Do boje!

 • 9.2.2019

Začátek února, zimní pauza za námi. Přestávka utekla jako voda, nejednalo se však o mírný proud Botiče. Naopak! Naším zelenobílým rybníčkem cloumaly pořádné vlny. V takové situaci je vždy lepší počkat hezky v suchu a do ligové vody skočit až tehdy, kdy opadne příboj. Tedy vzhůru k plavbě!

Život klokana, náročného fotbalového fanouška, není jednoduchý. V závěru loňského roku nás trápily především dvě klíčové věci – přestupová politika našeho vedení a jeho komunikace směrem k nám. Z toho důvodu jsme jako Sektor1905 iniciovali schůzku s čelními představiteli DFB, abychom si vše vyříkali. Debata to byla ostrá, rozjitřené vody, aspoň prozatím, však uklidnila.

Co se týče přestupů, nemá cenu lamentovat nad odchodem Martina Haška juniora, ani Dominika Maška. Jedná se o mladé talenty, kteří se momentálně vidí jinde a my jim na jejich cestě za vytouženým cílem držíme palce a zároveň děkujeme za jejich dobré služby. Bohužel odešli ve chvíli, kdy byl náš kádr už tak polovičatý a možné posily byly v nedohlednu, což optimismu nedodalo. Některé posily se však nakonec přivést povedlo. Rozhodně kvitujeme příchod Lukáše Hůlky. Ještě větší radost nám dělá zcela aktuální prodloužení smlouvy s Martinem Dostálem. V souvislosti s příchodem Lukáše Pokorného, byť jen na půlroční hostování, zelenobílá defenziva nakonec vypadá velmi slibně a z našeho pohledu není nač si stěžovat. Slabinou týmu je však dlouhodobě hra dopředu a tady stále není nad čím jásat. Výše zmíněné odchody dosavadní posily v tuto chvíli z našeho pohledu nenahradí. Vacek má sice zvučné jméno, Puškáč a Levin přicházejí na přestup s dlouhodobými smlouvami, jejich zdravotní stav a nulová rozehranost však budou ve chvíli, kdy musíme hrát naplno a bojovat o každý bod, spíše koulí u nohy. Špatné posily to samozřejmě nejsou, zůstáváme však na zemi. Konec konců naše hra směrem kupředu už o moc horší být stejně nemůže… Suma sumárum, papírově se zdáme silnější. Papír však, na rozdíl od fanoušků, snese všechno. Jen výsledky mohou rozehnat veškerou skepsi a my na ně budeme (ne do nekonečna!) čekat.

V obtížných dobách je klíčový zejména krizový management, v čemž však současné vedení klubu totálně selhalo. Neschopnost vysvětlit odchody, „prodat“ příchody, klidnit atmosféru a předestřít „lepší zítřky“ byla fatální. Označení fanoušků, dlouholetých a věrných klokanů, za hysterky v oficiálním rozhovoru s majitelem klubu pak byla jen poslední kapka oleje přilitá do ohně. Na zmíněné schůzce s představiteli DFB nám byly přislíbené brzké kroky k nápravě, a to konkrétně na nejbližší valné hromadě klubu, kde DFB (snad) stále ještě hájí zájmy a názory svých členů. Pokud se středem pozornosti klubu i DFB nestane opět fanoušek, přijde Bohemka o to nejcennější, co má. O komunitu, donekonečna omílanou „rodinnou atmosféru“.

Sáhnout do svědomí si ovšem po podzimní části musíme i my, fanoušci. Podzim nebyl katastrofou jen po herní stránce, ačkoliv i ta měla svůj výrazný podíl. Návštěvnost v Ďolíčku byla pro ostudu. Zejména poslední domácí kola byla tragická. Klesající tendence u výjezdů je taktéž varováním. Každý, kdo se chlubí tím, jaké má Bohemka skvělé fanoušky, by se měl zamyslet, zda k tomu sám skutečně přispívá. Předváděná hra není výmluva, počasí není výmluva, teplé pivo není výmluva, vzdálenost není výmluva, špatné spojení není výmluva… Za Bohemkou se jezdí vždy a všude bez ohledu na okolnosti! To nás dělá unikátními. Uvědomme si to! Prioritním výjezdem jara bude bezpochyby Plzeň. Jen sektor praskající ve švech nám může spravit reputaci. Takže všichni povinně zapsat poslední březnový víkend do diářů!

Co si budeme povídat, realita je jasná. Jsme třináctí, dlouhou dobu jsme nevyhráli, o domácím vítězství už ani nemluvě. Je potřeba získat impulz, nalít do žil hráčů i fanoušků novou krev. To však nepůjde bez toho, aniž bychom nezačali střílet branky, sbírat body a nesehráli důstojnou roli v dalších kolech MOL Cupu. Svou troškou do mlýna musí přispět i vedení klubu, čelní představitelé DFB a samozřejmě my sami. Před jarní částí nejsme rozhodně klidní, dáváme však všem výše zmíněným čas ukázat, co v nich je. Slov padlo už spousta, pouze ukázaná však platí! My budeme celou situaci průběžně monitorovat a v případě jakékoliv pochybnosti začneme i jednat. Kritéria spokojenosti budou především:


– vítězství v Ďolíčku v co nejkratší době

– úspěch v poháru

– lepší komunikace klubu s fanoušky

– lepší komunikace DFB s fanoušky

– lepší návštěvnost v Ďolíčku i na výjezdech


Čeká nás všechny spousta práce, tak vzhůru do boje!


Všichni! Společně! Za Bohemku!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 2

 • CUB píše:
  9.2.2019 v 18:24

  Supr napsaný. Bude to boj, tak střemhlav do něj!

  Odpovědět

 • bohemak píše:
  9.2.2019 v 17:32

  Dobré shrnutí. Komunikaci by se klub měl od sektoru učit. Obrana dobrá, útok slabej zatím. Hlavně zítra nejet na Spartu s předem poraženeckou náladou a i když se prohraje, nehledat výmluvy všude možně a brečet. Nejsme alibisti.

  Odpovědět