FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 4:1

 • 3.5.2017

„Bohemians lepší než práce“ chtělo by se říct před výjezdem v den mezinárodního svátku práce. Dnes si však troufáme tvrdit, že všichni, kteří vyrazili na výjezd do Liberce, by radši fárali dvanáctku v uranovém dole na Sibiři, než aby takovému utkání museli přihlížet znovu. Pohár trpělivosti, a že se jedná o pořádný tuplák, už opravdu přetekl…

V poledne ještě panuje dobrá nálada. Sluníčko svítí, autobus tentokrát přijíždí na čas, a tak podle plánu v 15:15 vyrážíme směr severní Čechy. Hudební doprovod nám krátí dlouhou chvíli, cesta utíká svižně a pod Ještěd dorážíme na pohodu, půl hodinky před výkopem. Ultra tým má tak dostatek času, aby pronesl na stadion žluté reflexní vesty a rozdal je všem přítomným. Kromě nich přivážíme i nápis „Bohemia(a)ns“, jenž v sektoru umně porcujeme na jednotlivá písmenka, přičemž některá zahazujeme a jiná, ta správná, si schováváme na finální realizaci.

Hned v úvodu se dáváme do zpěvu a ženeme naše borce kupředu. Odezvy ze strany hráčů se nám ovšem příliš nedostává. Světelná tabule však stále ukazuje 0:0 a není tak důvod k truchlení. Náladu navíc zlepšuje již zmíněná choreografie, jíž realizujeme zhruba v desáté minutě, kdy máme jistotu, že už jsou všichni opozdilci na svých místech a všichni žíznivci dostatečně napojeni. Na pokyn speakra tak všichni oblékají vesty a za zpěvu pokřiků „Český fotbal pro fanoušky!“ či „Security banda čůráků“ je roztažena nyní již správná kombinace písmen – ASAB. Na libereckou security zouvající boty, ideálně ještě v dešti, či aplikující vyhlášenou libereckou „koulovačku“ zcela příhodné! Celá pointa je pak dovršena svlečením a zahozením vest. Skvělá práce, klokani! Spolupráce i nasazení bylo ukázkové! Když chceme, dokážeme táhnout za jeden provaz a ten pocit je vážně skvělý. Ještě jednou díky!

liberec_jaro2017_asabliberec_jaro2017_sektor

Dobrou náladu však kazí gól domácích…a pak druhý…a pak třetí… O přestávce se tak celý sektor mění na antickou agoru, kde všichni přítomní diskutují, jak naložit s druhou půlí. Padají všemožné názory od okamžitého opuštění stadionu až po setrvání až do konce. Na konec vítězí názor setrvat, ukázat bojovnost Bohemáků aspoň v hledišti a podporovat naše borce až do konce. Support v druhé půli je zřejmě i díky tomu naprosto parádní, a to i přes zcela zoufalé skóre a nadále bídné výkony hráčů s klokanem na hrudi. Opět je potřeba před všemi přítomnými smeknout! Tohle je buď totální oddanost nebo absolutní masochismus – zřejmě ale to první. :)

Penalta pro naše barvy příliš lidí ze sedačky nezvedla. Aspoň, že se tentokrát proměnila… V 90. minutě domácí zpečetili zelenobílé zoufalství, což už bylo i na fanoušky Bohemky moc. Zcela spontánně a jednotně tak přítomní opouští svá místa a závěrečný hvizd už slyší tak maximálně z parkoviště. „Děkovačka“ tak byla vskutku efektní a na hráčích, podle klokaního telegrafu, prý zanechala velký dojem. Snad si hoši sáhnou do svědomí. Stále zůstáváme věrni svému klubu, ale bojácnost, lenost a odevzdanost tolerovat nehodláme! Pro nás je klub celoživotním smyslem, nikoliv pouze přestupní stanicí či místem k profesnímu dožití. Nehodláme si zruinovat smysl našeho života od někoho, kdo ke klubu nemá ani tolik úcty, aby na devadesát minut týdně makal na 100%!

liberec_jaro2017_dekovacka

Celková návštěvnost činila 4947  diváků, přičemž vstupenek do sektoru hostí se prodalo 178. Mezi přítomnými nechyběli: Fanatics from Lety, Sektor 1905, U.R.E, Chomutov, Voznice, Sector Cerveza, Srdce pro Bohemku a Neserte se do Bohemky. Domácích je v jejich kotli opravdu po skrovnu – více prostoru zabraly spíše roztažené vlajky, než fanoušci samotní. V naší části stadionu se pak již tradičně nacházela skupinka Chaotiků, jež aktivně fandila a vylepšila tak celkově bídný dojem z libereckých.

Nejbídnější však bohužel byl celý mančaft klokanů. S takovou můžeme jenom spoléhat na výkony soupeřů pod námi… V úvody jara Bohemka sice nevyhrávala, alespoň se však hráči snažili a na hru se dalo koukat. Momentálně je to však tragédie a vypjaté derby je navíc za dveřmi. Jestli si hráči chtějí vylepšit reputaci a podívat se po utkání fanouškům do očí, musí v první řadě odmakat celé utkání. Musí však také bodovat! Už nejsme v situaci, kdy nám postačí bojovný výkon. Ne! Chceme (a potřebujeme) body a to hned! Slávii se v Ďolíčku dlouhodobě nedaří a když se k tomu přidá odhodlání hráčů a co nejvíce zelenobílých fanoušků, musí se to povést!

Derby je naše!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 4

 • dred píše:
  4.5.2017 v 18:44

  muselo to bejt strašný na to koukat. na sobotu sem fakt zvedavej….

  Odpovědět

 • Chimera píše:
  3.5.2017 v 14:12

  Díky moc, dobře napsaný a i vtipně podaný report o smutných věcech (myšlena fotbalová hra), za mě výborný fandění vzhledem k okolnostem a nápad a realizace prezentace fakt super, ještě jednou díky…

  Odpovědět

 • Marty píše:
  3.5.2017 v 13:45

  Vesty vybornej napad, tleskam! A i za ten pocet jedoucich do LBC.

  Odpovědět

 • felčar píše:
  3.5.2017 v 13:36

  naštěstí jsem pracoval
  uznání všem co vydrželi

  Odpovědět