FC Slovan Liberec – Bohemians Praha 1905 1:1

• 26.8.2018

V pátém kole čekala na klokany neoblíbená výjezdová destinace na severu Čech. Bilance zápasů našich borců na půdě Stadionu U Nisy činila před tímto mačem hrůzostrašných 13-3-0 (z pohledu Liberce). I proto se rozhodujeme v týdnu před utkáním vyhecovat hráče k vylepšení této bilance, a tak vzniká nápis, jenž je vyvěšen den před zápasem během tréninku v Ďolíčku s jasným vzkazem – nejvyšší čas U Nisy zvítězit!

liberec_podzim2018_vzkaz

I přes to, že jsme tentokrát neorganizovali společný výjezd Sektorbusem, se nás v sektoru hostí schází slušných 142 kusů. Rozjezd supportu je pomalejší než obvykle, svou roli hrálo i to, že se fanoušci trousili od stánku s občerstvením ještě několik minut po začátku utkání. Vstřelená branka Rudy Reitera nám však dodává elán, takže ve druhém poločase se support zvedá a to určitě i vlivem faktu, že naši borci útočili na svatyni blíže k našemu sektoru a vytvářeli si velké šance. Liberec poměrně brzy po startu druhé půle vyrovnává, klokani si i přes to dále vytváří příležitosti. Zejména pak Yusuf byl dvakrát opravdu blízko vstřelení vedoucího gólu, bohužel selhal. Obecně naše hráče sráží strašně moc nepřesností během přechodu do útoku, což naši hru ve druhém poločase dost sráží a dává možnosti domácím přečíslit náš tým. Zmínit si bezpochyby zasluhuje „lokální“ vandrák v sousedství našeho sektoru, který zběsile slavil gól domácích a gestikuloval směrem k nám, přičemž měl na sobě triko se znakem Baníku Ostrava. Tento pseudofanoušek i všichni jemu podobní by měli neprodleně vyhledat odbornou pomoc.

liberec_podzim2018_idiot

Celková návštěva činila 4 991 diváků. Domácí kotlíky se snažili o support, nicméně na to, že hráli doma, to byla opravdu bída. V tom vzdálenějším (Supras) bylo pomalu více zástav než lidí, v tom blíže k nám (Chaotix) byla patrná snaha o support, vzhledem k počtu aktivních jsme však jen málokdy byli schopni postřehnout, co konkrétně dotyční zpívají/křičí.

Svojí vlastní show rozehrávají i sudí tohoto utkání. Hlavní Proske nejprve úplně přehlédl faul na Švece během akce, která předcházela vyrovnávací brance libereckých. Zraněný Michal Švec poté musel být odnesen na nosítkách a vystřídán. Když už se vše schyluje k remíze, dostává se pár minut před koncem do zakončení Jakub Nečas a prostřeluje gólmana domácích. Zvednutý praporek pomezního však naši radost přepíná do oblasti hněvu. O to větší tento hněv je, když se dozvídáme, že o ofsajd v žádném případě nešlo a Nečas byl v době přihrávky ještě několik desítek centimetrů před posledním libereckým obráncem. Následně už se skóre nemění, a tak zápas končí dělbou bodů. Po něm děkujeme hráčům za bojovný výkon a hecujeme je k vítězství v následujícím derby se Spartou.

liberec_podzim2018_sektor1905

Suma sumárum – vyrovnaný zápas skončil 1:1, ale rozhodně jsme měli brát 3 body. Neuznaný regulérní gól už však nikdo nevrátí, a tak ani 17. pokus zvítězit v Liberci neskončil úspěchem. I tak…