Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná 2:0

  • 23.5.2017

Poslední domácí utkání letošního ročníku nejvyšší fotbalové ligy. Od tragického úvodu s Hradcem Králové uplynulo už téměř deset měsíců, během nichž to s Bohemkou bylo jako na houpačce. Již zmíněný otřesný vstup do nového ročníku nahradil solidní podzim, slušné výkony a slibných 18 bodů po patnácti kolech. Poté však opět přišel pád a táhlá letargie v podobě mizerných výkonů a prohraných zápasů, jež nakonec skončila úspěšně – domácí výhrou nad nováčkem z Karviné a záchranou prvoligové příslušnosti.

Ač nervózní, scházíme se k veledůležitému utkání se značným předstihem, abychom dokončili veškeré ultra přípravy. Nutné bylo také uzpůsobit trafačku pro několik velkých krabic s mikinami a vybudovat jednorázový stánek pro výdej výjezdových trik na ochozu hlavní tribuny. S otevřením bran jsme tak všichni připravení, což se okamžitě vyplácí, jelikož je o nové produkty ohromný zájem. Děkujeme všem! Mikiny mizely velkou rychlostí a stejně tak výjezdová trika. Poslední kusy triček (velikosti M, L a XXL) bereme do Hradce, kde budete mít poslední příležitost je zakoupit za zvýhodněnou cenu 150,-. Pevně věříme, že co nejvíce lidí, jež si triko už pořídili, skutečně do Hradce vyrazí. Chceme udělat skvělý dojem!

karvina_jaro2017_choreo

Ten jsme mimochodem udělali i při nástupu hráčů na hrací plochu. Na plot tentokrát zamířila plachta s jasným motivačním vzkazem, jež měla hráče nabudit k bojovnosti. Vše doplněno o bílé, zelené a černé dýmy včetně několika hirošim. Naše výzva zřejmě zabrala, jelikož hráči na Karvinou okamžitě vlítli, vytvořili si několik šancí a hlavně trefovali zařízení! Nejprve se před brankou prosadil velmi aktivní Kabajev a následně skóroval Dostál z nádherného přímého kopu. Do kabin se tak šlo za stavu 2-0, což potleskem ve stoje ocenila i hlavní tribuna. Kdy naposled k tomuto došlo? Klokani na tribuně byli celkově velmi aktivní a vysoké tempo vyvíjeli i vlajkonoši v kotli. Velká pochvala všem za zápal a zapojení do společného díla! Opakovačka či „poserové“ zněli opravdu luxusně!

karvina_jaro2017_pyro

V druhé půli už tempo na hřišti trochu opadlo. My však stále fandili z plných plic, za což jsme byli odměněni závěrečným hvizdem, třemi body a výsledky z ostatních stadionů. Bohemka se v předposledním kole ligy zachránila a my tak mohli začít slavit. Odpáleno bylo opět několik dýmů, stroboskopů a taktéž jedna červená světlice na hlavní tribuně. Děkovačka byla mohutná a hráči si ji snad pořádně užili. Následně se vydali k Céčku a plácli si s fanoušky na tribunách podél celého stadionu. Řada fans se navíc vydala na hřiště, aby si s hráči prohodili pár slov a vyfotili se. Poděkování kotle a aplaus tribuny si vysloužili i Honza „Zip“ Moravec a Lukáš Budínský, na něž zelenobílý národ nezapomněl a dodnes si váží jejich dřívějších služeb pro klub.

karvina_jaro2017_dekovacka

Celková návštěva byla spíše zklamáním. I přes několikadenní kampaň se nepodařilo přivést do Ďolíčku k veledůležitému střetnutí více než 4399 diváků. Škoda, při takovémto utkání by měl být vyprodaný stadion samozřejmostí. Hostů z východu dorazilo čtyřicet čtyři, prezentovali si jednou vlajkou a nárazovým skandováním úměrným jejich počtu. Svou přítomností poctila Ďolíček také celá řada známých osobností, kupříkladu Pavel Hoftych, Tonda Panenka, Karol Dobiáš, Jaroslav Hřebík atd. O fanatika a support leadra hlavní tribuny si to údajně rozdali Ivan Trojan a Richard Genzer. Výsledek si netroufáme odhadovat… J

karvina_jaro2017_trojan

A to bylo vše. Pak už se všichni rozešli s úsměvem na rtech domů či do oblíbených restauračních zařízení, aby si po dlouhých a hlavně nervózních jarních měsících konečně oddychli, uvolnili se a mohli se těšit na příští prvoligovou sezónu. Ta letošní však ještě neskončila! Stále je před námi výjezd do Hradce Králové, kam se chystá velký vlakový výjezd. Sraz je ve 13:30 na Hlaváku a vlak odjíždí ve 14:07, tak ne že to v pátek přepísknete a zaspíte! Už nepůjde o body a o to víc si tak můžeme celý den užít. Neváhejte, navlékněte si nové výjezdové triko a zamiřte do Hradce. Bude nás hodně a bude to stát za to!

PRVOLIGOVÍ!

karvina_jaro2017_vytrznik

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.