Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná 2:1

 • 9.8.2017

Po úspěšném derby na Letné nás čekal první domácí zápas letošní sezony. Do Ďolíčku dorazil tým z Karviné, na který měl jistě každý klokan živé vzpomínky – právě v domácím utkání s Karvinou na konci minulé sezony naši borci definitivně uchránili klokaní prvoligovou příslušnost i pro následující ročník. Tentokrát byla situace odlišná – začátek ligy nesvazoval ani jeden z týmů a tak se dala čekat otevřená partie.

karvina_podzim2017_namesticko

Ještě před samotným výkopem potkalo bohemáky hned několik novinek. Poprvé se „naostro“ vyzkoušel provoz nově zrekonstruovaného okolí trafačky, kde nechyběl stánek, a které prošlo a ještě projde dalším zkrášlením. Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispívají na naše aktivity – každý příspěvek se počítá a bez nich bychom nebyli schopni rekonstrukci zrealizovat – DÍKY! Poněkud méně příjemnou „novinkou“ je otevírání bran rovnou hodinu před začátkem utkání – trochu smutné, když se člověk chce pokochat milovaným svatostánkem, pohodlně se občerstvit a pokecat s ostatními klokany v dostatečném předstihu před samotným zápasem. V neposlední řadě jsme pak mohli postřehnout i nového hlasatele, který dodal „šťávu“ vyhlašování sestav a střelců branek, což jedině kvitujeme! Věříme, že vyhlašování střelců bude v budoucnu ještě lepší a že se po každé vstřelené brance bude okolí Ďolíčku dunět ve zvuku jména zelenobílého střelce. Ještě před úvodním hvizdem přivádí náš tým na hřiště Šmíďák jako kapitán a dostává ocenění za jubilejní 100. ligový zápas v dresu Bohemians. I my se přidáváme ke gratulacím! Přejeme co nejvíce dalších ligových utkání v zelenobílém dresu a také co nejvíce vstřelených gólů, zejména našim městským rivalům.

karvina_podzim2017_choreo

Se začátkem zápasu se prezentujeme choreem v podobě původního loga AFK Bohemians, které doplňuje nápis „Již 90 let s Klokanem“ a dýmy v barvách zelené a žluté. Vše je odkazem na 90. výročí návratu našich fotbalistů z Austrálie. Utkání začíná ve slušném tempu a díky tomu se daří dostat kotel do varu. Klokani mají převahu a to, co vymyslí hosté, zneškodňuje pozorný Fryšták. Supportu pomáhá i vstřelená branka. Po vyrovnání přichází z hlediska fandění horší pasáž. Ve 40. minutě dáváme definitivní sbohem Vikimu – po minutě ticha následuje potlesk a jeho vyvolání. Poločas končí a do kabin se tak jde za stavu 1:1.

karvina_podzim2017_voznice

O pauze probíhá novinka v podobě představování fanklubů a prvním takovým byla Voznice. Přejeme co nejvíce absolvovaných utkání klokanů!

Ve druhém poločase support graduje, i díky tomu, že se útočí na kotel a předváděná hra je kvalitní. Daří se zapojovat ruce, dokonce přišla na řadu i staronová vytleskávačka „klokan“. Vzhledem k tomu, že bránu hostí střeží Berky, vytleskáváme ho při první příležitosti a po zbytek klání necháváme tradičního „poseru“ na příští zápasy, kde svůj účel jistojistě splní mnohem lépe. Berky si bezpochyby respekt v tomto podání zasloužil. Podobně jako minulý víkend přichází zelenobílí s gólem v závěru, leč tentokrát je to gól vítězný! O to větší euforie na tribunách následuje. Po závěrečném hvizdu odpalujeme dalších několik zelených dýmů a jde na řadu vítězná děkovačka, kterou si užívají nejen přítomní pod hodinami, ale i hráči. Po opakovačce přichází vítězná písnička, ruce a následně vytleskávání hrdinů dnešního podvečera – střelců Bartka s Jiráskem a Fryštyho, který na začátku sezony předvádí velmi dobré výkony. Děkovačka, která trvala dobrých 10 minut a kterou si všichni klokani náramně užívali, byla nádhernou tečkou za sobotním podvečerem v Ďolíčku. Hoši děkujem!

