Bohemians Praha 1905 – FC Vysočina Jihlava 1:1

 • 24.4.2018

Po koncertě s Plzní a trapasu v Ostravě jsme se těšili na další domácí výkyv výkonu směrem nahoru, a proto i na poslední chvíli připravili menší choreo. Zápas před slušně zaplněnými tribunami však k dalšímu domácímu vítězství nevedl. Klokani s Jihlavou uhráli jen plichtu a výkon se bohužel podobal spíše ostravskému scénáři…

Krásný sobotní den nás volal do Ďolíčku již brzy po obědě. V poklidu připravujeme choreo, kotel, trafačku i plácek před ní. Hodinu před výkopem se pak otevírají brány svatostánku, jenž se začíná okamžitě plnit. Každý se chce pokochat pohledem na prosluněný stadion a zchladit žízeň vychlazeným zlatavým mokem. Celková návštěva 4 837 byla slušná a odpovídající.

jihlava_jaro2018_hlavnijihlava_jaro2018_divaci

I přes vysoké teploty jsme se, jak se na správný kotel sluší a patří, rozhodli ještě trochu přitopit. S nástupem hráčů na hrací plochu proto vytahujeme plachtu se Sektor erbem a nápisem „Pyromani z Ďolíčku“ doplněnou o několik žlutých hirošim a solidní počet červených rací. Následně se soustředíme spíše na akustický doping, což se daří velmi dobře, i když se na hřišti zrovna neodehrává žádná hitparáda. Obzvlášť „Horto“ rozdělené na dvě půlky bylo na domácí zápas opravdu skvělé! Šťávička se vším všudy!

jihlava_jaro2018_choreojihlava_jaro2018_pyromani

Dobrý support předvádíme i ve druhé půli, za což jsme odměněni krásnou brankou Dominika Maška a vedením 1:0. Bída na hřišti ovšem i nadále pokračuje a obdobně pěknou (a trochu i šťastnou) střelou srovnává Mara. Výkon na tribunách mírně upadá, zápas končí remízou. Utkání desetiletí proti lídrovi tabulky vystřídala standardní zelenobílá holomajzna let minulých… Bohužel. I přesto hráčům děkujeme, jelikož hysterie při současné situaci v klubu i v tabulce není na místě. Chceme víc, ale zároveň jsme vděční za to, co máme!

jihlava_jaro2018_vlajkyjihlava_jaro2018_kotel

Fanoušků hostí dorazilo z Vysočiny překvapivých 110 kusů. Během utkání fandili (úměrně své síle) a po poločasové přestávce se prezentovali modrožlutými balónky. Od Jihlavských vcelku solidní představení, asi si vzali k srdci naše choreo v Ostravě.

Po zápase se tribuny rychle vyprazdňují. Nikdo nemá příliš náladu se v Ďolíčku zdržovat. Jako správní srdcaři však neztrácíme víru, a proto už nyní plně mobilizujeme na nadcházející dva výjezdy do Zlína (vzhledem k nedělnímu termínu bez většího organizovaného zájezdu) a Olomouce (kam naopak určitě vyrazíme společně)! Připojte se proto k Sektoru a vydejte se naše hráče podpořit ven. Je třeba prolomit venkovní mizérii a my pevně věříme, že se to už konečně podaří!

Pro vítězství jdem do boje!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentáře 2

 • robot č.5 píše:
  1.5.2018 v 9:39

  by to chtělo najít Obamu a zpráskat ho bičem….čím víc ,tím líp

  Odpovědět

 • b1905 píše:
  24.4.2018 v 13:47

  škoda,že do Zlína nic nebude :-( njn blbej termín co se dá dělat

  Odpovědět