FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 1:1

  • 1.5.2018

Po domácí plichtě s Jihlavou čekala zelenobílé série dvou výjezdů za sebou. Jako první z této dvoudílné ságy „Cesta na Moravu za prvními jarními venkovními body“ byla na pořadu dne návštěva vyhlášeného obuvnického města. Naše posádky tak vyráží z matky měst již okolo poledne. Počasí je více než příznivé, takže se rýsují parádní výjezdové podmínky. Navíc jde cesta po obávané D1 překvapivě hladce, takže je dost času na pravidelné občerstvovací zastávky. Necelou hodinku před utkáním míjíme ceduli s nápisem „Zlín“.

Hned při příjezdu ke stadionu mile zdravíme jednoho z místních, který zřejmě trpí lehkou degenerací a v den utkání Zlín – Bohemians si vykračuje v okolí stadionu v symbolech jednoho z pražských „S“. I přes špatný termín a neorganizování společné cesty se v sektoru schází solidní počet 85 zelenobílých fanatiků. Vzhledem k hektickému odjezdu se nám bohužel nepodařilo zajistit potřebné propriety (megafon, buben), za což patří všem, kteří do Gottwaldova dorazili fandit Bohemce, velká omluva. Zároveň patří velký RESPEKT všem výjezďákům, kteří vyjeli i přes náročné cestování a nevhodný termín podpořit náš milovaný klub – tak to má vypadat! Všichni přítomní se staví k supportu obstojně, a to i přes brzkou branku v síti klokanů. V první půli předvádíme v rámci možností kvalitní support ve stylu „staré Anglie“ – jen ruce a hlasivky. V drtivé většině jedeme pokřikově, ale daří se obstojně držet i některé delší chorály („Jdem na fotbal“, „A my jsme Bohemians“, „Horto“). Pomyslným vrcholem byla opakovačka, která se nesla zlínskou Letnou opravdu solidně. Samozřejmostí byly i poznámky a hecovačky směrem ke Zděnku Zlámalovi, kterého nejen vytleskáváme, ale také hecujeme ke skórování do vlastní sítě. S úsměvem na tváři nám Bobby zatleská a my jemu. Naopak Vukadinovič či Jiráček schytávají těžkou sodu za své móresy. Velké minus zaslouží zázemí – toalety bez světel a absence stánku s občerstvením poslaly místní sektor hostí do spodních pater pomyslného žebříčku. Vše částečně vylepšuje sličná dívčina, která nosí občerstvení z vedlejšího sektoru alespoň na etapy a zachraňuje tím přítomné klokany.

zlin_jaro2018_kotel

Naši borci mají po inkasovaném gólu více ze hry, až na dva záblesky šancí je ale sráží nepřesné přihrávky a zbytečné ztráty míče. Zlín dává chvíli před pauzou druhý gól, nicméně ten pro ofsajd neplatí. Ve výsledku nemůže nikdo z přítomných vůbec nic namítat, když zápas celkově zhodnotíme souslovím „pěkná holomajzna“. Přesto si ve druhé půli vytváříme několik příležitostí. Naše fandění však upadá, je dost hluchých míst a převládá strašák z dalšího návratu z venkovního utkání bez bodu. Euforie přichází ve třetí minutě nastaveného času, kdy poslední nákop Fryštyho proskáče až na hranici pokutového území domácích, odkud ho napálí křížnou přízemní střelou k tyči Hašan, čímž spouští bouřlivou radost v sektoru hostí – konečně bod z venku! Nutno však dodat, že tentokrát stála při našich borcích velká porce štěstěny. Přesto hráčům děkujeme za bojovnost do posledních minut, vytleskáváme Hašana a Pepu s Fryštym a pomalu míříme k autům.

zlin_jaro2018_sektor1905

Přítomné vlajky: Fanatici z Bohemky, Fanatics from Lety, Berserk, Greenhorns, Piš-Piš Klan

Domácí solidně ověšují sektor aktivních vlajkami a fandí po celý zápas. Zejména chorál „dej Ševče gól“ ve stylu věhlasnějších táborů („dej Sparta/Baník gól“) je velmi dobře slyšet. Spontánně rozjíždí vytleskávačku i jedna z podélných tribun. Dost cirkusácky působí hecování odpovídačky „modrá – žlutá“ místním moderátorem od mikráku, což také náležitě „oceňujeme“ pokřiky „zahoď mikrofon“ nebo „cirkus Gottwaldov“.

Cesta zpátky probíhá nakonec v dobré, i když dost unavené náladě. Bod je satisfakcí, výčet výjezdů bez bodového zisku pro naše barvy už byl alarmující! Teď je však potřeba soustředit se na dny nadcházející – hned v sobotu čeká klokany výjezd na Hanou, kde budeme čelit olomoucké Sigmě. Info k výjezdu je již v samostatném článku zde na webu. Vyrážíme VŠICHNI SPOLEČNĚ vlakem, sraz na „Hlaváku“ v sobotu v 10:45!

BOHEMIANS ON TOUR! SEKTOR1905 ON TOUR!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.