Hostů ze Slezska dojelo 31 kousků, vyvěsili 2 vlajky a občas se snažili fandit. Celkem pobavili, když na náš hlasitý kotel spustili „co jste tak ticho“. Tomu tedy říkáme sebevědomí :)). Celková návštěva činila 4192 diváků, což je na první domácí zápas sezony, navíc vzhledem k výsledku i výkonu na Letné, celkem zklamáním.

karvina_podzim2017_pyro

Po děkovačce jistě míří nejeden příznivec Bohemians zapít první výhru v letošní sezoně a úspěšný vstup do ligy. Rozhodně však nesmí klokani usnout na vavřínech! Už v sobotu nás od 16:00 čeká další ligové utkání na Srbské s domácím Brnem. Zbrojovka se na úvod sezóny trápí a pro nás je to tedy ideální příležitost, jak jim jejich trápení ještě více prohloubit.

POJĎME BOHEMIANS – pro vítězství do Brna!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 5

 • Jan Simak píše:
  15.8.2017 v 6:21

  Prodam 2listky na zapas se Slavii do kotle Bohemky .Kdo by mnel zajem at mne kontaktuje na číslo 777289918.

  Odpovědět

 • Sektor1905 píše:
  9.8.2017 v 21:16

  Klub nás informoval pár dní před zápasem, že se rozhodli změnit hlasatele a že jím bude Petr. Ten přišel s tím, že by vyhlašování sestav, střelců branek apod. rád nějak oživil a požádal nás o konzultaci. Z naší strany bylo jednoznačně řečeno, že si nepřejeme „strašákování“ na ploše při sestavách a vyvolávání hráčů už při něm, ale všeobecně jsme se shodli na tom, že vyvolání střelce by mohlo být fajn. My si to užili a ta jména na to, že to byla první zkušenost, zněla Ďolíčkem z mého pohledu dost dobře a předpokládám, že to bude jen lepší. Pokud budeme v euforii vyvolávat střelce v počtu kolem 2-3 tisíc lidí, tak to žádnej tříset člennej kotel hostí „čůrákama“ nepřehluší. A vsadím se s tebou, že v kotli to určitě neuslyšíš – kor když si to sám zařveš (stejně jako v Edenu nebo na Spartě jejich fanoušci neslyší a nevnímají nás a to nás to křičí cca 1000)… Stejně tak jsme se shodli na tom, že si nepřejeme žádné „goal songy“ apod., že by to jen přebíjelo samotnou radost po gólu a tradiční bohemáckou melodii po něm. Určitý organizační věci se ale ještě můžou vyladit, jako např. playlist, vypnutí hudby z repráků při děkovačce atd. Jak Petrovi, tak nám bylo jasný, že se objeví lidi, kteří budou nespokojeni, jako ostatně s každou změnou/novinkou. Není snad konzervativnější fanoušek, jak ten na Bohemce a určitě je to z větší části dobře. Kdyby to tak nebylo, tak dnes pravděpodobně již nehrajeme v Ďolíčku a z repráků se nepouští nejkrásnější dechovka na světě. Musíme si zachovávat to svoje, ale říkat samé NE a NE a NE něčemu novému, tak tu nikdy nemáme propracované choreografie, kterým tleská celý stadion, protože ty se přece „v zlatých 80. letech“ taky nedělaly, pyro – kdo to kdy na Bohemce dřív viděl??, nemáme chorály, bubny, fanouškovský merchandising – stačí přece babičkou upletená šála a spíchlý prostěradlo… atd. atd. Stejně tak jako se fanoušci přinejmenším určitě blbě koukali na toho prvního z klokanů, kdo kdy v Ďolíčku odpálil dýmovnici a my to bereme dnes jako běžnou věc, tak na nás se někteří blbě koukali, když Kolík poprvý použil megafon. A dneska? Až na pár ojedinělých výjimek to už nikomu divný nepřijde… A tak jako dnes se někdo může blbě dívat na Petra, že se snaží vyhecovat lidi i např. z hlavní tribuny, aby krom 5x Bohemka do toho za zápas a párkrát zakřičení „BÍLÁ“ přidali alespoň jména našich střelců, tak za rok, za dva to nikdo řešit nebude a já jsem toho názoru, že si to budeme užívat (stejně jako proti Karviný). Samozřejmě se najdou tací, kteří přece nebudou ovce a pojedou si to svoje (všichni v zeleným? -> jdeme v bílým a naopak, zpívá se Jdem na fotbal? -> po osmý za 10 minut radši dáme Bohemka do toho, nejsme přece ovce a toho mladýho nebudeme poslouchat!) s tím se ale na Bohemce musí vždycky počítat ;-) Chce se mi dodat – bohužel.

