FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 1:2

  • 21.11.2017

Před výjezdem podzimu do Karviné nás čekala ještě cesta do Mladé Boleslavi, kterou, ač se jedná spíš o automobilovou záležitost, pojímá řada bohemáků jako důvod k řádné party, a ne jinak tomu bylo i letos. Naši borci navíc okořenili celý zážitek třemi body, a tak bylo vskutku co slavit!

boleslav_podzim2017_rumy

Vidina tradiční boleslavské knajpy vedle stadionu nás svolává ke srazu už v dopoledních hodinách. Již zde se řádně posilňujeme a cesta po dálnici tak utíká velmi rychle, včetně několika party přestávek na odpočívadlech a pumpách. Kolem jedné hodiny už dorážíme na boleslavské sídliště a parkujeme v okolí zmíněné putyky. Ta oficiálně otevírá až ve dvě, daří se nám však vyjednat posunutí otevíračky (díky, Dášo!) a plynule tak navazujeme na dosavadní průběh a navíc spouštíme mohutný support. Některé to baví natolik, že zvažují setrvání v hospodě, ale přitažlivá síla stadionu je nakonec silnější.

boleslav_podzim2017_fanatismus

Na tribunu se tentokrát dostáváme hladce. Místní securitka je letos korektní, navíc jsme rezignovali na choreo, se kterým mají v Boleslavi vždycky problém. Vyvěšujeme vlajky (Sektor 1905, Srdce pro Bohemku, Greenhorns, Calveras, Gang of Greens, Klokani z Grébovky, Fanatics from Lety, Chomutov, Buchta Genk, U.R.E, Berserk,) a to rovnou do dvou řad – dobrá práce, výjezďáci! Velmi slušný byl i náš počet – 246 v kotli a další desítky ve vedlejších sektorech. Oficiální počet jsme vyčíslili na 312 klokanů, je však pravděpodobné, že se v neděli sešlo v Boleslavi celkově na cca 350-400 bohemáků! Výborně rozjíždíme i akustickou podporu našich hráčů a nedáváme místním fans žádnou šanci. Za zmínku stojí rozhodně opětovné rozdělení kotle jako kupříkladu na poháru v Benešově, kdy se obě půlky vzájemně hecují na tradiční „pogólovou“ melodii  zakončenou mohutným Bohemka! Zkrátka domácí atmosféra! Na hřišti na druhou stanu v první půli příliš nedominujeme, domácí jsou však také jaloví a první poločas tak vítěze nemá.

I ve druhé půli kvalitně fandíme, za což nás Tonda Vaníček odměňuje první brankou utkání – skvělý průnik a pas, Rudo! Zakrátko se však radují hosté poté, co si Jakub Rada stele v našem vápně a rozhodčí mu to baští i s navijákem. Od našeho bývalého hráče by se slušelo trochu respektu ke svému dřívějšímu klubu! Lukáš Magera nemá se zakončením problém – 1:1. Gólová čtvrthodinka však ještě nekončí a na řadě jsou opět klokani. Jakub Nečas hbitě proniká mezi dvěma obránci a střílí vedoucí branku. Nádherná akce! A velká gratulace Kubovi k prvnímu gólu v zelenobílém dresu! Šokovaná Bolka se zmůže už jen na červenou kartu a jeden závar ve vápně, jenž mistrně likviduje Tomáš Fryšták, a Bohemians si tak z boleslavské automobilky odváží tři body!

boleslav_podzim2017_euforie

Po závěrečném hvizdu propuká nefalšovaná zelenobílá radost. Hráči tentokrát míří k děkovačce rychlým krokem (proč asi?) :) a velmi si užívají zasloužené ovace. Individuálně jsou vyzdviženi zejména autoři obou branek.

boleslav_podzim2017_borci

Plni euforie se ze stadionu vydáváme rovnou k autům a s několika přestávkami dorážíme bez problému domů.

Zní to neskutečně, ale klokani mají po čtrnácti kolech dvacet jedna bodů! Proč by tedy nemohli mít dvacet čtyři po podzimní části a dvacet sedm po šestnáctém kole v Karviné? Důvody k návštěvě Ďolíčku i Slezska jsou veliké a žádný pravý srdcař by si neměl nechat poslední dvě utkání letošního roku ujít! Ještě jednou připomínáme, že do Karviné vyrazíme opět velkým vlakovým zájezdem s cestovní kanceláří Českých drah, tudíž si za celodenní jízdenku vystačíme s 340 korunami na osobu (679 do dvojice, abychom byli přesní), což se rozhodně vyplatí! Veškeré info bude zveřejněno co nevidět v samostatném článku.

boleslav_podzim2017_greenhorns

Malý je ten, kdo má malých cílů, a proto všichni do Vršovic, do Karviné, jen výš a stále výš…

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • dred píše:
    21.11.2017 v 22:28

    hoj, flaga není Klokani z Ďolíčku, nýbrž z Grébovky. Můžete ale klidně reportovat jen zkratku KZG. Jinak slušná vykrádačka bodů, zimujeme na 4. místě …uvidíte :) !!! Bohemka 4ever

    Odpovědět