FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 1:0

 • 31.5.2017

Poslední zápas nevydařené sezóny, poslední výjezd a na nějakou dobu i poslední výjezd do Hradce Králové. Se soupeřem, s nímž celá zpackaná sezóna špatně začala, nakonec i špatně skončila. Naštěstí ne zas tak úplně špatně, jelikož v lize jsme se zachránili.

K výjezdu do Hradce jsme bez ohledu na výsledek s Karvinou začali hecovat již značně dopředu. Pro celou událost jsme navíc připravili speciální výjezdová trička, jejichž zásoby prakticky zmizely a jež si doopravdy velká část fanoušků na cestu do východních Čech skutečně oblékla. Super!

Dominance tmavě zelené s lokomotivou na hrudi byla patrná již při srazu na Hlavním nádraží. Vlakem se nakonec do Mechova vydala zhruba stovka klokanů a nikdo z nich určitě nemohl mít špatný pocit. Vyhrazeny jsme měli tři vagóny, strážníci si hleděli svého a cesta tak utíkala v naprosto uvolněné náladě a pohodlí. Malý stres bohužel přišel po příjezdu do Hradce, kde se naše počty tříští na tři skupiny – jednu, jež vyrazila pěšky, druhou, která odjela trolejbusem č. 17, ale byla po cestě vysazena a dovedena těžkooděnci přímo před nenáviděný sektor hostí, jemuž jsme se chtěli tentokrát vyhnout, a třetí, jež vyrazila trolejbusem č. 7, prosadila si svou, vystoupila před hlavním tribunou a i přes počáteční nevoli policie se vydala ke vstupu na hlavní tribunu, kde chtěla (jako jiné pražské tábory v průběhu sezóny) obsadit „svobodné“ sektory vedle toho oficiálního pro hosty.

Po krátké, a nutno dodat konstruktivní, výměně názorů s místními těžkooděnci, mohla tato skupina pokračovat ke vchodu na hlavní. Poklidný průběh nenarušila ani zinscenovaná provokace, kdy se šéf místní security (máme to ověřené) pokusil proti Bohemákům poštvat asi desetičlennou místní pubertální chuligánku a vyvolat tak konflikt, ideálně i zásah PČR, aby nám tak byl znemožněn vstup na stadion. V prvé řadě je trapné, jak se někdo stále snaží vyvolávat konflikty uměle – jednou je to kriminálka, podruhé securitka… V druhé řadě, a to je mnohem více do nebe volající, je ale ohromná ostuda, že někdo, kdo se nazývá ultras, nedej Bože chuligán, spolupracuje se security a nepřímo tak i s policií. Hanba! U vchodu se nám nakonec nedaří domluvit tak rozumně, jako s fízly na zastávce, a tak nakonec obcházíme stadion a míříme do místního sektoru o velikosti babyboxu. U vstupu probíhá zajímavá kontrola, kdy někdo je propuštěn prakticky bez jakékoliv kontroly (včetně lístku), jiní naopak ukazují občanky a jsou zvěčněni na policejní kameru.

V kotli panuje skutečné peklo a to se ještě ani nezačalo fandit. Neskutečné vedro, pomalé občerstvení s teplým pivem a minimem (opět teplého) nealka navíc příliš nepomáhá zchladit žáhy. Poděkování však zaslouží mladý Darek, jenž vyjednal u hasičů přestávkové ochlazení, ke kterému se jim zpočátku vůbec nechtělo. Takhle se stojí za fanoušky! Možná to už začíná někdo chápat…

hradec_jaro2017_kotel

Do výhně navíc přikládáme vlastním supportem, který dominuje po celou dobu utkání a nic s tím nenadělá ani příchod místní omladiny (zřejmě ti samí kašpárci z před stadionu) během druhé půle. Vrcholem bylo patrně Navždy věrní v prvním poločase a vyvolávání Vládi Hrice, který hrdinně zasedl právě vedle sektoru a fanatizoval hezky s námi. Je radost vidět Vláďu ve větší a větší formě! Ať se, Ládínos, vede i nadále! Další perličkou byla nadcházející nevěsta Jíťa se svojí zelenobílou družinou na rozlučce se svobodou. Jako svatební dar dostala od speakra megafon a mohl si rozkřičet několik chorálů, včetně opakovačky – ačkoliv do „navždy věrní“ se jí příliš nechtělo. :) Každopádně i tak Jítě přejeme, aby se jí v manželství líbilo! A kdyby to náhodou nedopadlo, dveře jsou u nás vždy otevřené a nápadník by se určitě také našel!

hradec_jaro2017_nevestahradec_jaro2017_ladinos

K utkání si cestu, dle hlasatele, našlo 1495 diváků. Každý s aspoň trochu střízlivým odhadem však musí potvrdit, že víc jak litr Pod Lízátky skutečně nebyl. Klokanů dorazilo zhruba 250, domácí kotel zel prázdnotou. V druhé půli se na stadionu sice ukázaly zhruba čtyři desítky místních fans, jejich support však zapadl v tom našem a jejich transparent o klokanovi, který leze někomu do prdele, postrádal jakýkoliv smysl. Možná by si hoši mohli šáhnout do svědomí. Pozdě přišli zřejmě proto, že celou první půli sami lezli ze zadku vrchního hradeckého sekuriťáka.

Přítomné vlajky: U.R.E, Sektor1905, Sector Cerveza, Fanatics from Lety, Greenhorns, Buchta Genk, Gang of Greens, Bohemians 1905 – Klokani z Ďolíčku

Fotbal nemá cenu hodnotit. Výkon zapadl mezi jarní klasikou. Prostě hrůza! Za jiných okolností by děkovačka neproběhla, ale nechtěli jsme si tentokrát kazit náladu. Tenhle výjezd byl stejně spíše o společné pohodě, sluníčku, pivku a kamarádech než o fotbale. Hroty by byly zbytečné a ničemu by beztak nepomohly. Trochu tlaku na vedení, realizační tým a hráče však bude třeba před novou sezónou. Letošní tragédie se prostě nesmí opakovat! Ona by totiž příště už nemusela mít šťastný konec…

Po děkovačce už jsme se jen pozdravili s hráči, kteří se nám omlouvali za svůj výkon a vyrazili k přistavenému autobusu. Ke smutku některých svobodných pánů zůstala Jíťa se svým gangem v Hradci a do Prahy se tak jelo bez nich. Na nádraží už proběhlo jen rychlé občerstvení a pak už se konečně jelo domů.

Sezóna to nebyla nejlepší a k jejímu shrnutí si ještě čas určitě uděláme. Nyní je však potřeba si odpočinout a nabrat síly do nového ročníku. Zůstáváme prvoligoví a to je nejdůležitější. Ambice však máme vyšší a je zkrátka čas na to se přestat vymlouvat a začít tvrdě makat! Ani trpělivost těch nejvěrnějších fanoušků na světě totiž není bezedná.

Bohemka do toho!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 3

 • kangaroo píše:
  2.6.2017 v 11:16

  Pojdme podporit kluky z U19 do Dolicku 4.6. od 10:00. Je to jejich predposledni zapas sezony. Pokud vyhraji, zajisti si titul a vyhru cele souteze!!!

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  31.5.2017 v 13:45

  Nápadník/výtržník :)

  Odpovědět

  • koci píše:
   31.5.2017 v 17:49

   no tak ta co se tam predvadela se mozna tobe zamlouvala me teda rozhodne ne na metracky opravdu nejsem-)

   Odpovědět