FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:1

  • 3.4.2018

Po dlouhých jedenácti měsících jsme na výjezd vyrazili opět Sektorbusem a to znovu na sever Čech. Stejně jako loni v Liberci jsme ani letos v Jablonci bohužel nebodovali. Hra však v druhém poločase nebyla špatná, cesta byla plná zábavy, počet fans v sektoru pro hosty velmi dobrý a support pak úplně výborný! Vzhledem ke stavu tabulky tudíž nemá cenu truchlit. I když jsme body u Peltů nevybojovali, výjezd si takřka všichni přítomní užili!

Ještě před polednem se scházíme v Ďolíčku. Žádné větší absence, ani pozdní příchody se nekonají, a tak vyráží bus plný fanatiků z Prahy dle plánu. Cesta probíhá v uvolněné atmosféře. Hudebního doprovodu (ne všichni se s playlistem našeho DJ ztotožnili :-)) i přestávek je dost a dost. Na jedné z pump pak děláme i společné foto celé zelenobílé posádky.

jablonec_jaro2018_sektorbus

K jablonecké Střelnici dorážíme zhruba hodinu před výkopem a míříme hned na tribunu. Kontroly OK, pivo OK, klobásy 9/10, jen s věšením vlajek by to domácí mohli vymyslet lépe… V sektoru pro hostující vlajkonoše se nás nakonec schází 212 a hned od úvodu o sobě dáváme pořádně vědět. K obecnému veselí přispívá i Vláďa Hric, který se v úvodu zápasu na chvíli ujímá megafonu a „spíkrování“!

jablonec_jaro2018_vlada

Následně už vstupují na hřiště oba týmy. Klokani neobvykle, avšak typicky pro utkání v Jablonci, v modročerné kombinaci. Netradiční dresy jim evidentně nesedí, jelikož tempo na ploše určují pouze domácí. Jen díky několika skvělým zákrokům vynikajícího Tomáše Fryštáka zůstává vývoj utkání bezbrankový. Negativní průběh se však nijak neodráží na našem supportu. Fandí se excelentně, a to i ve chvíli, kdy Jablonečtí proměňují svůj tlak a dostávají se do vedení. Euforii naopak ještě nakopává vyrovnávací branka Martina Haška juniora. Opravdu skvělá práce, klokani! Zejména novinka „A my jsme Bohemians“ se konečně projevila ve své plné kráse a taktéž chorál „Ať žije Bohemka naše“ snesl velmi přísná měřítka!

jablonec_jaro2018_kotel

Druhá půle je co do herního projevu vyrovnanější, za mírně delší konec však stále tahají ti špatní zelenobílí a nakonec svou převahu opět využívají. Naši borci se dostávají do vytrvalejšího tlaku až v závěrečné desetiminutovce, vyrovnat se však nedaří a my tak opět z jarního výjezdu nevezeme ani bod. Přítomným to však náladu nekazí. I v druhé půli totiž panuje v kotli atmosféra jako hrom. Závěrečný „Gól klokan gól“ se určitě zapíše mezi naše nejfanatičtější představení. Pozitivní energii využíváme i k poděkování hráčů, ačkoliv už by to body z venku rozhodně chtělo. Co má být pro fanoušky větší motivací k cestě za Bohemkou než vidina dobrého fotbalového představení a bodového zisku?

Přítomné vlajky: Sektor1905, Greenhorns, Berserk, U.R.E, Buchta Genk, Chomutov, Piš-Piš Klan, Voznice, Sector Cerveza, Kenguru team

Cesta domů je v počátcích přeci jenom poněkud chladná. Severní vítr byl krutý… Přesto se nakonec opět rozjíždí a končí ještě pár pivky doma ve Vršovicích. Nyní už nás čeká Plzeň. Hraje se na jaře, tak nám snad hoši plzeňský v Ďolíčku nezmrznou. Domácí utkání s Viktorkou bývají v posledních letech velmi atraktivní po fanouškovské stránce a nejinak tomu bude i letos. Proto nad svojí účastí neváhejte a přemluvte i své kamarády a známé. Litovat rozhodně nebudou!

PORAZIT VIKTORKU!

PS: při utkání s Jabloncem se k nám v sektoru dostal nalezený mobilní telefon. Nikdo se k němu nehlásil, pokud ho však postrádáte, nebo někdo ve vašem okolí, kontaktujte nás na info@sektor1905.cz nebo na Facebooku a domluvíme se na předání.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.