Bohemians Praha 1905 – SK Slavia Praha 0:0

  • 22.8.2017

Po krátké době jsme se dočkali hned druhého pražského derby, tentokráte doma se Slavií Praha, tedy s rivalem, který přes léto výrazně posílil a netají se těmi nejvyššími ambicemi. Stejně jako na Letné se však klokani předvedli velmi sympatickým, bojovným výkonem a překazili sešívaným plány. Ať už jste dali sto pade za lístek či třicet korun za pivko, kyselé slávistické ksichty byly bezpochyby k nezaplacení!

Choreo tým se k přípravám schází už krátce po obědě. Uklízí se, ladí se detaily choreografie, vybavuje se sektorshop a domlouvají se poslední podrobnosti celého zápasu. Krátce po otevření bran se začíná plnit prostor před trafačkou, přičemž někteří nakupují (díky za to!), jiní si jen přišli posedět, dát pivko a pokecat s kamarády. Máme opravdu velkou radost, že tento prostor plní svůj účel tak, jak jsme si to představovali! K vidění byly také nové grafity, jež trafačku a její okolí zkrášlily.

slavia_podzim2017_graffiti

V úvodu utkání pak přistupujeme k prvním choreu, jež reaguje na nedávnou, mediální „kauzu“ bohemáckých špekáčků. Celá prezentace je podpořena velkým množstvím pyrotechniky a dostává se jí pozornosti i v zahraničí, což nás velmi těší. I support je velmi dobrý, a je tak třeba všechny klokany řádně pochválit. Kéž by takové nasazení a chuť do fandění byly každý zápas. Do druhé půle vstupujeme rozsáhlou Argentinou, jíž se tentokrát povedlo i odpočítat a jež, díky absenci sítě na plotě, znamenala krátké odložení úvodního hvizdu. Doping zůstal na výborné úrovni i v druhé pětačtyřicítce, a to i díky kvalitní hře našich borců. Po závěrečném hvizdu jsme si tak mohli vychutnat bouřlivou děkovačku doplněnou o další pyrotechnickou vložku, při níž bylo odpáleno několik zelených mořských rací. Celkově je potřeba pochválit všechny fandící ale i hráče za předvedený výkon. Hrdinou dne byl bezpochyby opět výborný Tomáš Fryšták, skvěle se předvedl i Jevgenij Kabajev. Dobrá práce!

slavia_podzim2017_choreoslavia_podzim2017_pekloslavia_podzim2017_konfetyslavia_podzim2017_konfety2

Celková návštěvnost, zřejmě i kvůli nastoleným omezením při prodeji lístků, nedosáhla plné kapacity Ďolíčku. Utkání sledovalo 4812 fanoušků, včetně plného sektoru hostí, několika desítek sešívaných na hlavní tribuně a našich kamarádů ze švédského Hammarby, jež opět dorazili na naše pozvání a strávili s námi výživný prodloužený víkend. Díky za návštěvu a na viděnou brzy ve Stockholmu!

slavia_podzim2017_dekovackaslavia_podzim2017_pyromani

Slávisté vyrazili do Ďolíčku společným pochodem od Edenu, kde měli hromadný sraz. Již dopředu avizovali, jak budou na stadionu bouřit, dají do supportu maximum a vytvoří i v tom nevhodném sektoru hostí svým hráčům domácí prostředí. Proto nás vcelku zajímalo, co předvedou. Nebudeme to dlouze protahovat, nepředvedli vůbec nic. Je neoddiskutovatelné, že sektor pro hosty není v Ďolíčku pro větší tábory vhodný, nicméně už nejeden z nich dokázal a dokázali to v předešlých letech i SKS, že se v něm dá vytvořit slušná atmosféra. Sobotní výkon sešívaných byl však jen parodií na support a šlo asi o vůbec jejich nejhorší představení, jaké kdy v Ďolíčku předvedli.

slavia_podzim2017_ruce

Z naší strany však kvalitní výkon na hřišti i na tribuně. Začátek sezóny tak není špatný, zatím bodujeme na hřištích soupeře i proti favoritům. Tyto nečekané body je však nutné potvrzovat proti týmům z nižší půlky tabulky, tak abychom se jim co nejdříve vzdálili. Proti Karviné jsme doma dobrou formu potvrdili třemi body a nyní je na řadě Dukla, s níž hrajeme v pátek od 18 hodin. Není tak nad čím přemýšlet – všichni na Duklu potvrdit velmi dobrou bilanci s pražskými týmy!

Stále neporaženi!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.