Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná 0:0

  • 2.10.2018

Od vítězství v Olomouci se nám zde začal rozmáhat takový nešvar, který nás bohužel všechny prcá – přestali jsme skórovat, a tudíž i bodovat. Domácí zápas s Karvinou tak měl být vhodnou vstupní branou zpátky na vzestupnou cestu. Místo posunu vzhůru však přišlo další uzemnění, tentokrát v podobě bezbrankové remízy s naprosto bídným soupeřem.

Chladné dny pominuly a ve sváteční den opět vysvitlo sluníčko, které celou Sektor bandu přivábilo do Ďolíčku již krátce po obědě. Finišovalo se choreo a diskutovalo o nadcházejícím klání se soupeřem ze Slezska. Po porážce na Slavii a se Zlínem se proti soupeři z chvostu tabulky očekávaly povinné tři body, čemuž od úvodu odpovídala i předváděná hra. Klokani si karvinské vodili jak kačera na provázku, bohužel však svoji herní převahu nebyli schopni přetavit v gól. Vcelku pochopitelné, když do zápasu vstoupili bez ryzích útočníků… Obdobné představení se bohužel promítalo i v druhé půli a nic na tom nezměnilo ani vyloučení hostujícího Smrže v osmdesáté páté minutě. Velká škoda! Karviné už nic nedlužíme, a proto jsme měli brát tři domácí body. Další naprosto zbytečná ztráta!

karvina_podzim2018_kotel

Hosté nebyli soupeřem ani na tribunách. Z celkových 4202 přihlížejících dorazilo ze Slezska stejně jako minule ze Zlína 42 fanoušků. I hlavní tribuna byla tentokrát lehce prořídlá, pravděpodobně z důvodu prodlouženého víkendu. Domácí kotel fandil proti neatraktivnímu soupeři velmi dobře, na čemž měl hlavní podíl skvělý výkon speakra, na jehož hlavu se po utkání z mnoha stran snášely slova chvály – nepřetržité hecování, reakce na vývoj hry, neustále v pohybu – takto to má vypadat! Výborně si vedlo i bubenické duo, včetně mladé krve! Jen tak dál! Po přestávce bylo vytaženo devět obouruček s nápisem Bohemians, jež doplnily veškeré vlajky, jimiž Sektor disponuje. Díky za spolupráci všem, jsme rádi, že rádi máváte a že je negativních reakcí na (tak přirozenou) přítomnost vlajek v kotli stále méně a méně. Stejně tak děkujeme všem, kteří poctivě po utkání vrací vlajky do připravených popelnic a nebo dávají pozor, aby je nikdo nekradl. Mávačky jsou vždy k dispozici pro všechny fanoušky Bohemky, avšak jenom a pouze na stadionu a ne aby visely u někoho doma v pokoji!

karvina_podzim2018_choreo

Po utkání sice děkujeme hráčům za jejich výkon, hořká pachuť z nevyužité příležitosti však celý ceremoniál značně zkracuje. Co se však velmi prodlužuje je naopak pozápasová zábava, celý víkend před sebou dělá divy. V pozdních nočních hodinách tak v centru Prahy potkáváme trojici fotbalistů soupeře – Budínský, Panák, Suchan – ve slušně podroušeném stavu :). Po „křížovém“ výslechu od těch nejvíce upravených z nás nám karviňáci odsouhlasují, že to v nastavení byl na Šmíďáka faul a měli jsme kopat penaltu. Poté se loučíme a přejeme karvinským šťastnou cestu domů. Po shlédnutí záznamu druhý den nezbývá než konstatovat, že to penalta nebyla ani náhodou, ale i tak děkujeme trojici fotbalistů za upřímnost. :))

karvina_podzim2018_ivantrojan

Na závěr nám dovolte pohled ještě na jednu věc, kterou v zápase doprovázely emoce, a to střídání/nestřídání Yusufa. Po utkání se trenér vyjádřil ve smyslu, že není takový debil, jak si fanoušci myslí, když tam poslal Šmída místo Yusufa. Chceme k tomu říct, že si skutečně ani v nejmenším nemyslíme, že náš trenér je jím zmíněné slovo, ale zároveň poprvé skutečně nechápeme postup, jaký byl v tomto případě zvolen. Pokud hráč opravdu nemohl nastoupit kvůli vysokému riziku obnovy zranění nebo už náš přemýšlivý trenér dávno věděl, že ho tam nepošle, neměl být do utkání vůbec nominován a už vůbec se neměl rozcvičovat, jako byl měl jít normálně do zápasu. Ono totiž když pak fanoušek vidí, jak se ten samý hráč poctivě rozcvičuje u lajny, dává jeden sprint za druhým bez známky limitu, stav zápasu je 0:0, soupeř hraje o deseti a nutně potřebujeme vstřelit gól, tak se člověk nemůže ani v nejmenším divit, že si fanoušci vehementně žádají na plac jediného útočníka z naší strany, který je v zápise o utkání. Šlo o naprosto přirozenou reakci fanoušků, kterou musí natolik inteligentní trenér, jakým je Martin Hašek, chápat. I přes to chceme na závěr zmínit, že jsme skutečně vděční za to, že nás vede právě tento trenér. Odvádí skvělou práci a má naši plnou důvěru.

karvina_podzim2018_divaci

V příštím kole nás čeká Opava venku. Fanouškovský trhák a výjezd roku se však nekoná. Zápas se Slezským se bohužel odehraje ještě na Srbské v Brně, což však nedává důvod k výmluvám. Za Bohemkou a dalšími body nás musí povinně vyjet dost. Opavští budou důstojným soupeřem i v jejich dočasném exilu, takže o zábavu bude postaráno!

Jebat Opavu! Bohemka do toho!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.