Bohemians Praha 1905 – FC Zbrojovka Brno 1:0

 • 20.2.2018

Kocovina z výjezdu do Karviné se sotva rozplynula a další zelenobílý svátek už je opět tu! Po zimní pauze přivítali klokani v sedmnáctém kole české nejvyšší ligy brněnskou Zbrojovku. Motivace byla velká – oplatit Moravanům porážku z finále zimní ligy či vrátit povýšenecké řečičky jednoho bezvýznamného trenéra zpátky na zem! Nejdůležitější však jednoduše bylo zvítězit, brát tři body a navázat tak úspěšnou podzimní cestu na vrchol. A to všechno se nakonec povedlo!

Chladné sobotní odpoledne přikovalo řadu klokanů k jejich televizním aparátům, což se odrazilo na pozvolném zaplnění Ďolíčku, a to navíc jen do té míry, jež je pro klub takového jména zcela nedůstojná – konkrétně 3 855 diváků. Nelze se však vymlouvat na počasí. Tento trend je bohužel dlouhodobý a lepší hra i výsledky, jak jsme si dříve falešně namlouvali, na tribuny více lidí netáhnou. Za Sektor 1905 se s tím nehodláme smířit a slibujeme, že se na tento problém během jara zaměříme. Nedostatečná práce s fanoušky zkrátka musí skončit!

brno_jaro2018_mavacky

K úvodnímu zápasu letošního roku jsme si připravili hned dvě novinky. Tou první byla nová zástava Sektor 1905, která bude nyní alternovat již etablovanou vlajku Bohemians Praha. Za druhé jsme doplnili stavy malých zelenobílých mávaček o nové kusy (o něco větší než ty předchozí) a také tři velké prapory. Výkop utkání, kterému předcházela pietní vzpomínka na dvě zesnulé bohemácké legendy (Jiřího Sloupa a Václava Ježe), tak proběhl pod zelenobílým nebem, na což byl velmi krásný pohled. Děkujeme všem, kteří jsou ochotní mávat a zároveň překvapeně nemručí, že uprostřed kotle (!) chvilkami nevidí na fotbal. Zároveň děkujeme za to, že se vypůjčené vlajky skoro všechny vrátily, což dříve také nebývalo zvykem. Pořízení veškerých vlajek proběhlo z vybraných peněz do kelímků a z prodaných suvenýrů. Každý, kdo si vlajku „půjčí“ domů, tak okrádá všechny Bohemáky, včetně sebe!

brno_jaro2018_klokanci

Po akustické stránce jsme se však spíše hledali a zamrzlé hlasivky pořádně nerozpálil ani slušný tlak zelenobílých na hrací ploše. Gól by zřejmě pomohl, žádný však do pauzy nepadl. Během přestávky jsme potleskem ocenili reprezentační tým DFB, který na zimním turnaji fanklubů obhájil první místo z loňského roku a ukázal tak celé fotbalové společnosti místo, na které Bohemka patří!

brno_jaro2018_navsteva

Po přestávce se hra na ploše mírně vyrovnala, klokani však stále diktovali tempo a nakonec vybojovali a dokonce proměnili penaltu. Bravo Dominik Mašek! Jen tak dál! Lépe fungující zelenobílý tým pak nezastavilo ani vymyšlené vyloučení Lutse. Klokani si s přehledem zápas pohlídali a poslali Brněnské domů bez bodu, v případě jejich trenéra možná i s brekem. Support byl v druhé půli lepší, přísných měřítek však snesla až závěrečná děkovačka. Pevně věříme, že příští týden bude o motivaci postaráno, kotel se opět rozjede na plné obrátky a zastaví se až na konci sezóny! Pozitivním momentem byly i snahy o rozjetí výjezdové novinky „A my jsme Bohemians“. Krůčky to byly zatím nesmělé, přesto věříme, že se tato pecka brzy uchytí i na domácí půdě.

brno_jaro2018_kotel

Bystrým pozorovatelům určitě neušlo, že na plotě byla připravena plachta s choreografií, k jejíž realizaci však nedošlo. Důvodem je, že se jedná o tematické choreo určené ke zvláštní příležitosti, na kterou už několikátý zápas čekáme. Prosíme proto všechny klokany o trpělivost, snad už se brzy dočkáme! :) Hostí dorazilo překvapivě hodně (okolo 120), vyvěsili několik vlajek a odpálili dva modré dýmy.

Děkujeme za velký zájem o naše nejnovější produkty. Zejména šály šly opravdu na dračku, a proto by žádný zájemce neměl už ani chvíli váhat. Nebudou! Velmi se dařilo i filmové sérii nálepek. Bohužel se nám nepodařilo připravit dostatečné množství balíčků a nálepky tak během utkání došly. Za tuto komplikaci se omlouváme, při příštím domácím utkání se určitě na všechny dostane! K prodeji budou i další starší či novější produkty, jejichž celý výčet naleznete v sekci naše produkty zde na webu. Ještě jednou moc děkujeme za váš zájem. Během jara určitě ještě něco nového představíme!

brno_jaro2018_dekovacka

Vstup do jarní části sezóny to byl dobrý. Ještě lepší by však bylo na úvodní tři body navázat a přidat další bodový hattrick hned v příštím kole proti vršovickému rivalovi. Máme na to (koneckonců na to měla i poslední Jihlava), ale je potřeba těm našim klukům trochu pomoct. Na zápas se chystá pochod, několik prezentací a určitě i spousta Bohemáků. Lístky do sektoru hostí stále jsou, tak neváhejte ani chvíli a zajistěte si dostatečný počet pro sebe i své kamarády. Sektor1905 v Edenu musí praskat ve švech!

Bitva o Vršovice je tady! MY jsme tady doma!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 4

 • Botičskej píše:
  20.2.2018 v 18:47

  A taky souhlas, že všichni pochodem do Edenu! Kurva! :)

  Odpovědět

 • Botičskej píše:
  20.2.2018 v 18:46

  Ten chorál je strašně těžko udejchatelnej víckrát po sobě, v tom to podle mě je, že tak nevyzní. Možná nějaká obměna by pomohla. Souhlas, že potenciál má mnohem vyšší.

  Odpovědět

 • Haza píše:
  20.2.2018 v 18:39

  Všichni do Edenu pochodem, kurva!

  Odpovědět

 • sasek píše:
  20.2.2018 v 18:38

  Možná to malinko schytám, ale nedá mi to. Myslím, že chorál „každej víkend na bohemku“ má obrovský potenciál, ale ne v současné podobě. Když porovnáme, jak nadšeně se zpívá na Celticu a u nás…přijde mi, že je špatně „naladěný“, nikdy se nezpívá s nadšením, navíc ho 3/4 lidí neumí a je to hrozná škoda. Možná je to i textem, který nutí lidi zpívat takhle znuděně, nevím. Nechci abyste to brali jako kritiku, jen takový postřeh, se kterým třeba někdo bude souhlasí. Jinak díky za to, co všechno děláte, konečně máme skvělé fungující ultras skupinu.

  Odpovědět