Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:0

  • 28.4.2019

Náročný týden, v němž měl náš klub odehrát během sedmi dnů hned tři soutěžní utkání, začal předposlední dubnovou neděli. Bohemians přivítali soupeře z vrchních pater ligové tabulky, z Jizerských hor přijel tým Jablonce.

Nedělní program začíná již krátce po poledni, kdy se schází banda klokanů k přípravě plánované prezentace. Všichni do jednoho jsou v očekávání, co dnešní odpoledne přinese – vizitka jediné výhry doma v celé sezoně byla hrůzostrašná, alespoň v závěrečném domácím utkání základní části ligy muselo přijít vítězství! Kromě nové série samolepek či nového vaku s bohemáckým potiskem probíhal také předprodej balíčků „jízdenka na vlak + vstupenka na fotbal“ na středeční pohárové semifinále s Ostravou, který předčil očekávání a do Slezska nakonec vyrazilo přes 500 zelenobílých. Dění z výjezdu do Vítkovic pochopitelně shrneme v samostatném reportu.

Na začátku utkání se prezentujeme choreografií, která se sestává ze dvou zeleno-bílo-zelených plachet po stranách kotle, doplněných o malůvku postavy fanatika v kukle s mávačkou, vše umocněno mávacími vlajkami mezi fans uprostřed kotle k dotvoření pozadí prezentace. Pochopitelně nechybí ani koření v podobě nějaké té neškodné pyrotechniky a dominantního nápisu „ULTRAS MENTALITY – BOHEMIANS IDENTITY“. Support je tentokrát na velmi dobré úrovni, předvádíme pravděpodobně náš nejlepší domácí doping v jarní části sezony. Svou roli určitě hraje výsledek, který je již od 15. minuty po gólu Barťase hlavou příznivý.

V prvním poločase hrozí jak naši borci, tak i jablonečtí. Další branky ale nepřicházejí. Po změně stran dominují ve středu pole severočeši, klokani hrozí především z rychlých protiútoků. Pochvalu tentokrát zasluhuje hlavní tribuna, která ke konci druhé půle výrazně podporovala a byla slyšet více než kdy jindy. Možná právě i díky tomu, že jsme byli blízko vítězství a ve výsledku KONEČNĚ získali doma 3 body. Palec nahoru pro hlavní za aktivitu, tak by to mělo vypadat každý zápas!

Hosté dorazili v počtu necelých 40 hlav. V prvním poločase předvedli aktivní doping, kdy byli situováni blízko u sebe. Ve druhé půli ale odpadli a jejich support šel výrazně dolů. Překvapili plachtou prakticky přes celý hostující sektor nesoucí nápis „JABLONEČÁCI,“ jež byla doplněna logem jejich klubu. Takové choreo jsme od fanoušků FKJ snad nikdy neviděli ani doma, natož při venkovním utkání. Za to zasloužený palec nahoru i pro jablonecké.

Závěrečná děkovačka a vlastně i pozápasové dění ve vršovických nálevnách korespondovaly s výsledkem. Konečně přišla domácí výhra, děkovačka byla famózní, doplněná o několik hirošim. Každý klokan se jistě po zásluze odměnil „jedním“ vítězným.

AŤ ŽIJE BOHEMKA NAŠE!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.