Bohemians Praha 1905 – FK Teplice 2:0

 • 21.3.2018

K dalšímu domácímu utkání jsme šli v domnění, že se nám doma letos na jaře daří. Čekal nás však soupeř z Teplic, proti němuž to naopak v poslední době klokanům příliš nejde, navíc ve velmi mrazivém počasí s nejistým stavem herní plochy. Nakonec však vše dobře dopadlo. Trávník byl připraven skvěle a vítězství našich borců zahřálo jinak prochladlé končetiny všech přítomných srdcařů.

Nejaktivnější jádro se schází už pár hodin předem, aby nachystalo choreografii a nové produkty do trafačky. Jinak se však Ďolíček plnil jen velmi pomalu, a to až na celkové číslo 3255 diváků, což je sice lepší než v utkání s Duklou, přesto však s tímto číslem nemůžeme být spokojeni. Pokud by takový trend měl následovat i v teplejších měsících, bude se muset něco výrazně změnit. Takové počty jsou pro klub jména Bohemians jednoduše nepřijatelné!

teplice_jaro2018_choreo

V úvodu utkání je vyzvednut Pepa Jindřišek za úctyhodných 200 odehraných utkání v tom nejhezčím dresu na světě. Kotel se přidává ke gratulacím vyvoláváním Pepova jména, dresem s číslovkou 200 a nápisem „Pepo, díky“. Vděk je skutečně na místě. Za Pepovy věrné služby by měl obdobný dres viset po vzoru hokejových arén pod střechou Ďolíčku! :) Celá choreografie je následně dokreslena několika žlutými ohni. Support je na nižší počet poměrně slušný, lépe jdou delší chorály než kratší pokřiky. I hráči si vedou dobře, přesto však v první půli branka nepadá a oba brankáři (včetně hostujícího Diviše, na němž jsme nenechali nit suchou) odcházejí do šaten s čistým kontem.

Po pauze však naši borci šlápli do pedálů, což vyústilo hlavičkou Davida Bartka, který v 51. minutě přeletěl i vysokého Tetteha a nedal Divišovi žádnou šanci! Jen tak dál, Barťas! Hosté pak sice trochu zrychlili tempo, jejich snahy však navýšením na 2:0 zbrzdil Lukáš Hůlka (gratulujeme k první brance v zelenobílém dresu!) a definitivně je v závěru zabil prasáckým skluzem hostující Kodeš, jenž si vysloužil rovnou červenou kartu a okamžitý odchod do šatny.

teplice_jaro2018_kotel

I v druhé půli jsme fandili solidně, čemuž logicky napomáhalo i vedení našich koní (tedy pardon, našich klokanů). Vše pochopitelně vrcholilo s blížící se 90. minutou, kdy se k dopingu připojila i hlavní tribuna. Speaker dal šanci i chorálu „Vršovice jsou nejlepší“, který zná světlo světa již nějakou dobu a velmi dobře se chytil při posledním venkovním utkání v Uherském Hradišti. Fanoušků ze severu Čech dorazilo přibližně 60. Upozornili na sebe jen chvilku před utkáním a následnou nudistickou vložkou v prvním poločase.

Za dobrý, týmový výkon jsme hráčům hezky poděkovali a pak už se rychle vydali na cestu za zlatavou odměnou či domů. Zima byla přeci jenom veliká. Pro všechny přítomné dobrý trénink před výjezdem na sever – do Jablonce. Zápas se však koná až po reprezentační přestávce, tak snad se počasí už konečně trochu umoudří. Zároveň se bude jednat o další střetnutí s blízkým sousedem v tabulce, kterého musíme porazit, pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky. Proto je nutné, abychom do Jablonce vyrazili v co největším počtu a udělali našemu týmu domácí atmosféru. Doma jsme přeci v letošním kalendářním roce ještě netratili!

Všichni na sever!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentářů 15

 • sasek píše:
  22.3.2018 v 13:49

  I tuhle verzi jsem slyšel, zajímalo by mě, jak to tedy je. Pokud nejsme schopní naplnit kotel ani proti top soupeřům, je to naše ostuda. A jak už někdo na fóru psal, klub moc nepracuje s fanoušky a tak nějak doufá, že se to udělá samo.

  Odpovědět

  • CUB píše:
   22.3.2018 v 14:45

   Moje řeč, tisíckrát ohranej příspěvek „Vstaňte, hraje Bohemka“ je totální výsměch. Tu větu už nelze brát vážně.