  Odpovědět

  • hrdin píše:
   9.8.2017 v 23:03

   1.) Celkem se pleteš v tom, že v Edenu nebo na Letný není slyšet náš čů*ák. A natožpak třeba od Chacharů ;)
   2.) Neříkám všemu ne. Snažím se plně respektovat ty, kdo vedou kotel. Kdybych to nevydržel, tak se přesunu někam jinam, na kraj nebo na své místo na A2. Obecně, on v tom taky hraje roli respekt…
   3.) Nevyčítám nic Petrovi, dělal to poprvý. (Stejně tak ani speakerovi). Jen sděluji svůj názor a díky za diskuzi.
   No, uvidíme se Slavií, snad dáme nějaký góly.
   Btw, tu šálu od babičky máš z blogu V. Klause ml. ne? :) Já to teda slyším snad poprvý :)
   A proč teda není nějaká „ultras-skupinka“, která by dělala podporu speakerovi a upozorňovala ho na dění „na hřišti“ (tím nemyslím, aby se každou půlminutu měnil chorál podle toho jestli útočíme nebo bráníme :))) ) Taky je to všude, funguje to a navíc to i bývalo… (vlastně nechápu jak ho v tom můžete nechat samotnýho :) )

   Odpovědět

 • hrdin píše:
  9.8.2017 v 16:21

  Už se „těším“, jak nějaký aktivnější kotel hostů bude na hlasatelovo „…střelcem branky je Daviiid-“ křičet čůrák, tak jako to děláme v Edenu nebo na Letný my nebo Baník… Já myslel, že kvitujeme, že nejsme takoví nabubřelci, a že kvitujeme, že se nemusíme po nich ve všem opičit… Teď už jen zbývá karaoke text hymny na světelný tabuli u tramvaje.

  Odpovědět

  • hrdin píše:
   9.8.2017 v 17:06

   Ještě pár postřehů… Před zápasem byli kromě Michala Šmída vyhlašováni i další hráči, kteří by si zasloužili minimálně potlesk. Bohužel tohle zůstalo nejen bez povšimnutí, ale navíc se rozjel chorál. To jsou Bohužel prostě takové příhody, které se budou dít, pokud speeker nebude mít suport v kotli v podobě určité skupinky, která mu bude mj. pomáhat s tím, co se za ním děje.
   Podobně vidím situaci, kdy na hřišti ležel hostující hráč. Jeho zranění nevypadalo moc dobře. Čekal bych sportovní vyprovození potleskem při odchodu hráče ze hřiště a ne skandování „nemůžou“ a „už mu nohy smrdět nebudou…“
   Jinak díky za vaší práci pro Bohemku, jste jednou z jejích přidaných hodnot ;)

   Odpovědět