Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 1:2

• 6.4.2017

Po otřesném utkání v Příbrami bylo na jednu stranu poměrně složité se na úterní čtvrtfinále českého poháru namotivovat. Vidina pohárů však byla natolik silná, aby si aspoň tisícovka klokanů našla cestu do ochozů vršovického Ďolíčku. Všichni přítomní sledovali velmi solidní utkání zelenobílých proti soupeřům z Mladé Boleslavi, ale i proti „vyšší moci“ v černo žlutých dresech. Semifinále nakonec naši borci nevybojovali a zklamání bylo veliké. Na rozdíl od příbramského hororu však byla prohra důstojná a klokani mohli odcházet se vztyčenou hlavou.

Aktuální forma, termín utkání (úterý 20:15) a televizní vysílání příliš diváků nenalákalo. V zelenobílé svatyni se sešlo pouhých 999 diváků, včetně 24 hostí. Zápas s nadějí evropských pohárů by si zasloužil určitě lepší návštěvnost, slabá čísla však dostatečně suplovala skvělá atmosféra. Hned v úvodu se domácí kotel prezentuje pyroshow jakou Ďolíček možná ještě nikdy během utkání nezažil. Odpáleno bylo okolo sto třiceti římských svící, několik dýmů, hirošim a stroboskopů. Ohlasy byly již na místě velmi pozitivní a za Sektor 1905 děkujeme všem, kdo se do organizace zapojili a pomohli nám s rozsvícením vršovického nebe! Celá paráda doplňovala výstižný nápis „My chceme do Evropy“.

boleslav_jaro2017_evropaboleslav_jaro2017_pyro2boleslav_jaro2017_pyro3boleslav_jaro2017_pyro

I po akustické stránce vytváříme skvělou atmosféru, prakticky srovnatelnou s ligovými zápasy, kdy je stadion o poznání zaplněnější. Méně holt někdy znamená více a v otázce fanatismu to platí do puntíku. Kotel šlape na plné obrátky, chorály se daří držet poměrně dlouho a hlavní tribuna odpovídá jako by byla zaplněná do poslední sedačky. Vůle po vítězství je opravdu veliká! Stejná chuť a tah na branku je patrná i na herním projevu naší, řádně omlazené, sestavy. Ač hrajeme s Boleslaví, klokani drží se soupeři krok a v určitých momentech mají i lehce navrch. V první půli však prořídlé ochozy žádnou branku neviděly.

Ve druhé půli hosté přeci jenom prokazují své kvality a dostávají Bohemku pod tlak, což vrcholí brankou. Sen se vzdaluje a atmosféra v Ďolíčku poněkud chladne. Bohemka hraje na kotel a nervové vypětí nedovoluje udržet delší chorály. Jedou se tak spíše hecovačky a krátké pokřiky. Klokani se s výsledkem nehodlají smířit a zamykají modrobílé na jejich půlce, z čehož nakonec pramení vyrovnání. V tu chvíli jde support opět na horu. Nervozita však přetrvává a hlavní sudí ji ještě přiživuje zcela jednostranným rozhodováním. Je vcelku s podivem, že hostům při nastoleném trendu neuznal dva góly – zcela správně, nutno dodat. Legitimní penaltu pro domácí se však odpískat bál…

boleslav_jaro2017_kotel

Devadesát minut končí remízou a nastává tak pro nás nezvyklé prodloužení, v němž má mírně navrch Boleslav, o žádnou dominanci se však nejedná. Proto i nastavených třicet minut končí smírně a utkání vrcholí loterií v podobě penalt. Zkušený a vyzrálý tým hostí bohužel pálí do černého (až se z toho Matějovskému zatmělo v hlavě), zatímco David Bartek a Dominik Mašek neproměňují a brána do Evropy se tak Bohemce pro tentokrát zavírá.

Převládajícím pocitem je velké zklamání. Je patrné, že hlavně David Bartek a gólman Fryšták porážku snášejí velmi těžko. Dostává se jim proto od kotle mírného povzbuzení, stejně tak jako poděkování celému mančaftu. Za takovéto výkony se nemusíme stydět, za takovéto výkony jsme připravení poděkovat a to je nejdůležitější, s takovými výkony nemůžeme spadnout! Nyní je tedy potřeba na tyto výkony, či na ty proti Spartě a Plzni, navázat, hodit Příbram za hlavu a rozdrtit Jihlavu! Nový trenér by mohl týmu nalít čerstvou krev do žil a my jako fanoušci už se zase postaráme o to, aby se tato životodárná tekutina hráčům v sobotu pořádně rozproudila a jihlavským naopak zamrzla v žilách!

Hoši děkujem! Porazit Jihlavu!!!

PS: Prohlédněte si ještě jednou pyroshow z úvodu zápasu, která je v HD kvalitě na našem youtube kanále!

Počet komentářů: 4

• Marco píše:
    7.4.2017 v 13:53

Necekal bych, ze me fandeni bude bavit nejvic za celou sezonu pri navsteve 999 lidi a uz vubec ne, ze se to odehraje na tribune A5. To byly PURE EMOTIONS jako uz dlouho ne. :-)

Odpovědět

• Sportovní polokošile píše:
      7.4.2017 v 19:41

Hlavní tribuna je svým úhlem sklonu, blízkostí ke hřišti a přítomnosti střechy ideální místo pro fanatizování. Až mě někdy bolí, jak ta aktivita „fanoušků“ na hlavní upadla od dob před, resp. po znovuzrození. Jakoby z lidí vyprchalo 90% emocí, kolikrát dokonce i při vstřeleném gólu zůstávají jen tupě sedět. Možná by nebylo od věci uspořádat povinnou „Lekci fanatismu pro pikniky“. :)))