Bohemians Praha 1905 – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (pohár)

  • 9.10.2018

Po vítězství v Dobrovicích nás v dalším kole MOL Cupu čekal soupeř, kterého si ještě všichni pamatujeme z prvoligové sezóny 2014/2015 – SK Dynamo České Budějovice. Jihočeský celek však aktuálně zápolí v druhé lize, a tudíž nebylo pochyb o tom, kdo bude v zápase favoritem. Tyto předpovědi se nakonec vyplnily, ačkoliv se nejednalo o úplně přesvědčivý výkon. Bohemka však pokračuje dál, a to je hlavní!

Ve středu po práci směřovaly kroky všech klokanů do Ďolíčku. Ti nejnedočkavější dorazili už na pátou hodinu, kdy se otevřely brány stadionu. Počasí bylo krásné, slunečné a atmosféra uvolněná. Podobně jsme pojali zápas i my – žádné choreo se nechystalo, do kelímků se nevybíralo, trafačka zůstala zavřená. Taky jsme si chtěli jednou odfrknout a jen se kouknout bezstarostně na fotbal.

Bohužel se ukázalo, že někdy je zkrátka lepší přihlížet výkonům hochů v zelenobílém spíše z kotle, odkud není tak dobře vidět. Bohemka sice na hřišti měla převahu, ta však končila před hranicí vápna. První půle tak skončila 0:0, což bylo pro většinu z 1111 přítomných fanoušků zklamáním. Naštěstí se krátce po pauze trefil Martin Hašek a poslal tak klokany do vedení. Martine gratulujeme a dodatečně přejeme vše nej k narozeninám!  Zvýšený výkon v reakci na vstřelenou branku se bohužel nekonal. A to ani poté, kdy k radosti všech fanoušků nastoupil na hrací plochu Yusuf. Utkání tak skončilo jednogólovým vítězstvím zelenobílých. Povinnost splněna, ale na herním projevu a pohárové motivaci bychom měli zamakat. Jedná se o relativně snadnou možnost, jak si zahrát Evropu, jisté však je, že v dalších kolech rozhodně narazíme na silnější celky!

budejovice_podzim2018_pohar

Jak už bylo zmíněno, organizace supportu byla pojata poměrně volně, bez stupínku a megafonu. V druhé půli dokonce i bez jasného speakra. Prostor byl naopak dán naší nejmladší krvi, která se předvedla (až překvapivě) velmi dobře! Jsme rádi, že v budoucnu nebude problém sehnat kvalitní bubeníky a stejně tak dobré hecíře! Mládí vpřed!:) Sektor hostí zůstal prázdný, na stadionu, převážně v sektoru A1, se však vyskytovalo několik jednotlivých fanoušků Budějovic.

Klokani jsou v osmifinále, a je tudíž čas začít makat. Na vyšších pohárových obrátkách musí přidat hráči na hřišti i fanoušci v ochozech. Je třeba začít brát MOL Cup zcela vážně! Zkušenosti z posledních letech ukazují, že do Evropy skrz něj může projít ledaskdo, tak proč ne Bohemka!

My chceme Evropu!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.