   Odpovědět

  • Haza píše:
   22.3.2018 v 16:31

   Bohužel je to tak, že v klubu nejsou zaměstnaní lidé, kteří by této oblasti rozuměli, přinesli něco nového a zkusili by pracovat i s tím omezeným rozpočtem, který máme. Do Ďolíčku, ať už chceme nebo ne, chodí jen lidi, kteří chodí jen proto, že už chodí hodně dlouho, a tak nepřestanou chodit. Chce to dostat do ochozů mladou krev a tím budovat fanouškovskou základnu do příštích let, od toho tu však nemůže jen Sektor1905 – to je práce jiných lidí :-)

   Odpovědět

   • Haza píše:
    22.3.2018 v 16:32

    *nemůže být jen Sektor1905

    Odpovědět

   • sasek píše:
    22.3.2018 v 16:52

    Souhlas. V současnosti bohužel Bohemka nemá novým fandům moc co nabídnout. Výsledky, hezký stadion, nějaká hvězda v týmu.. Nic z toho nemáme. Samozřejmě Ďolíček je pro nás srdcovka, rádi tam chodíme, ale stačí číst komentáře ostatních fanoušků jak na ně působí. Nemůžeme pořád spoléhat na „genius loci“

    Odpovědět

    • Haza píše:
     22.3.2018 v 17:37

     Aspoň ty hazjly, aby odtejkali.. Napřesrok zatravníme brankoviště :-)) PS: Hledáme p. Matějku pro náš klub, zn. ukrajinskou dechovku před zápasem nee :-)

     Odpovědět

 • Botičskej píše:
  22.3.2018 v 13:35

  No to je pouze oficiální verze, že se lístky prodávají na sedačky. Je to nesmysl. Náš kotel je jak bezednej kelímek v KFC. Neexistuje žádná maximální kapacita.

  Odpovědět

 • sasek píše:
  22.3.2018 v 13:05

  V současné chvíli se lístky prodávají pouze na sedačky, o to mi jde. Čili i když se kotel vyprodá, furt tam bude plno prázdných míst, protože se všichni sešikujeme doprostřed. Aspoň tak to Sváťa psal na fóru. A právě z tohohle důvodu jsem se ptal na názor Sektoru, jestli je lepší mít pohodlí bez sedaček ale s nezaplněným kotlem, nebo sedačky a plný kotel.

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  22.3.2018 v 11:16

  Takhle to podle mě nemyslel. Spíš tak, že přidáním sedaček do středu by se do něj nevešlo tolik lidí jako doposud, tudíž by nemohl být střed nahuštěný jako teď, a tedy víc lidí by muselo být právě po těch stranách, což by sice opticky na pohled asi vypadalo lépe, mohli bychom si říct, že máme skutečně „plný“ kotel, ale zároveň by to k ničemu jinému nebylo, tedy za mě rozhodně ne. Akorát by se zúžil nejaktivnější střed kotle, který zároveň nejvíce fandí, což by bylo silně kontraproduktivní.

  Odpovědět

 • Haza píše:
  22.3.2018 v 10:56

  sasek to nejspíš myslel tak, že by se díky přidání sedaček doprostřed kotle zvýšila kapacita stadionu a tím by se při vyprodání stadionu dostalo více lidí do kotle… Viděl bych to tak, že pokud nejsme schopni vyprodat derby se slávyjí, tak je úplně zbytečné zvyšovat kapacitu stadionu na úkor našeho “sektoru na stání“.

  Odpovědět

 • Venca píše:
  22.3.2018 v 7:16

  Jak by navrácení sedaček vedlo k zaplnění kotle? Tahle logika mi uniká…

  Kotel zásadně na stání. Žádné sedačky, jen zábradlí.

  Odpovědět

 • sasek píše:
  21.3.2018 v 21:11

  Tak úplný vyndání sedaček je samozřejmě ta nejlepší varianta, zároveň ovšem nejméně pravděpodobná, víme jak to je.

  Odpovědět

 • Sektor1905 píše:
  21.3.2018 v 18:17

  Určitě jsme proti navrácení sedaček do středu kotle. Úplně nejraději bychom byli, kdyby v kotli nebyly vůbec žádné. Je to zkrátka sektor na stání a podle toho to má taky vypadat! Navíc jak píše Lama, natřískaný kotel může být i tak, jen to chce přijít na to, jak opět lidi pořádně nalákat do hlediště. Zatím, bohužel, nefunguje ani výrazně zlepšená hra našich miláčků.

  Odpovědět

 • Lama píše:
  21.3.2018 v 15:18

  Já bych sedačky do středu kotle nechtěl i za cenu prázdných krajů. Hlava na hlavě může být i bez sedaček, jen musime všichni přijít

  Odpovědět

 • sasek píše:
  21.3.2018 v 15:03

  Rád bych se zeptal někoho ze sektoru, jak by se třeba tvářil na navrácení sedaček do středu kotle, tak, aby při vyprodaném utkání byl kotel opravdu plný bez mezer na krajích. Doby kdy za bránou byla hlava na hlavě mi trochu chybí a mám pocit, že ten problém by se takto dal vyřešit. Díky za odpověď :)

  Odpovědět