FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 2:0

  • 11.12.2018

Téměř poslední možnost tohoto roku, jak se vyhrabat ze bahnitého dna tabulky a usmířit si rozladěné fanoušky, dopadla standardně, tedy nijak. V Ostravě jsme možná drželi déle balón a hráli lépe než domácí, na to se ovšem nehraje. První střela na bránu v 77. minutě je trestuhodná, stejně tak jako další bodová nula na kontě.

Před výjezdem však panuje bojová nálada. Na Hlaváku se nakonec schází solidní skupina sedmdesáti klokanů natěšených na de facto první pořádný podzimní výjezd. Každý, kdo dostal při utkání s Duklou letáček či spatřil plakát hecující k cestě do Vítkovic, si zřejmě všiml i v grafice použitého Bradavického expresu. Zřejmě nikdo však netušil, že v tomto duchu bude pojata i celá cesta vlakem. K všeobecnému občerstvení tak sloužil kouzelnický nápojový lístek nabízející např. máslový ležák či mnoholičný lektvar. Odvážlivci si pak troufli i na takové drinky jako kupříkladu jednorožčí krev nebo chloupkův dryák. Nechyběly ani klasické kouzelnické pochutiny jako Bertíkovi fazolky či kouzelnické čokoládové žabky. Zájemci se mohli zároveň zapsat do Brumbálovy armády a společnost nám dělala (což je ovšem klasika) i skupinka mozkomorů, při jejichž pravidelných kontrolách vagónem skutečně mrazilo, a pár vagónů mudlů, jež našemu světu pochopitelně vůbec nerozuměli. Co si budeme povídat, byla prostě zábava a skvělá atmosféra od začátku až do konce, tedy na nádraží ve Svinově. Zde jsme přestoupili na autobus a během chvilky už byli stále v relativně nové domovině ostravského Baníku.

banik_podzim2018_kotel

V sektoru hostí se nás nakonec schází rovných 107, což není špatné s ohledem na probíhající bídu zelenobílého fotbalu a zimní počasí. Mezi vyvěšenými vlajkami nechybí Srdce pro Bohemku, Greenhorns, Sektor 1905, lebka, Hulk a Fans of Lety. Support není špatný, fandí se bez ohledu na průběh utkání, což v reakcích po utkání kvitují i domácí fans. Tentokrát jsme do Ostravy žádnou choreografii nedovezli, a tak po této stránce vedou Chachaři, kteří slaví 10 let existence této značky. Jako vždy pěkná práce, ozdobená i narozeninovými „svíčkami“. Návštěva činila 8421 diváků a atmosféra z obou stranu rozhodně nezklamala.

Zklamáním, ačkoliv nijak překvapivým, byl bohužel opět výsledek samotného utkání. V úvodu již padlo, že se klokani nedostali přes herní převahu ani ke střele na bránu. Odpovědnost na sebe vzal až střídající Yusuf, to už však vedl, po brance Holzera, Baník. Když pak Stronati v 90. minutě zvýšil na 2:0, zavelel nevědomky k našemu hromadnému odchodu ze sektoru. Na závěrečné hvízdnutí si počkalo jen několik málo jednotlivců, na příchod hráčů k sektoru už prakticky nikdo. Tato taktika bývá opravdu posledním řešením a u příznivců Bohemky to platí dvojnásob. Pohár trpělivosti už však opravdu přetekl! Snad to hráče hecne, jako v předchozích letech po projevech nevole v Olomouci či v Liberci a do posledního letošního mistráku dají všechno. Na úplný závěr prakticky z útrob spouštíme ještě směrem k hráčům hlasité „My chceme Bohemku!“, načež se tým odchází stydět za další svůj nezdar do zázemí stadionu.

banik_podzim2018_sektorhoste

Už skutečně nevíme, co jako fanoušci máme udělat víc, aby se situace změnila. Tým má i přes bídné výsledky a výkony hlasitou podporu jak při domácích, tak i venkovních utkáních, o které by se drtivé většině týmů v lize (notabene v naší situaci) ani nesnilo. Přesto to ale svým věrným fanouškům ani trochu nevrací a nechává je trpět při pohledu na tabulku, která nám říká, že jsme pouhé 3 body od sestupu. Teď nás čeká v sobotu poslední „podzimní“ zápas s Libercem. Ten začíná v 15:00 a mimo jiné se v Ďolíčku koná i tradiční akce „Vánoce s Klokanem“, která startuje už ve 12:00. Nebudeme psát, že tentokrát už to vyjde a že už určitě vyhrajeme. Důvěra v náš klub je mezi fanoušky na bodu mrazu a dá to sakra hodně práce, než si ji vybuduje zpět. Ani případný úspěch s Libercem nedá zapomenout na utrpení posledních dvou měsíců a je nad slunce jasné, že změny to chce a velké. I přes to ale v sobotu budeme v Ďolíčku a budeme chtít vidět NAŠÍ BOHEMKU!

A vy už kurva ukažte, že máte koule a porazte Liberec!

 

 

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.