Bohemians Praha 1905 – FC Fastav Zlín 1:1

  • 31.10.2017

Po úspěšných zápasech s Baníkem a Jihlavou jsme ve dvanáctém kole české nejvyšší fotbalové soutěže narazili na zlínské ševce, bezprostředního souseda z tabulky. Oba týmy se prosadily jednou a utkání tak skončilo remízou. Klokani tak sice neprodloužili vítěznou sérii, zároveň si však připsali další bod při cestě za velmi úspěšným podzimem!

Tým Sektoru 1905 se tentokrát sešel mimo stadion. Po zápase s Baníkem si ultra parta vybrala zasloužené volno, aby si odpočinula a zároveň se důkladně připravila na zbylá utkání tohoto roku. Od příštího týdne se tak už opět máte na co těšit, ať už se jedná o choreografie, nové suvenýry a samozřejmě nezapomenutelné výjezdy mimo Prahu, jejichž vrcholem bude stejně jako loni Karviná v předehrávce jarní části sezóny.

zlin_podzim2017_divaci

Za chladného počasí se k fotbalovému sobotnímu odpoledni sešlo v Ďolíčku 4004 diváků. Pohled na hřiště byl zpočátku velmi pěkný, klokani se hnali za brankou a rozehřívali tak trochu promrzlý kotel. Stejně jako s Chachary však šel do vedení soupeř. Naštěstí hned vzápětí srovnal svým prvním ligovým gólem Tonda Vaníček (gratulujeme!) a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu. Po půli se iniciativy ujali hlavně hosté, dokonce se opět trefili, gól však sudí pro offside neuznal. A jelikož už oba brankáři za svá záda další balón nepustili, odnesly si oba týmy z utkání jeden bod. Support byl z naší strany průměrný, velmi dobře zněla hlavně opakovačka v prvním poločase.

Fanoušků hostí dorazilo poskrovnu, konkrétně čtyřicet devět. Po úvodním hvizdu roztáhli nad své hlavy transparent upomínající všem přítomným sváteční atmosféru devadesátého devátého výročí vzniku samostatného Československa, dále se ovšem nijak neprojevovali, za což mohla i jejich roztříštěnost po sektoru.

Po zápase děkujeme hráčům, balíme vlajky a míříme do jednoho z vršovických podniků, kde se dvěma kamarády ze švédského Hammarby utužujeme česko-švédské přátelství až do ranních hodin. Snad se z tohoto flámu probereme do příští soboty, kdy nastoupíme doma proti Sigmě Olomouc. Ta sice předvádí překvapivě dobré výkony, ale v Ďolíčku to nikdy nikdo nemá lehké. Pokud chceme mít po zbytek roku klid, je záhodné, abychom do zimy sesbírali ještě co nejvíce bodů a na jaře už se neohlíželi pod sebe a mířili jen stále výš! Proto si nech na sobotní odpoledne volno, vezmi kámoše a vyraz do Vršovic na fotbal se zase jednou pokochat! Nebudeš litovat!

Na konec pár slov k aktuální situaci ve Vršovicích:

Rozmohl se nám v naší čtvrti takový nešvar. V posledních týdnech/měsících se stále častěji před i po našich zápasech (domácích i venkovních) v okolí našeho stadionu (a nejen jeho) objevují bojůvky SKS se snahou ukořistit zelenobílé suvenýry. Princip je v zásadě stále stejný. Sešívaní krouží v autech po Vršovicích a tipují si jednotlivce/menší skupinky, které neváhají sledovat skoro až k jejich domovům, kde je poté v přesile oberou o veškeré suvenýry. Neštítí se ani toho v 5ti lidech vyskákat z auta na nezletilého fanouška, sebrat mu triko/šálu a projet mu batoh s osobními věcmi, jestli náhodou neveze vlajku. Chceme tímto upozornit všechny klokany na to, aby se měli na pozoru a střežili si své suvenýry – především vlajky – jako oko v hlavě. Bohemka je aktuálně po chuligánské stránce mrtvým klubem, čehož červenobílí hrdinně využívají (není to tak dlouho, co sami byli téměř 4 roky chuligánsky ve sračkách) a snaží se posbírat co možná nejvíce našich suvenýrů, které poté vyvěsí při vzájemném zápase. Nedovolme jim to, střežme si své suvenýry a především stůjme za sebou, pokud někdo bude svědkem, že slávista napadá klokana. Zároveň upozorňujeme, že není přípustná jakákoliv spolupráce s PČR! Tohle je náš svět, náš boj, naše zodpovědnost!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 komentář

  • Dragan píše:
    5.11.2017 v 14:02

    No jo když nemáš na Spartu najdeš si slabšího soupeře. Bravo SKS

    Odpovědět