Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín 2:2

• 24.9.2019

Po reprezentační pauze a nepohledné plichtě v Karviné jsme se opět sešli k fotbalovému představení na jevišti letos nevyloupeného Ďolíčku. Národní divadlo to úplně nebylo, ale koukat se na to dalo. Bohužel, klokani pouze gólově dotahovali, a tak to nakonec dopadlo remízou 2:2.

Před samotným zápasem se kocháme jak opraveným nápisem nad kotlem (potlesk pro autory), tak zejména pohledem na nově zrekonstruovaný zevnějšek naší trafačky. Moc děkujeme těm z nás, kteří se na této parádě podíleli. Nebojíme se říct, že lepší design tyto čtyři stěny ještě nikdy neměly.

Trafačku zároveň otevíráme zájemcům o Sektor suvenýry a vstupenky na fotbalový stadion v Českých Budějovicích. K našemu nemilému překvapení se jich tolik, kolik jsme očekávali, neprodalo. Sakra, lidi! Tohle je priorita celého podzimu! Opravdu chcete chybět tam, kam nás pojede na podzim nejvíce a kde si užijeme tu největší zábavu? Stále máte možnost tuto chybu napravit, a to konkrétně ve fanshopu v Ďolíčku, kde jsou lístky stále k mání. Naštěstí právě prodej vstupenek ve FS byl tentokrát úspěšnější než v Sektorshopu, a tak se dá říct, že slušný základ k vyprodání hostujícího sektoru na Střeleckém ostrově je již postaven. Nicméně sektor v Budějovicích chceme vyprodat do posledního místa a k tomu nám ještě notný kus cesty chybí!

Ještě před úvodním hvizdem míří na plot plachta s nápisem „Já bych kropil!“ reagující na obsesi našeho trenéra z mokré trávy. Zde si dovolíme poznamenat, že tým jako Karviná bychom měli porazit klidně i na ledě. Tečka. Samotné úvodní minuty utkání byly zcela nevzhledné a k našemu vzteku Ševci již v šesté minutě zaskórovali. Ani atmosféra tak nebyla úplně frenetická… Po úniku Tondy Vaníčka a první brance Milana Havla po jeho návratu do zelenobílého dresu se však začalo blýskat na lepší časy. Dobrou náladu však uzemnil další ex-klokan, tentokrát v dresu hostů, který v nastavení první půle poslal svůj tým opět do vedení. K našemu rozčarování navíc Máša svůj úspěch oslavoval víc, než bychom, vzhledem k jeho minulosti a místu konání zápasu, čekali. Po střídání se ale hezky pozdravil s hlavní tribunou a i do médií po zápase mluvil s úctou k Bohemce, budiž mu tedy reakce po gólu odpuštěna.

Po pauze nastoupili na plac Kuba Rada a Keita (za Vacka a Vaníčka), což naši hru evidentně oživilo a přineslo své plody hned po pár minutách, kdy se opět trefil Hávis. Ačkoliv jsme po zbytek utkání dominovali (Jakub Podaný kromě dalšího pěkného přímáku poslal také nádherný centr, aby následně Hávisovu hlavičku tak tak vytáhl gólman soupeře) a navíc hráli přes patnáct minut proti deseti, branka již nepadla a my tak tratili dva body. Pro Zlín určitě cenný bod, pro nás jasná ztráta v domácím prostředí. Aspoň support se po přestávce výrazně zlepšil a fandění tak nakonec bylo nadstandardní. To se nedá říct o 26 kusech v sektoru pro hosty, jejichž přínos k celkové atmosféře byl pramalý až nulový.

Našim borcům na závěr (hlavně za atraktivní druhý poločas) děkujeme a odpalujeme několik zelených a bílých rací. Hvězdou utkání byl bezpochyby Milan Havel, který málem dovršil hattrick. Povedený návrat domů, za který si Milan po zápase vyslechl skandování svého jména v rámci děkovačky! Pochvalu zaslouží i Kuba Rada, kterého bychom v této formě rádi viděli častěji na place a na delší úsek utkání.

Největším looserem byla bez sebemenších pochyb sudí Adámková, která hru nevedla dobře, včetně takových chyb, jako je ponechání hráče po ošetřování lidmi z lavičky ve hře. Nerozhodně působila i při hodnocení faulů a je vlastně celkem s podivem, že našla odvahu vykázat hostujícího Folprechta. O to víc nás udivuje, že ji Martin Hašek po utkání ještě pochválil na kameru. Asi má slabost pro krátkovlasé blondýnky…

Zápas, který sledovalo v Ďolíčku 4301 diváků, se celkově nedá považovat za špatný. Zelenobílí odmakali 2/3 utkání naplno, z čehož plyne plichta po závěrečném hvizdu. Prospaný úvod a neproměněná přesilovka nás však stály vítězství. A takové věci, o to víc doma před vlastními fanoušky, se prostě nesmí stávat! V pátek hrajeme v Teplicích a na soupeře musíme vlítnout hned od první vteřiny a v případě vyloučení z něho těžit ve svůj prospěch. Že se to stane, slíbit neumíme, ale rozhodně si to pojedeme ověřit. Tak se k nám přidej a mezitím zaskoč do Ďolíčku pro lístek do Budějovic. Veškeré info k oběma výjezdům najdeš v předchozím článku.

Výjezd podzimu se blíží! Jedem všichni společně vlakem z Vršovic!