Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 5:2

  • 10.4.2018

Pět, dva…

PĚT, DVA!!!

Tímto sdělením by mohl report i skončit a přesto by vystihoval naprosto vše. Bohemka přejela nafrněnou Viktorku, dala pět branek a udržela si jarní domácí neporazitelnost. Prostě paráda! A k tomu ještě spousta pyra, dvě prezentace, slušné počasí, dobré pivo, kamarádi… Kvůli dnům jako byla neděle má zkrátka smysl žít! Hoši děkujem!

plzen_jaro2018_supportplzen_jaro2018_trener

V očekávání velkého střetnutí makáme čtrnáct dní na přípravě chorea. Ze stejného důvodu se pak scházíme na stadionu už několik hodin před zápasem. Vše jde hladce, a tak jsou po otevření bran všichni na značkách – rozdávají konfety, vybírají příspěvky do kelímků (díky za ně!), prodávají suvenýry, ti šťastnější pak jen tak sedí a užívají si zasloužené tekuté odměny, jež však neměla být ten den poslední. Již před výkopem totiž na hrací ploše vystupují zástupci pražské radnice a symbolicky stvrzují nájemní smlouvu v Ďolíčku na dalších deset let. Deset let klidu! Už to samo by byla výhra. Kotel doplňuje slavnostní moment již zmíněnými zelenými konfetami. Děkujeme všem za vzornou spolupráci!

plzen_jaro2018_argentinaplzen_jaro2018_pyro

K další výhře se však začalo schylovat na hřišti. Klokani velmi rychle převzali hru a Viktorku pouštěli jen k ojedinělým střelám ze střední vzdálenosti. Díky brankám Šmíďáka, Rudy Reitera a Dominika Maška jsme v pětatřicáté minutě vedli už 3:0, čemuž by před zápasem asi málokterý bohemák (natož viktorián) věřil. Na smolný vlastňák zareagoval velmi rychle svou druhou trefou Máša a bláznivou půli završila ještě jedním gólem Viktorka. Výsledek po prvním poločase – 4:2. Neuvěřitelný fotbal, který pochopitelně ovlivnil i dění na tribunách. Fandilo se ve velkém, i když možná lehce neorganizovaně, jelikož neustále zvraty, brejky a protiakce neudržely přihlížející ani na chvilinku v klidu. Výborně se do supportu zapojovala i hlavní tribuna. Fandily zkrátka celé Vršovice!

plzen_jaro2018_vyprodanoplzen_jaro2018_hlavni

Ani v druhé půli se Plzeň nedostala do větších šancí a zelenobílé odhodlání zvítězit naopak stvrdil pátým gólem Benjamin Tetteh. Ochozy se tak dočkaly dlouho žádaného „bůra“. Euforie se samozřejmě stupňovala s blížícím se koncem utkání, po němž následovaly ovace ve stoje a zcela zasloužená děkovačka hráčům, včetně trenéra Haška, který konečně dorazil pod hodiny. Z vizuálního hlediska jsme po přestávce přispěli dvěma prezentacemi, nejprve slavnostní celosektorovou choreografií skládající hold našemu chrámu, po závěrečném hvizdu pak ještě velkým množstvím ohňů na počest velkolepého vítězství.

plzen_jaro2018_choreoplzen_jaro2018_danner

Celkově utkání navštívilo 5000 diváků, tedy vyprodáno. Opticky se však zdálo, že tentokrát bylo „vyprodáno“ o něco víc než jindy. Pamětníci se při pohledu na plné ochozy určitě vrátili o pár let zpátky. Fanoušků hostí dorazilo okolo dvou stovek a předvedli pouze pár osamocených kousků pyrotechniky. Ani příliš nefandili, což je pochopitelné, jelikož přeci nevedli… Mezi zvanými hosty byla naopak další delegace ze švédského Hammarby IF, včetně jedné známé tváře, jež do Prahy na Bohemku jezdí už vcelku pravidelně. Tack för ert stöd!

plzen_jaro2018_pekloplzen_jaro2018_fanatismus

Po utkání pomalu balíme a následně míříme zapít tři možná trochu nečekané, avšak velmi zasloužené, body. Nálada je skvělá, atmosféra elektrizující. Vrcholem večera je pak televizní repríza utkání promítaná v jedné z vršovických hospod, která nenechává nikoho chladným a při které se fandí jak při skutečném utkání. Skvělé zakončení zcela snového dne! Odměna za zelenobílou bojovnost a vytrvalost – jak na hřišti, tak v otázkách ostatních (stadion atd.). Klokaní rodina je zkrátka výjimečná. A v sobotu jede na zápas do Ostravy, tak si na ní udělejte čas (Info k výjezdu zítra dopoledne)! Čím jiným by potupa Plzně měla být než pozvánkou k výjezdu? V aktuální euforii určitě Baník smázneme a vybojujeme první jarní body zvenku. A u toho prostě nesmíš chybět!

Porazit Ostravu! Hoši děkujem!

AŤ ŽIJE BOHEMKA!

V neděli se děly zajímavé věci i mimo stadion, přidáváme tedy screen článku z webu hooligans.cz z pohledu zelenobílých zlobivců na předzápasové dění!

plzen_pohledbohemians

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • koci píše:
    11.4.2018 v 8:23

    podarenej zapas ze vsim co k nemu patri!!

    Odpovědět