Bohemians Praha 1905 – FC Vysočina Jihlava 1:0

 • 10.4.2017

KONEČNĚ! Jiným slovem se asi nedá vyjádřit radost z ukončení hrozivé série nebezpečně připomínající tu ze sestupové sezóny 2011/2012. Klokani však v zápase o pomyslných šest bodů vydřeli výhru nad Jihlavou a výrazně si tak přilepšili v bojích o záchranu.

Před klíčovým utkáním jara se scházíme poměrně brzy, abychom nachystali Ďolíček do zápasového módu. Finišuje se choreo, věší se vlajky, vybavuje trafačka a postupně přibývají další nedočkaví Bohemáci. Celkově si jich do ochozů vršovické dominanty našlo cestu 4672, z čehož šestnáct tvořili fans z Vysočiny.

jihlava_jaro2017_jezek

Na úvod nejen jihlavským fanouškům, ale i hráčům, dáváme jasně najevo, že bez ježčího skalpu dnes nehodláme odejít. Velmi pěkné choreo! Pochvala všem, kdo se na něm podíleli. A skutečně! Zelenobílí hned od počátku diktují tempo hry a v 27. minutě po střele Jindříška a slabé hlavičce Lutse doráží balón do branky Kabajev! Velká gratulace k první ligové brance v tom nejhezčím dresu! Tlak ani gól se však příliš neodrážejí do supportu, který je v první půli poměrně vlažný. Je evidentní, že atmosféra je velmi nervózní.

jihlava_jaro2017_zadost

Tu odlehčuje až poločasová pauza, kdy přímo na trávníku v Ďolíčku dochází k žádosti o ruku. Klokanka řekla klokanovi ANO! a tribuny rázem propukávají v jásot, jako bychom snad právě zvýšili vedení nad Jihlavou na 2:0. Jménem celého Sektoru1905 přejeme šťastnému páru hodně zelenobílé radosti a především spoustu krásně prožitých let bok po boku.

Po přestávce se zelenobílý motor rozjíždí na plno a s občasnou podporou hlavní tribuny místy jede až na pětku. Zejména několikaminutový chorál Gól klokan gól s nejrůznějšími alternativami a závěrečná děkovačka byly dechberoucí povahy. Velkou zásluhu na tom má i náš speaker, jenž vzorově fanatizoval a hecoval zbytek kotle. Jako leader šel ukázkovým příkladem! Nevyužitým potenciálem jsou bohužel stále kraje kotle, s čímž se však nechceme smířit, ale naopak s tím něco dělat, abychom se jako fanoušci Bohemians i v tomto ohledu stále zlepšovali. Pozitivní motivace k fandění v těchto částech kotle bude naší prioritou po zbytek jarní části ligy.

jihlava_jaro2017_dymyjihlava_jaro2017_pyroshow

Se závěrečným hvizdem přichází pořádná pyroshow a samozřejmě velká radost, ačkoliv musím za sebe říct, že se nejedná o úplnou euforii. Spíše o obrovskou úlevou. Naši borci nás přeci jenom napínali dost dlouho. Za svůj sobotní výkon si však zaslouží pochvalu. Jsme moc rádi, že své místo v sestavě naprosto jednoznačně potvrdil srdcař a legenda Pepa Jindříšek. Bojovnost a nasazení Jevgenije Kabajeva byly také ukázkové. A uznání za svěží vítr vnesený do druhé poloviny zaslouží i Jan Kuchta (jen ty šance začít proměňovat!). Zkrátka dobrá práce! Asi by se nám lépe dýchalo, kdyby hoši přidali ještě jednu, dvě branky, ale chápeme, že si je schovávají k „odvetnému“ utkání v Mladé Boleslavi. Vítězství nás sice už dál v pohárech nedostane, ponížení modrobílých však alespoň může zalepit stále živé rány úterního zklamání.

A proto všichni do Boleslavi!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Počet komentářů: 2

 • dred píše:
  10.4.2017 v 21:54

  konečně se na tu bramboračku (kopnou) dalo koukat :)

  Odpovědět

 • Chimera píše:
  10.4.2017 v 18:18

  Mikemu patří fakt velký dík, ale i fanouškům v kotly, za mě to byl nejlepší support, který jsem po předání žezla/megafonu od Kolíka zažil (y)

  Odpovědět