Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 0:3

 • 7.3.2019

Pamatujete si tu frustraci po zápase na Letné? Také jste si mysleli, že nic horšího už ani být nemůže? A co si myslíte teď? Další necitlivý zásah videorozhodčího prokázal, že v české kapr lize se poměry ani náhodou nemění a silnější pes stále mrdá, obzvlášť když mu z kapsy trčí čínské jüany…

Ano, řeč je o vršovickém derby. Na tento zápas jsme se důkladně připravovali prakticky celý měsíc a i finální, předzápasová organizace, nám započala už několik hodin před samotným utkáním. Vše však jede podle plánu, a tak můžeme hodinu a půl před výkopem přivítat první návštěvníky stadionu, kotle i trafačky. Ďolíček se nakonec zaplnil zcela, přesto však bylo nevyžádané červenobílé na našich tribunách více než záhodno. Lidé jsou zkrátka nepoučitelní – zajistit deset lístků pro kámoše, kteří si vzpomněli na poslední chvíli, zkrátka už není v ničích silách. Touto liknavostí však dáváme prostor fanouškům hostí, a to je trestuhodné!

S úvodem utkání vytahujeme hlavní choreo ve stylu nálepky a dnes již velmi populárního trička na motiv „Klokan má v píči vlka i ovci“, čímž dáváme jasně najevo, že naši pražští rivalové mohou být sebestarší, sebeúspěšnější, sebebohatší, ale my je máme přesně tam, co bylo prezentováno na choreu. Tato celosektorová prezentace se vyvedla na jedničku. Poděkování zaslouží VŠICHNI, od autorů myšlenky, přes „malíře“ až po každého jednoho klokana, který zvedl nad hlavu bílý kartón či zapálil jeden z dokreslujících ohňů. I support je zpočátku velmi dobrý a vrcholí mohutnými oslavami gólu v pětadvacáté minutě. Následně však přichází mega zářez, z kterého se jak hráči, tak fanoušci jen těžce otřepávají. Obrátit utkání z 1:0 na 0:1, navíc po pochybné penaltě, je nevídané a tribuny dávají svou nelibost jasně najevo. Rozhodčí Královec je v tu chvíli doslova pod palbou, a to nejen slovní. V důsledku obrovské frustrace přichází letargie, a nakonec i druhý gól týmu ze západních Strašnic z kopačky hráče číslo 21.

Během přestávky společně vypouštíme páru a sbíráme síly do zbytku zápasu. Všechny kotelníky navíc hecuje zelenobílá pyroshow v úvodu druhé půle. Úsměv na rtech vyvolává i vytažený sloní společník v bundě Tribuny Sever, s červenobílými šálami kolem krku a nohy a čepicí Slavia Hooligans. Všechny tyto artefakty byly zapůjčeny z muzea kuriozit! Z nově nabyté energie těží i support, který se postupně zlepšuje a vrcholí famózním „Gól klokan gól“ v poslední desetiminutovce. Za stavu 3:0 pro soupeře bez reálné možnosti na bodový zisk naprosto unikátní věc, z které máme vážně radost! Ani naši hráči na utkání v druhém poločase nerezignovali a makali, jak jen mohli. Třetímu, poslednímu gólu hostí však nezabránili a utkání tak skončilo 0:3. Přesto si borci zasloužili poděkování. Za bojovnost. Za oddanost. Za charakter. A za projev dobré morálky. Být na hřišti někdo z nás, asi by se dohrávalo s hlavou nejlepšího hráče utkání – černé svině Královce. Pochválit za své nebojácné a ke klubu korektní vystoupení tentokrát zaslouží i trenér Hašek. Stejně tak je nezbytné vyzvednout moderátora Koukyho. Muže na správném místě, naději v lepší zítřky co do fungování klubu i spolupráce s fanoušky. Dobrá práce!

Fanoušci hostí zaplnili svůj sektor, dvě až tři stovky pak byly rozmístěny na hlavní tribuně. Na stadion se část dostala ze Synkáče, tedy ze západu. Jsme rádi, že se Sešívaní vrací ke svým kořenům! Příště třeba vyrazí z Letné, tedy z míst, odkud skutečně pochází. Rádi je v našich Vršovicích přivítáme! Svůj sektor ověsili několika vlajkami, včetně jedné, k níž ani nemá cenu podávat komentář. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí… Choreo asi ztratili po cestě (výtvor s autoservisem by bylo nedůstojné počítat), tak aspoň odpálili pár dýmů. Po akustické stránce předvedli zdaleka nejhorší představení za posledních několik let vzájemných střetnutí v Ďolíčku.

Stejně jako po zápase na Letné se v tuto chvíli zdá, že už nic horšího přijít nemůže, takže není důvod k poraženectví. Příští kolo hrajeme o šest bodů v Karviné a účast každého z nás je proto zásadní! Do Karviné nakonec kvůli spojům nevyjíždíme hromadně vlakem, jak bylo plánováno, ale stejně jako do Zlína každý po vlastní ose. Neznamená to však, že se nějakým způsobem výjezd vypouští a do Karviné se nejede. To ani náhodou! Právě teď po složitém úvodu jara přicházejí zápasy pravdy, z nichž jeden začíná už tuto sobotu od 15:00 na městském stadionu v Karviné. Vyjeďme proto v co možná největším počtu podpořit Bohemku, společný vlakový výjezd si užijeme hned ten následující do Plzně.

NAVŽDY VĚRNÍ! 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 4

 • Honzis píše:
  8.3.2019 v 8:17

  Je super že byly úlovky u nás !!!! Ne furt jen u těch číňanů. Máme nejlepší hooligans !! BOfor!!!!!!!!!

  Odpovědět

 • dred píše:
  7.3.2019 v 22:58

  chci choreo klokan má v píči královce

  Odpovědět

 • Tomáš 1905 píše:
  7.3.2019 v 20:21

  Můžete mi prosím někdo vysvětlit proč zrovna slon?? Jinak pěkný úlovky :)

  Odpovědět

  • Lojza píše:
   8.3.2019 v 1:57

   Myslím si, ze jednomu z předních aktivních ve Slavii se přezdívá slon Hudy, ale muže to být i náhoda :D

   Odpovědět