FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 1:1

 • 18.4.2017

K velikonočnímu utkání proti Mladé Boleslavi jsme vyráželi s velkou motivací – odplatit neregulérní vyřazení z českého poháru. Tři body jsme nakonec z města aut nedovezli, rozhodně jsme však domácí srazili zpátky na zem a sobě dodali značného sebevědomí.

K přepravě naše skupina po pozitivních zkušenostech z dřívějších let volí osobní vozidla. Je volno, všichni na chatě a cesta tak ubíhá rychle a hbitě. Z důvodu nedorozumění bohužel nestavíme na domluvené benzínce, kde zrovna parkují hráči, ale až na té další. Škoda, mohli jsme jim dodat ještě trochu podpory před zápasem.

V Boleslavi sjíždíme před klasickou hospodu u stadionu, bez problému parkujeme (zázrak!) a vyrážíme na pivo. V místní nálevně pak rozjíždíme mohutný support a bavíme se po svém. Zhruba hodinku před úvodním hvizdem se naše cca 20-ti členná banda balí, vyzvedáme věci nezbytné k fandění a vyrážíme pro lístky. U vchodu probíhá klasická mladoboleslavská buzerace kvůli choreu, které může být opět roztaženo jen ve vedlejším prázdném sektoru. Opravdu na hlavu. Vůbec nechápeme, čeho tím chtějí místní autority dosáhnout… Jakoby nestačilo, že se musela celá plachta přerolovat na důkaz, že neobsahuje žádné nevyžádané předměty.

boleslav_jaro2017_choreo

Velikonoční plachtu s vajíčky, zelenobílou pomlázkou a nápisem „My jsme kluci z Bohemky, přijeli jsme na holky“ tak ukotvujeme páskou k sedačkám sousedního sektoru a míříme zpět mezi své. S nástupem hráčů na hřiště pak spouštíme velmi dobrý support, který reflektuje i velmi dobrý výkon našich hráčů. Naneštěstí se však po rohu prosazuje Železník a domácí tak jdou do vedení. Po přestávce však naši borci přidávají na obrátkách, což hecuje i náš sektor. Ke skvělému supportu navíc pomáhá i rozdělení funkcí, kdy se speaker soustředí na spíše vlažnější část fanoušků a spontánní „pomocník“ jen udržuje klasické jádro kotle ve varu. Chorály jako Gól – klokan – gól, zeleno-bílá opakovačka s Bohemáky za plotem či stále spíše nový song Ať žije Bohemka naše měly doopravdy „šťávičku“. Nutno dodat, že řádnou motivací byla i vyrovnávací branka Daniela Krcha, navíc z rohu, tedy gól, který jsme u klokanů neviděli už pěkně dlouho. Skvělá práce – jak hráči, tak fanoušci!

boleslav_jaro2017_gol

Celková návštěva činila 3873 – na klub hrající o poháry vskutku „úchvatné“ číslo. Asi jsou škodovácké lístky zadarmo stále příliš drahé… Navíc je nahlášený počet podezřele vysoký při srovnání oficiální kapacity Adidas Areny a vizuální reality. K celkovému počtu přispíváme my 187 kusy v kotli a 92 bohemáky ve vedlejším sektoru. Celkově tedy vyjelo podpořit Bohemku do MB 279 klokanů! Přítomné flagy: Buchta Genk, Vládci Vršovic, Sektor1905, Greenhorns, Fanatics from Lety, U.R.E, Sector Cerveza a Srdce pro Bohemku. Domácí fans se snaží fandit celý zápas a roztahují jednu plachtu s logem klubu a nápisem.

Vrcholem utkání je posledních pár minut, kdy klokani buší na vrata mladoboleslavské fabriky, bohužel se jim už balón dovnitř dostat nedaří, a to ani z penalty. Ach jo! (Napsali bychom „škoda“, ale to je v tomto případě nemístné.) Penaltu jsme nekopali už věčnost a když už k ní dojde, tak ji takhle zahodíme. Chce to trénink! Obzvlášť nyní, když se v aktivitě zlepšujeme a fauly tak budou jistě přicházet častěji. S bodem a hlavně předvedeným výkonem jsme nakonec spokojeni a hráčům to dáváme jasně najevo. Výborná děkovačka (každý, kdo zažil poslední Příbram, asi potvrdí), vyvolávání jmen Pepy Jindříška, Daniela Krcha či Davida Bartka a samozřejmě zasloužený potlesk.

boleslav_jaro2017_ruce

Po závěrečném hvizdu není nač čekat, a tak vyrážíme zpět k autům a míříme do Prahy, kde ještě navštěvujeme jednu z vršovických hospod a přihlížíme potupě rudých v Jihlavě. Sparťanské ponížení by nám za normálních okolností jistě dělalo velkou radost, v tuto chvíli však spíše počítáme body, jelikož Jihlava i Příbram („překvapivě“) bodovali na plno. Prvoligovou příslušnost stále máme ve svých rukách, musíme však pro to něco udělat a pojistit si ji co nejdříve. Ideálně už tento týden doma proti tápajícímu Zlínu. Kdy jindy tak dorazit do Ďolíčku, než v tak důležitý zápas! Srdcaři nechodí jen na derby, ale hlavně když je třeba! A teď to je sakra zapotřebí, takže v sobotu na viděnou!

Ať žije Bohemka naše!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 5

 • Marco píše:
  19.4.2017 v 17:07

  Super support v zaveru, velmi dobre „pomocnik“… :)

  Odpovědět

 • Batoh píše:
  18.4.2017 v 19:13

  Super zapas a po delsi dobe jsem jel vlakem a taky fajn.
  Jinak jeste pritomne vlajky doplnuji o Sector Cerveza (Les Řáholec) a Srdce pro Bohemku:-)

  Odpovědět

  • Batoh píše:
   18.4.2017 v 19:14

   Tak Sector Cerveza je uveden, omlouvam se….

   Odpovědět

 • dred píše:
  18.4.2017 v 18:58

  nedat pentli a připravit nás v týhle situaci o další 2 body …no nebudu se rozčilovat …..

  Odpovědět

 • V.V. píše:
  18.4.2017 v 17:41

  Jedna vec…v sektoru po zapase nalezeny klice s budvar priveskem…nechybi nekomu?

  Druha vec…zapas navstivili jeste nasi kamaradi z bernu se svoji vlajkou ;)

  Odpovědět