Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 1:3

  • 17.5.2018

Po dvoudílné výjezdové sáze čítající dvě moravské destinace (Zlín, Olomouc) přišel předposlední domácí zápas sezóny. My si tento zápas s Mladou Boleslaví už v průběhu zimní přípravy vybrali jako ten, který chceme pojmout trošku jinak.

Přípravy na toto utkání startují již několik týdnů dopředu. Vše začíná sháněním potřebných věcí a propagačních materiálů. Cíl je jasný – vyprodat domácí zápas. Přestože se jedná o neatraktivního soupeře, vybíráme již před startem jarní části ligy právě toto utkání, abychom si dokázali, že jsme schopni zaplnit Ďolíček i na jiné soupeře než jen na Spartu nebo Slavii. Přesně tak, jak jsme byli v letech minulých zvyklí. Společně s tím také přichází otázka, jak se realizovat a jaký typ choreografie zvolit. Po všemožných úvahách a debatách se rozhodujeme pro prezentaci hodnou vyprodaného Ďolíčku. V souvislosti s dobrou předváděnou hrou ve většině utkání, velmi slušným umístěním v tabulce a snahou motivovat hráče, trenéry, nás fanoušky a zejména pak vedení a majitele klubu k tomu, aby sezóna následující byla ještě úspěšnější, tak postupně dostává klání s Mladou Boleslaví obrysy plánu a vize nesoucí název „ZPÁTKY NA VRCHOL“!

V týdnu před zápasem tak spatří světlo světa propagační video, které jsme natočili s hráči a realizačním týmem. Dále vytváříme letáky (ať už větších či menších rozměrů), které lepíme a roznášíme do stálých klokaních podniků a také po různých místech Prahy 10. A samozřejmě pracujeme na zmíněné prezentaci, jež tentokráte zahrnuje zapojení celé hlavní tribuny. Pomyslným vrcholem těchto příprav je den před samotným mačem, kdy je při finálním dokončování chorea k vidění několik desítek lidí. Díky všem, kteří neváhají přiložit ruku k dílu a jsou ochotni udělat pro Bohemku a její dobrou propagaci „něco navíc“! To samé platí v den D, kdy se scházíme již od ranních hodin a pečlivě finišujeme s posledními přípravnými pracemi. Počasí je ideální fotbalové a slunko svítí opravdu vydatně. Přesto neponecháváme nic náhodě, zařazujeme nejvyšší rychlostní stupeň a již několik hodin před výkopem je všechno do puntíku připraveno a cca 40-50 lidí přesně ví, co a kdy má dělat. Ještě jednou si procházíme scénář a roli každého organizujícího člena a pak nezbývá nic jiného, než netrpělivě čekat na pomalu se blížící pátou hodinu odpolední.

boleslav_jaro2018_logoboleslav_jaro2018_zpatkynavrcholboleslav_jaro2018_provazky

S nástupem hráčů se jde na věc – v kotli stoupá třídílný nápis „ZPÁTKY NA VRCHOL“ (na pozadí zelenobílé pruhy), celou hlavní od A1 až k A5 pak zakrývá obrovská plachta (taktéž zelenobílé pruhy s jemnými černými pásy) s klubovým logem v ratolesti uprostřed. Celá prezentace se daří udržet nad hlavami přítomných po dobu téměř dvou minut a výsledek byl opravdu famózní! Zpočátku se díky větru nezbedně zavlní nápis v kotli, nicméně po pár vteřinách se ho daří „zpacifikovat“ a nakonec tak lze prohlásit tuto celostadionovou prezentaci za velmi úspěšnou a vydařenou. Obrovský dík patří všem, kteří se na tomto choreu podíleli i všem klokanům na hlavní tribuně, kteří ochotně drželi plachty nad hlavou! Vyšlo to na jedničku! Pro milovníky statistik už jen doplnění, že choreo mělo 2000 m² a bylo spotřebováno na 4 km lepící pásky. :)

boleslav_jaro2018_choreoboleslav_jaro2018_kolaz

Bezprostředně s hvizdem začíná bouře – fandí se ostošest. Odpovídačka s hlavní hned z kraje zápasu snese přísná měřítka. Hodně dobře se jeví i nejmladší kousek v našem repertoáru „A my jsme Bohemians,“ který byl na výjezdové úrovni – jen tak dál! Opakovačka „Navždy věrní“ v kotli jako tradičně famózní. Po gólu hostů to vypadá na mírné opadnutí. To však bleskově mění Tonda Vaníček a jeho parádní gól, kterým několik minut před poločasem srovnává stav a zvyšuje opět intenzitu varu v kotli. V dalším průběhu je support nadále solidní, nicméně v závěru se skóre rapidně mění v náš neprospěch a s tím přichází frustrace. Závěrečná pyroshow v podobě červených rací se nese v dost ponuré atmosféře s hořkou pachutí.

boleslav_jaro2018_konecboleslav_jaro2018_pyroshowboleslav_jaro2018_race

Hostů dojelo okolo 30ti. Vyvěsili 3 zástavy. Jejich snaha o support byla malinko znát v úvodu utkání, pak (pochopitelně) až v závěru, kdy jejich tým střílí dvě slepené branky. Celková návštěva 4 787 diváků splnila to, čeho jsme chtěli docílit – tedy vyprodat Ďolíček (domácí sektory). Třešničkou potom bylo povedené celostadionové choreo, pozápasový koncert skupin The Booom a Pio Squad byl pochopitelně ovlivněn závěrem zápasu a výsledkem. Troufáme si tvrdit, že kdyby skóre zápasu bylo obrácené, tak po zápase zůstane na náměstíčku o několik set fanoušků více a zábava by byla pochopitelně výrazně veselejší. I tak ale po utkání v Ďolíčku zůstalo přibližně 150-200 klokanů, kteří se i přes nepříznivý výsledek bavili a došlo i na dvě menší pyroshow k tanci a poslechu obou skupin.

boleslav_jaro2018_hlavniboleslav_jaro2018_ruce

Co k tomu dodat? Povedená sezona to v celkovém součtu bude, o tom není pochyb. Minulý rok v červenci by takovouto klidnou sezónu bral snad každý fanoušek Bohemky. Výkyvům se však naši borci nevyhnuli, a v souvislosti s objevujícími se spekulacemi o pohybech v našem kádru zůstává nejednomu klokanovi rozum stát. Snad se nevyplní do puntíku každá z nich. Doufejme, že se kompetentní osoby chytnou za nos a akce „ZPÁTKY NA VRCHOL“ nebude jen výkřikem do tmy. Fanoušci Bohemky snesou hodně, ale už není rok 2005 a chceme cítit, věřit a hlavně vidět to, že se náš klub reálně posouvá výš, na pozice, které nám patřily v letech dávno minulých. Vyhlášení před sezónou, že hlavním cílem je záchrana v lize, Sektor1905 a věříme, že i drtivou většinu bohemáků, již neuspokojí.

boleslav_jaro2018_pyromaniboleslav_jaro2018_fanatik

V sobotu nás čeká poslední výjezd sezony do Liberce a ani tam nesmí chybět žádný zelenobílý fanatik. Hlaste se do Sektorbusu na náš mail (info@sektor1905.cz) nebo do zpráv na fb. Pojďme se důstojně rozloučit s letošní výjezdovou částí sezony!

POJĎME BOHEMIANS!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.