Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 2:2

• 24.10.2018

Po úspěšném výjezdu do Brna na Opavu a reprezentační pauze nás čekalo utkání s plzeňskou Viktorkou. Vzpomínce na poslední vzájemné střetnutí na našem stadionu se před zápasem nešlo vyhnout. Asi málokdo čekal, že Plzni opět naložíme. Naopak se dala předpokládat ambice hostů potupnou porážku odčinit. Opak byl však pravdou. Klokani předvedli velmi dobrý výkon, a i když nakonec brali „pouze“ bod, není nač si stěžovat!

plzen_podzim2018_kotel

Zápas s Plzní byl již předem vyprodán. O velkém zájmu vypovídaly i fronty, jež se před vstupy do Ďolíčku tvořily již hodinu a půl před úvodním hvizdem. Zcela nepochopitelně se však i při takovýchto utkáních drží praxe otevírat stadion pouhých šedesát minut před výkopem. Potenciální „úspory“ si někdo spočítat dovede, ale možný výdělek z výtoče piva a prodeje suvenýrů už je asi vysoká matematika. Nemluvě o „měkkých“ faktorech jako jsou spokojenost fanoušků, chuť na stadion chodit dřív a nějakou tu kačku zde i otočit.

Jak nám tento trend radost nedělá, současná výkonnost a hlavně motivace proti Plzni jsou už jiná písnička. Zelenobílí na hosty nastoupili od samotného začátku a kdyby první půle skončila 3:1, asi by nikdo nemohl nic namítat. Po velkých šancích Závišky a Yusufa vybojoval Hašan junior svojí chytrostí a hbitostí penaltu, již náš bahrajnský princ s přehledem uklidil do Hruškovy sítě. Šádkovým hochům nepomohly ani jejich tradiční ataky rozhodčího v několika lidech zároveň. Video je holt video, z tohohle by je nevykecal ani chráněnec Berbr. Nad uplakánky se bohužel za chvíli slitovalo samo nebe, když si dobíhající Schumacher srazil míč do vlastní brány. Celý tým i přesto zaslouží za první půli velkou pochvalu, včetně obou Martinů Hašků – mladší za to, že dohrál s bolavým ramenem, starší za to, že nedal na nářky svého syna a nadřadil zájmy týmu svým rodičovským pudům!

plzen_podzim2018_gol

I v druhé půli se hrál dobrý fotbal, k čemuž svou brankou opět přispěla Bohemka, tentokrát už konečně Honza Záviška. Bohužel modročervení vzápětí vyrovnali a před koncem utkání si získali i herní převahu. Klokani však odolali závěrečnému tlaku a zcela zaslouženě brali jeden bod. S vědomím toho, že na tři to v pátek bylo taky. Děkovačka včetně několika zelených rací byla zcela zasloužená!

plzen_podzim2018_vzdyckyjsmesvama

Ani fanoušci se však nenechali zahanbit. Ďolíček doslova praskal ve švech. Takto napěchovaný kotel se v posledních letech jen tak neviděl a nikdo nás nepřesvědčí, že bylo pouze vyprodáno. My bychom řekli spíše „přeprodáno“. V takových chvílích je pohled na poloprázdnou papalášskou A4 vždy skličující… I support byl na výborné úrovni. Skvěle znělo hned několik chorálů a nadprůměrně se tentokrát zapojovaly i okraje ochozů. Super! Pochválit musíme i vyhecovaného speakra a mladého bubeníka, který se, zdá se, pomalu usídluje na stupínku. Z hlediska choreografií jsme se prezentovali plachtou, jež reagovala na současný nešvar a dávala fanouškům vybrat, kdy by si hrací den představovali raději. Zelené podsvícení slova „ano“ bohužel částečně splynulo s červenými racemi pod částicí „ne“, a tak byl finální efekt pouze částečný. Další zkušenost pro náš choreo tým.

plzen_podzim2018_choreoplzen_podzim2018_pyromani

Fanoušků úspěchu dorazil celý sektor hostí. K atmosféře utkání nijak výrazně nepřispěli, fandili spíše sporadicky a pouze po vyrovnávajících brankách.

plzen_podzim2018_dekovacka

Zápas s Plzní ukázal, že dokážeme zopakovat dobré výkony se silnými soupeři, což je určitě pozitivní signál. Sbírat body však musíme i nadále a to rovnou u našeho nejbližšího soupeře, kterým je Mladá Boleslav. V hlavní městě škodovek jsme v minulé sezóně po výborném výkonu zvítězili, proč bychom to tedy, stejně jako skvělý výkon proti Viktorce, nezopakovali i letos? Společný výjezd se nekoná, to však nedává nikomu omluvenku! Sektor v Bolce musí být plný a atmosféra bouřlivá! Kluci si to zaslouží!

Navždy věrní! Všichni do Boleslavi!

Počet komentářů: 2

• Haza píše:
    25.10.2018 v 13:50

Doufám, že se budeme zabývat „přeprodáváním“ ve všech dalších domácích zápasech soutěže :-D