhu kamarádů a nejinak tomu bylo i v letošní sezóně, kdy se minimálně jedna posádka rozhodla pojmout celý den ve velkém stylu a již od samotného rána si dopřávala pouze těch nejvybranějších specialit – sektu s jahodami, kaviárových toustů, krevet atd. V samotné Boleslavi pak zřejmě poprvé prošla zkouškou ohněm i jiná knajpa než ta na sídlišti v blízkosti sektoru hostí. Jídlo za jedna, obsluha za tři – scházela troška pochopení pro fanoušky, kteří navíc nepůsobili žádné problémy.

boleslav_podzim2018_kotel

Zhruba hodinu před samotným utkáním se začíná plnit i sektor hostí. Celkový počet 176 je zklamáním, navíc když dalších cca 120 přítomných bohemáků dá přednost sezení na tribuně namísto aktivního fandění s ostatními klokany. Třísethlavý Sektor1905 by vypadal rozhodně mnohem lépe a takovéto tříštění fanouškovských sil na venkovním hřišti je jednoduše nepochopitelné! Kvantitu v kotli však rozhodně kompenzovala kvalita. Nejprve jsme doplnili slavnostní akt československé hymny velkým znakem republiky s nápisem „100 let“. Skutečná nádhera. Prezentace, na kterou mohli být hrdí všichni přítomní bez ohledu na klubové sympatie. Tak ještě jednou všechno nejlepší, Republiko! Velmi dobrou práci však odvedly i naše hlasivky. Zejména v první půli jsme fandili z plna hrdla a skvěle reagovali na občasné pokřiky domácího kotlíku. První opakovačka, několika minutové „horto“ a stále více se rozjíždějící chorál „A my jsme Bohemians“ byly skutečně top! Po třetí brance modrobílých support logicky ztratil na síle, ale neutichl.

boleslav_podzim2018_choreo

Výkon na hřišti bohužel vůbec neodpovídal dění na tribunách. Zelenobílá dominance v hledišti se na plochu ani trochu nepromítla. Naopak. klokani tahali po většinu utkání za kratší konec a zcela po zásluze prohráli tříbrankovým rozdílem. Absence Martina Haška jr. se zdá jako fatální. Zvyšující se spekulace o jeho zimním odchodu tak nevěstí nic dobrého. Jedinou nadějí může být Martinovo výrazné zhodnocení a následná investice zpátky do kádru. Ale pořádná, žádné hostovačky či další naivní pokusy o vzkříšení již vyhaslé kariéry dosluhujících hvězdiček. To bychom však od našeho vedení, spokojeného s bezcílným paběrkováním ve středu tabulky, chtěli asi moc. Uvidíme… My jako fanoušci však máme ambice vyšší a nervy jenom jedny, to už by si měl konečně někdo uvědomit!

Celková návštěva na městském stadionu v Boleslavi činila slabých 2539 diváků. Několikahlavý kotel domácích se (zřejmě) v čase 19:18 prezentoval malým choreem, které by svým obsahem (státní znak České republiky) pasovalo spíše k 1. lednu, ale snahu ceníme! V supportu nám domácí pochopitelně vůbec nestačili.

Po závěrečném hvizdu odkládáme děkovačku, jelikož nebylo vůbec zač děkovat. Místo toho hecujeme hráče k lepším výkonům a vítězství nad Teplicemi. Světlým momentem je kuráž Yusufa, který se nebojí setkat s fanoušky tváří v tvář a vyříkat si s nimi předvedenou hru. To u jiných členů týmu nebývá zvykem.

V pátek (kdy jindy, že?) nás doma čekají Teplice. Modrožlutí jsou v tabulce pod námi a z posledních pěti zápasů mají pouhý jeden bod! Proto nepřichází v úvahu, že bychom je nakrmili jako nyní Boleslav. Odpovědnost za výkony mají v první řadě hráči a trenér, velký díl však leží i na nás. My naše hráče neopouštíme, fandíme vždy a všude. Dokonce i o pátcích, i když se nám to nelíbí! Takže v pátek všichni do Ďolíčku a fandit z plných plic!

Bohemians!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • dred píše:
    1.11.2018 v 19:20

    musim říct že sem si tajně myslel na 3 body, plichta by mě mírně zklamala …a vono toto….brrrr. Teplice, Fryšták mezi tyče, dva goly do půlky pro sichr!

    Odpovědět