FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 3:2

  • 3.4.2019

Výjezd jara jak se patří, našláplý vlak, slušně zaplněný kotel, choreo, sluníčko, pivko, kamarádi. Chyběly jen body a ani k nim nebylo daleko. Bohužel jsme si zavařili špatným výkonem v samotném úvodu utkání a následně prachbídnou efektivitou v zakončení. Velká škoda, Plzeň byla k poražení…

Informovat o výjezdu se snažíme všemi možnými způsoby několik týdnů před samotným zápasem. Počet klokanů na Hlavním nádraží nás však i přesto pozitivně překvapuje. Na devadesátiminutovou cestu do Plzně se se Sektorem vydalo přes sto padesát fanatiků, což je vzhledem k aktuální situaci velmi dobré číslo. Aspoň že my plníme svoji část společné zelenobílé práce řádně! V Plzni výjimečně vynecháváme Spilku, kde se už několik let chovají k fanouškům macešky – bez ohledu na klubovou příslušnost a předchozí zkušenosti s jednotlivými tábory. Jako jedna velká skupina míříme z nádraží na náměstí, kde rozbíjíme základní tábor. Jednotlivé skupinky se pak trousí okolo do různých menších hospůdek. Po domácích příznivcích ani vidu, ani slechu.

Hodinu před výkopem vyrážíme do Štruncáků. Cesta i kontroly probíhají bez potíží, takže jsme brzy v Sektoru, rozehříváme hlasivky a pomáháme místnímu hlasateli s prezentací obou sestav. :) Místní fans se s nástupem hráčů prezentují plachtou „Městečko f**k Prague“ vystihující ukázkový regionální pocit méněcennosti. Ten jim navíc zavírá ústa a v průběhu první půle se jen zcela nenápadně ozývají ve chvílích první a druhé branky domácích. Ano, úvodní desetiminutovku naši kluci slušně řečeno posrali a završili ji zpackanou penaltou v podání Pepy Jindříška. Zelenobílý kotel (v počtu 304 hlav) však na předváděnou hru nijak nedal a jel si podle svých not s vyvrcholením v závěru první půle, ne a ne přestat s chorálem „Gól, klokan, gól“. Perfektní práce! Výborné představení jsme navíc doplnili venkovním choreem „SEKTOR1905 ON TOUR“. Pochvala mladým, jež mají na této prezentaci velký podíl!

V druhé půli naši borci šlápli do pedálů a zcela na rovinu domácí přehrávali. Nemalý vliv na tom z našeho pohledu měl nástup Yusufa na plac. Výsledkem zvýšené aktivity byly dvě nádherné branky (Hůlky a Jindříška, který tak napravil své pochybení), bohužel však i dvě spálené megatutovky Reitera a Levina. Vyrovnání a volání po třetím gólu bylo opojné, Plzeň se však dokázala zmátořit, nejprve trefila tyč a nakonec v závěru strhla vedení opět na svojí stranu. Tohle nás bude mrzet. Dva góly, penalta a dvě tutovky proti Berbrovcům, navíc u nich doma, se člověku nenamanou často. Dění na hřišti samozřejmě ovlivnilo i vývoj na tribunách. Sektor klokanů si jel stále svůj neutuchající support na vysoké úrovni, domácí fans však zcela zarostli do sedaček, aby po třetí brance domácích „hrdinně“ vstali z popela a na závěrečných pár minut si zafandili – s nějakou tou „pražskou kurvou“ v mezičase. Ukázka fanouškovské věrnosti a oddanosti, již po závěrečném hvizdu dovršily vyprázdněné tribuny plzeňského stánku v době děkovačky červenomodrých hráčů. Náš kotel v tu chvíli spouští hromové „Děkovačka – bez fanoušků – Viktorka“, kterým dává jasně najevo, kdo na stadionu byli fanoušci a kdo jen diváci. Možná ale už jen v Plzni začali fotbal dělat po tolik vzývaném anglickém vzoru?

Kdo ví. My máme vlastní styl a ten spočívá v totální oddanosti zelené a bílé. Proto i přes zklamání z porážky hráčům děkujeme za bojovnost, nezabalení zápasu po strašidelném začátku a výbornou druhou půli. Už dnes nás čeká mnohem důležitější boj, a to proti Sigmě Olomouc ve čtvrtfinále MOL Cupu. Pohárové výsledky jsou jedním z kritérií fanouškovské spokojenosti, které jsme před jarní částí sezóny nadefinovali, a proto nic než postup nebereme! Zároveň však myslíme na své závazky, a tak na stadion musíme dorazit ve velkém počtu a nechat tam všechno. Sám se ten postup přeci neudělá! Tak už za pár hodin na značkách a fandit z plných plic!

My chceme postup!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.